Meillä on tällainen tilanne. Olen ollut jo kauan ihastunut naapurissa asuvaan mieheen. Kerroin tästä ystävälleni joka tuli sítten käymään luonani. Hänkin näyttää ihastuneen tähän mieheen, kun tapasi hänet. Kyselee tästä miehestä minulta, vaikka on vain kerran tavannut yli vuosi sitten. Pitäsikö ottaa puheeksi vai meneekö välit poikki. Heillä on satojen kilometrien välimatka. Olen tutustunut tähän mieheen aika hyvin. Tavataan aika usein. Pitäisikö minun unohtaa tämä mies kun kumpikaan ei uskalla tehdä aloitetta mihinkään suuntaan? Tunteita on.
Vastaukset 4
- Anonyymi
Jos mies ei ole naimisissa, niin kutsut rohkeasti vaikkapa kahville, ja katsotte johtaako mihinkään. Nopeat syövät hitaat.
- Anonyymi
No ei kuulosta kovin vakavalta ihastumiselta, jos ystäväsi on kerta tavannut miehen kerran, yli vuosi sitten.
- Anonyymi
Tuo on tuota ihan normaalia naisten välistä kateutta sairasta ja turhaa toki mu kukin sairas tavallaan
- Anonyymi
Perus sääntöjä työpaikassa ei ihastuta miehiin/ naisin ei aloiteta suhdetta.Jos ero tulee oletko valmis vaihtaa työpaikka? Kerostaloissa ei ihastuta ei rakastuta naapureihin,ei ryhdytä suhteeseen.Vai oletko valmis mutta mualle kuin ero tulee?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521023Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll17926Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501810- 46747
- 42674
- 37639
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30606Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE172565Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37550Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan59548