Punavihreä tuho pyyhkäisi koulujärjestelmän yli

Pyhä ylistetty punavihreä hallituksemme ei ole tehnyt mitään ongelmien poistamiseksi, vaan järjesti niitä lisää. S...nan puppupopulistit.

Ja tässä tulos: https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/ec1c170d-2e0f-4648-9c6e-5ad89153255a
9100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Minä oon aina sanonu, että punavihreiden jäljiltä kaikki muuttuu paskaksi.
Ne on paskatunkion pornosta syntyneitä, ja tottakai ne tekee olonsa kotoisaksi joka paikassa, mihin menevät.

Äänestä
  • Pilasivat koulutuksenkin

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Pilasivat koulutuksenkin

    Sen koulutuksen pilaamisen lisäksi Suomen energian tuotannon ja sen uudisrakentamisen.

    Äänestä

Onhan Sanna kuitenkin päässyt Seiskan kuvauksiin.

Äänestä
  • Onko Sanna korvannu Tuksun ? Joka korvasi M.Nykäsen ?

    Äänestä

Tuksu olisi parempi PM.

Äänestä

Suomen perustuslain demlalaisen tulkinnan mukaan koulujärjestelmä pitää tuhota kuten terveydenhoitokin.

Myös yksityisen yrittäjyyden tielle pitää laittaa lainsäädännöllisesti kiviä.

Perustuslain demlalaisen tulkinnan mukaan esim. sopimukset yksityisten terveysfirmojen kanssa voidaan purkaa ilman korvausta ja STM:n pyrkimys etsiä keinoja apteekkarien ansiotason laskemiseksi heidän omasta apterkistaan ei loukkaa mitenkään petustuslakia ja ihmisoikeuksia eikä kohdistu pieneen kansanryhmään.

Porvareitahan ne on kuitenkin.

Myös ihmisoikeusprofessoria ei ole mitenkään huolestuttanut. Ehkä huolettomuus ent. SKP:n keskuskomitean jäsenellä johtuu siitä, että on itsekin demlalainen.

Äänestä

Ketjun aloitus on jälleen kerran huono porvariprovo.

Äänestä

Suomessa on ollut vuodesta 2003 lähtien porvarienemmistöisiä hallituksia ja eduskuntia jotka ovat koko ajan leikanneet koulutuksen raharesursseja sekä julkisen terveydenhuollon ja vanhustenhuollon raharesursseja.
Koulutuksen säästöt alkoivat jo 90-luvun alussa kun Suomessa oli kepuporvari Esko Ahon porvarienemmistöisen hallituksen ja silloisen porvarienemmistöisen eduskunnan aikana jolloin opetusministerinä oli kokoomuslainen Riitta Uosukainen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pyhä ylistetty punavihreä hallituksemme ei ole tehnyt mitään ongelmien poistamiseksi, vaan järjesti niitä lisää. S...nan puppupopulistit.

Ja tässä tulos: https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/ec1c170d-2e0f-4648-9c6e-5ad89153255a

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu