Suuri EPÄLUOTTAMUS eduskunnan yksipuoluejärjestelmän korruptiopoliitikoihin kasvussa

Anonyymi-ap

Eduskuntavaaleissa huijatut, sumutetut, päin naamaa vedätetyiksi tulleet Suomen kansalaiset, joille korruptiopoliitikko-pörssirikolliset, valehtelivat päin näköä, ettei Suomea olla viemässä, Usan SotaRikosliittoon, ymmärtäkää jo lopettaa äänestämällä, itsenne kurjistaminen ja muidenkin samaan suohoon vieminen.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17470104/ex-aarioikeistohallitus-oli-laiton-usan-sotarikosliitto-hanke-on-laiton#comment-114962517

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17587904/muut-kansat-aanestavat-suomen-sotarikosliittoon-liittamisesta-suomen-kansa-ei-saa-aanestaa#comment-116779004

Köyhistä köyhimmille, eläkeläisväestölle lupasivat, ihan jokainen hallituspuolue, sen entisen köyhyysrajan 1 250€/kk MINIMIELÄKKEET, kun muissa Pohjoismaissa köyhyysrajana pidetään jo
1 500€/kk ja eläkkeet niissä ovat sen mukaiset. Harhauttamalla valtaan päässeet, kaikki nykyisen eduskunnan korruptiopoliitikot- ja puolueet.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17515592/1-500ekk-minimielakkeet-ovat-talousosaamista-aidoissa-demokratioissa

Iljettävää selittelyä niin Nord Stream, Talvivaara Rikos, Uniper, Venäjän oligarkki-pankkirötökset, ym veroparatiisipörssirikollisuuden selittelyt ek-medioissa, joita korruptiopoliitikko-pörssirikolliset nyt saavat, sen sijaan että heitä rikostutkittaisiin ja syytettäisiin, kuten Suomen lakien ja kansan oikeudentajun mukaan jo pitäisi.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17596062/rikostutkinnat--ja-syytteet-nord-stream-talvivaara-uniper-elakerahastojen-ryostot

ÄärioikeistoKeskustan KorruptioAhoLintiläVanhanen, ÄärioikeistoSdpn KorruptioLipponen, PetosKokoomuksen juristi-insinööri-ym pörssimogulien, Suomen valtion ja eläkerahastojemme ryöstämisistä puhumattakaan, Valtakunnanoikeuteen ja Haagin Tuomioistuimeen, niin törkeitä Suomen perustuslain, oikeusvaltio-periaatteen, demokratian ja kansalaisoikeuksien, rautasaappailla ylitse tallomisia kyseessä, että virallista tietä syytteisiin, eikä mitään selittelyjä enää ek-medioissa.

10

690

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sano vain suoraan nimellä se yksi puolue: VKK ja Ano Turtiainen.

      • Anonyymi

        Vaalivoitto on Anolle tulossa


    • Anonyymi

      YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ eduskunnassa, erittäin, erittäin syvässä korruptiossa ja pörssirikollisuudessa, pitäisi olla jo viranomaisten rikostutkinnat käynnissä, ek-medioissa selittelyjen sijasta.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17596062/rikostutkinnat--ja-syytteet-nord-stream-talvivaara-uniper-elakerahastojen-ryostot

      https://www.dw.com/en/germany-what-poverty-looks-like-in-a-rich-country/a-63393501

      Tämä on jo Suomen todellisuutta. Saksassa sentään eläkeläisillä 1 500€/kk MINIMIELÄKKEET, Suomen korruptiopoliitikko-pörssirikollisahneet, eivät edes niitä ole saaneet aikaiseksi.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17570837/ruotsissa-on-6-500ekk-elakekatto-eika-osake-vakuutuskuoririkollisuutta

      Täysin tumpelo ÄärioikeistoKeskustan KorruptioLintiläSaarikkoVanhanen-valtiovarainministeri ja ÄärioikeistoVihreiden KorruptioOhisalo, jarruttamassa
      1 500€/kk MINIMIELÄKKEITÄ. Eläkeläisväestö veroparatiisi-sote-IHMISKAUPAN orjuuttamisen välineinä Suomessa.

      • Anonyymi

        Jaksaa jaksaa........................... Hihhihii kjäh kjäh ............ Et sitten ole hakenut apua?


