Millainen tunneäly mahtaa Citymarket-kauppiaalla i

Anonyymi-ap

Huimasti menestynyt Citymarket-kauppias herää neljältä lukemaan myyntiraportit ja bisneskirjallisuutta — ”En koskaan lue romaaneja tai mitään, mikä ei ole totta”

3

401

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin, teatteri, romaanien lukeminen ym kulttuuri, jossa eläydytyään toisen ihmisen kokemuksiin kehittää ihmistä niin monella tavalla.

      On kauheaa ajatella johtajaa, joka ei kehitä itseään muuten kuin lukemalla business kirjoja ja myyntitaportteja. Sellaiseen työpaikkaan en ikinä menisi itse töihin!

      • Anonyymi

        Empatia ei kehity vain businestä lukemalla…
        Pelolla ja käskemällä johtaminen ei ole nykyaikaa.


    • Anonyymi

      Ei nämä johtajat yleensä välitä mistään muusta kuin rahasta. Paska juttu on vain että käärinliinoissa ei ole taskuja. Sillä rahalla ei tee mitään sitten kun elämä alkaa olla jo ehtoon puolella. Kuolevat sitten yksinäisenä kartanossaan rahan ja omaisuuden ympäröimänä. Aika surullista että jonkun koko elämän tehtävä on tehdä rahaa. Itseäni käy lähinnä sääliksi tällaiset ihmiset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      597
      2720
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      67
      1436
    3. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      106
      1424
    4. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1360
    5. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      138
      1246
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      109
      1187
    7. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      134
      1014
    8. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      930
    9. 78
      920
    10. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      47
      871
    Aihe