Ystävä ihastunut samaan mieheen

Anonyymi-ap

Meillä on tällainen tilanne. Olen ollut jo kauan ihastunut naapurissa asuvaan mieheen. Kerroin tästä ystävälleni joka tuli sítten käymään luonani. Hänkin näyttää ihastuneen tähän mieheen, kun tapasi hänet. Kyselee tästä miehestä minulta, vaikka on vain kerran tavannut yli vuosi sitten. Pitäsikö ottaa puheeksi vai meneekö välit poikki. Heillä on satojen kilometrien välimatka. Olen tutustunut tähän mieheen aika hyvin. Tavataan aika usein. Pitäisikö minun unohtaa tämä mies kun kumpikaan ei uskalla tehdä aloitetta mihinkään suuntaan? Tunteita on.

4

907

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos mies ei ole naimisissa, niin kutsut rohkeasti vaikkapa kahville, ja katsotte johtaako mihinkään. Nopeat syövät hitaat.

    • Anonyymi

      No ei kuulosta kovin vakavalta ihastumiselta, jos ystäväsi on kerta tavannut miehen kerran, yli vuosi sitten.

    • Anonyymi

      Tuo on tuota ihan normaalia naisten välistä kateutta sairasta ja turhaa toki mu kukin sairas tavallaan

    • Anonyymi

      Perus sääntöjä työpaikassa ei ihastuta miehiin/ naisin ei aloiteta suhdetta.Jos ero tulee oletko valmis vaihtaa työpaikka? Kerostaloissa ei ihastuta ei rakastuta naapureihin,ei ryhdytä suhteeseen.Vai oletko valmis mutta mualle kuin ero tulee?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      35
      4583
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      55
      3155
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2853
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      59
      2779
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      6
      2370
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      54
      2165
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      15
      1589
    8. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      17
      1564
    9. Maailmassa monta

      On ihmeellistä asiaa. 😮
      Ikävä
      16
      1504
    10. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      1488
    Aihe