Marilyn Monroe ja Clark Gable viimeiseksi jääneessä elokuvassa

Teema 21.00
Legendaariset näyttelijät kertomuksessa eronneesta naisesta ja villihevosia pyydystävistä miehistä. N: Marilyn Monroe, Clark Gable, Montgomery Clift, Eli Wallach. O: John Huston. K: Arthur Miller. (The Misfits, USA 1961)
274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

"Gable kuoli ylirasitukseen tämän elokuvan takia"!!!

Äänestä
  • Ohjaaja John Huston piiskasi näyttelijöitään rankasti useissa ohjaamissaan elokuvissa, esimerkiksi elokuva Afrikan kuningatar elokuvassa Humphrey Bogart ja Katherine Hephurn joutuivat olemaan viidakossa epäinhimillisissä oloissa, Bogart pärjäsi viinan voimalla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Teema 21.00
Legendaariset näyttelijät kertomuksessa eronneesta naisesta ja villihevosia pyydystävistä miehistä. N: Marilyn Monroe, Clark Gable, Montgomery Clift, Eli Wallach. O: John Huston. K: Arthur Miller. (The Misfits, USA 1961)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu