Olen 162cm pitkä ja painan n.80kg.
Normaalipaino alkaa siellä 65kg:n paikkeilla.Voiko 15kg:n ylipaino jo aiheuttaa hirveää hikoilua? Olen ihan ok peruskunnoltani, pyöräilen ja lenkkeilen. Silti selkä kastuu jo pienestäkin ponnistelusta😞.
Lihavuus+liikahikoilu
2
507
Vastaukset
- Anonyymi
Lisämunuaisessa voi olla kasvain. Ne ovat usein hyvänlaatuisia.
- Anonyymi
Hikoiletko lenkkeilessä kuinka paljon?Itse olen vajaa 15 kiloa ylipainoinen mutta en hikole tolkuttoman paljoa.Riippuu paljon pukeutumisesta ja liikunnan tehosta.Jos käyn kaupungilla ja menen kovaa vauhtia kuten tuppaan menee vaikka ei ole kiire niin silloin kainaloista hikoilen mutta en muualta. Edelleenkin tähän vaikuttaa pukeutuminen.Jos on liikaa vaatetta päällä niin silloin hikoilen enemmän.Myös vaatteen materiaali vaikuttaa hikoiluun.Esim käytän paljon kosteutta siirtäviä materiaaleja jolloin hikoilua ei edes huomaa ja vaate ei ole märkä jos vertaa esim puuvillaan joka ei siirrä kosteutta.Mutta jos on tarkka miten pukeutuu niin sitten noi kosteutta siirtävät materiaaliit ei ole sun juttu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t897259- 353841
- 453440
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402572- 2092453
- 412382
- 1232276
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292179Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241898- 411864