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16528519/veroparatiisi-soten-quotmielenterveysstrategistitquot-pahentavat-elakelaiskoyhyytta-suomessa

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17515592/1-500ekk-minimielakkeet-ovat-talousosaamista-aidoissa-demokratioissa

      Valtiovarainministerinä ÄärioikeistoKeskustan KorruptioVanhanenSaarikkoLintiläAhon venäläisoligarkkien kanssa, isoimpiin talousrikoksiin, korruptioon, äärioikeistoekstremistiseen pörssirikollisuuteen syyllistyneet, joten eivät ahneuttaan kykene, edes Pohjoismaista 1 500€/kk MINIMIELÄKE-oikeusturvaa, Suomen eläkeläisväestölle toteuttamaan, vaikka niin eduskuntavaaleissa lupasivat.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17587904/muut-kansat-aanestavat-suomen-sotarikosliittoon-liittamisesta-suomen-kansa-ei-saa-aanestaa#comment-116779004

    • Anonyymi

      Täälläkin on näkyvissä, kuinka eri mieltä olevaa, enemmistöä Suomen kansalaisista, pyritään vihakirjoituksilla ja käskyttämisillä vaientamaan, eli vedetään teippiä kansalaisten suiden eteen, kun eivät hyväksy poliitikko-pörssirikollisten rötöksiä.

      https://www.cbc.ca/news/politics/convoy-inquiry-start-1.6613679

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17596062/rikostutkinnat--ja-syytteet-nord-stream-talvivaara-uniper-elakerahastojen-ryostot

      Viranomaiset jättäneet työnsä tekemättä, kun on päässyt noin monta, erittäin suurta talousrikosta, korruptiota, äärioikeistoekstremismin vyyhtiä selvittämättä, tutkimatta ja syyttämättä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16452103/ohisalo-entisia-ja-nykyisia-poliiseja-ostettu-lahjottu-korruptoitu-yritys-maataloustuilla#comment-102998223

      Luulevat ilmeisesti, että Suomen lait voi korvata, ek-medioissa rötöksiä pesemällä ja toisiaan puolustelemalla korruptiopoliitikot.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17533977/eduskunta-selvitystilaan-isot-talousrikostutkinnat-ministerioihin-tultava

      Sehän on viranomaisten työ ja velvollisuus, selvittää mihin Suomen kansan, eli valtion ja eläkerahastojen, mittaamattoman valtavan suuret, biljoonien omaisuudet ovat varastettu, kun kansa sitä vaatii ja kenellekään ei pitäisi enää olla epäselvää, että niin on käynyt.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17427398/viranomaiset-nostakaa-rikoskanteita-haagin-tuomioistuimeen-heti-!

    • Anonyymi

      Korruptiopoliitikko-pörssirikollisten tekemästä, Suomen valtion ja eläkerahastojen varastamisista, yritetään ek-medioissa tehdä "viihdettä".

      https://www.dw.com/en/the-russian-oligarchs-of-the-fincen-files/a-55062675

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17533977/eduskunta-selvitystilaan-isot-talousrikostutkinnat-ministerioihin-tultava

      Isot rikostutkinnat ministeriöihin, eduskuntaan, ym valtion virkoja, törkeisiin isoihin talousrikoksiin, veroparatiisi-pörssirikollisuuteen kahmineet syytteisiin.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17596062/rikostutkinnat--ja-syytteet-nord-stream-talvivaara-uniper-elakerahastojen-ryostot

    • Anonyymi

      AutokratiaUsan SotaRikosliitto- ja veroparatiisihävittäjähankkeiden takana, ovat isot talousrikolliset, PetosKokjuristi-insinöörit-ym kansalaisuuden vaihtaneet pörssirikolliset, joille valtion virkoja törkeästi väärinkäyttämällä, korruptiopoliitikko-pörssirikolliset, ovat Suomen kansan varallisuudet, valtavat sellaiset ryöstäneet ja mahdollistaneet valtiopetoksen vailla vertaa, kansan- ja maanpetos on lievä ilmaisu, kuvaamaan sitä Suomen historian pahinta virhettä, mikä on meneillään ja joka tulisi estää, nostamalla rikoskanteita kansainväliseen korkeimpaan oikeuteen, Haagin Tuomioistuimeen.

      https://www.reuters.com/world/exclusive-letter-sweden-lists-concrete-actions-turkeys-concerns-over-nato-bid-2022-10-21/

      Suomen kansan kantaa EI ole kysytty, eli täysin laittomia rikollisia hankkeita ovat, autokratiausan sotarikosliitto- ja veroparatiisihävittäjähankkeet. KorruptioNyrvistö kuuluu rikostutkintoihin-syytteisiin ja tuomiolle, mutta korruptiosupo- ja poliisi suojelevat valtiopetoksen tekijöitä korruptiopoliitikkoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      193
      4477
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      31
      3180
    3. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      31
      2894
    4. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      74
      2782
    5. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      60
      2766
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      90
      2625
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      14
      2351
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      100
      2129
    9. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      113
      1307
    10. Missä me nähtiin viimeksi nainen

      Paikka ja siitä vähän kuvailua. Mitä kohtaamisessa tapahtui?
      Ikävä
      63
      1128
    Aihe