Ex miehen uusikko

Anonyymi-ap

Olimme pitkään yhdessä. Yhteistä ei ollut muutakuin lapset. Kun lapset tulivat täysi-ikäisiksi mies halusi erota. Minulla oli ollut sivusuhde, josta olin jäänyt kiinni ja se loppui. Mies myönsi, että hänellä on toinen nainen. Erosta nyt muutamia vuosia ja miehellä uusi kumppani. Itseäni 15 vuotta nuorempi nainen. Yhteiset lapset ovat naisen tavanneet ja ovat kovasti onnellisia ja kertovat isänsä muuttuneen ja oleva erilainen nykyään. Itse en ole löytänyt elämääni miestä. Minulla ei myöskään ole ystäviä ja elämä on aika lailla tyhjää nykyisin. Mietin paljon mennyttä elämää ja sitä miten täydellinen elämä olikaan, mutta virheen takia menetin mieheni.

2

208

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Itsesäälissä rypeminen ei auta. Lähde kokeilemaan uusia harrastuksia tai etsi vaikka vertaistukiryhmiä. Käy istumassa kahviloissa. Siellä niitä ihmisiä tapaa jos vain aukaisee itsekkin suunsa, ei kukaan tule kotoa hakemaan vaan ihan itse sinun on elämääsi elettävä. Menneessä vellominen ei hyödytä mitään.

      • Anonyymi

        Ja sitäpaitsi eihän elämänne ollut täydellistä. Sanoit että teitä yhdisti vain lapset. Millainen parisuhde se sellainen on, ei minusta ainakaan onnellinen. Ex on nyt onnellinen uuden ihmisen kanssa kuin myös lapset. Se sinua harmittaa ja romantisoit mennyttä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      55
      3703
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      31
      2104
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      39
      2001
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      17
      1701
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1502
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1472
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      78
      1414
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      136
      1141
    9. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      90
      1115
    10. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      22
      1093
    Aihe