Suuri EPÄLUOTTAMUS eduskunnan yksipuoluejärjestelmän korruptiopoliitikoihin kasvussa

Anonyymi-ap

Eduskuntavaaleissa huijatut, sumutetut, päin naamaa vedätetyiksi tulleet Suomen kansalaiset, joille korruptiopoliitikko-pörssirikolliset, valehtelivat päin näköä, ettei Suomea olla viemässä, Usan SotaRikosliittoon, ymmärtäkää jo lopettaa äänestämällä, itsenne kurjistaminen ja muidenkin samaan suohoon vieminen.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17470104/ex-aarioikeistohallitus-oli-laiton-usan-sotarikosliitto-hanke-on-laiton#comment-114962517

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17587904/muut-kansat-aanestavat-suomen-sotarikosliittoon-liittamisesta-suomen-kansa-ei-saa-aanestaa#comment-116779004

Köyhistä köyhimmille, eläkeläisväestölle lupasivat, ihan jokainen hallituspuolue, sen entisen köyhyysrajan 1 250€/kk MINIMIELÄKKEET, kun muissa Pohjoismaissa köyhyysrajana pidetään jo
1 500€/kk ja eläkkeet niissä ovat sen mukaiset. Harhauttamalla valtaan päässeet, kaikki nykyisen eduskunnan korruptiopoliitikot- ja puolueet.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17515592/1-500ekk-minimielakkeet-ovat-talousosaamista-aidoissa-demokratioissa

Iljettävää selittelyä niin Nord Stream, Talvivaara Rikos, Uniper, Venäjän oligarkki-pankkirötökset, ym veroparatiisipörssirikollisuuden selittelyt ek-medioissa, joita korruptiopoliitikko-pörssirikolliset nyt saavat, sen sijaan että heitä rikostutkittaisiin ja syytettäisiin, kuten Suomen lakien ja kansan oikeudentajun mukaan jo pitäisi.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17596062/rikostutkinnat--ja-syytteet-nord-stream-talvivaara-uniper-elakerahastojen-ryostot

ÄärioikeistoKeskustan KorruptioAhoLintiläVanhanen, ÄärioikeistoSdpn KorruptioLipponen, PetosKokoomuksen juristi-insinööri-ym pörssimogulien, Suomen valtion ja eläkerahastojemme ryöstämisistä puhumattakaan, Valtakunnanoikeuteen ja Haagin Tuomioistuimeen, niin törkeitä Suomen perustuslain, oikeusvaltio-periaatteen, demokratian ja kansalaisoikeuksien, rautasaappailla ylitse tallomisia kyseessä, että virallista tietä syytteisiin, eikä mitään selittelyjä enää ek-medioissa.

10

726

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sano vain suoraan nimellä se yksi puolue: VKK ja Ano Turtiainen.

      • Anonyymi

        Vaalivoitto on Anolle tulossa


    • Anonyymi

      YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ eduskunnassa, erittäin, erittäin syvässä korruptiossa ja pörssirikollisuudessa, pitäisi olla jo viranomaisten rikostutkinnat käynnissä, ek-medioissa selittelyjen sijasta.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17596062/rikostutkinnat--ja-syytteet-nord-stream-talvivaara-uniper-elakerahastojen-ryostot

      https://www.dw.com/en/germany-what-poverty-looks-like-in-a-rich-country/a-63393501

      Tämä on jo Suomen todellisuutta. Saksassa sentään eläkeläisillä 1 500€/kk MINIMIELÄKKEET, Suomen korruptiopoliitikko-pörssirikollisahneet, eivät edes niitä ole saaneet aikaiseksi.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17570837/ruotsissa-on-6-500ekk-elakekatto-eika-osake-vakuutuskuoririkollisuutta

      Täysin tumpelo ÄärioikeistoKeskustan KorruptioLintiläSaarikkoVanhanen-valtiovarainministeri ja ÄärioikeistoVihreiden KorruptioOhisalo, jarruttamassa
      1 500€/kk MINIMIELÄKKEITÄ. Eläkeläisväestö veroparatiisi-sote-IHMISKAUPAN orjuuttamisen välineinä Suomessa.

      • Anonyymi

        Jaksaa jaksaa........................... Hihhihii kjäh kjäh ............ Et sitten ole hakenut apua?


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16528519/veroparatiisi-soten-quotmielenterveysstrategistitquot-pahentavat-elakelaiskoyhyytta-suomessa

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17515592/1-500ekk-minimielakkeet-ovat-talousosaamista-aidoissa-demokratioissa

      Valtiovarainministerinä ÄärioikeistoKeskustan KorruptioVanhanenSaarikkoLintiläAhon venäläisoligarkkien kanssa, isoimpiin talousrikoksiin, korruptioon, äärioikeistoekstremistiseen pörssirikollisuuteen syyllistyneet, joten eivät ahneuttaan kykene, edes Pohjoismaista 1 500€/kk MINIMIELÄKE-oikeusturvaa, Suomen eläkeläisväestölle toteuttamaan, vaikka niin eduskuntavaaleissa lupasivat.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17587904/muut-kansat-aanestavat-suomen-sotarikosliittoon-liittamisesta-suomen-kansa-ei-saa-aanestaa#comment-116779004

    • Anonyymi

      Täälläkin on näkyvissä, kuinka eri mieltä olevaa, enemmistöä Suomen kansalaisista, pyritään vihakirjoituksilla ja käskyttämisillä vaientamaan, eli vedetään teippiä kansalaisten suiden eteen, kun eivät hyväksy poliitikko-pörssirikollisten rötöksiä.

      https://www.cbc.ca/news/politics/convoy-inquiry-start-1.6613679

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17596062/rikostutkinnat--ja-syytteet-nord-stream-talvivaara-uniper-elakerahastojen-ryostot

      Viranomaiset jättäneet työnsä tekemättä, kun on päässyt noin monta, erittäin suurta talousrikosta, korruptiota, äärioikeistoekstremismin vyyhtiä selvittämättä, tutkimatta ja syyttämättä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16452103/ohisalo-entisia-ja-nykyisia-poliiseja-ostettu-lahjottu-korruptoitu-yritys-maataloustuilla#comment-102998223

      Luulevat ilmeisesti, että Suomen lait voi korvata, ek-medioissa rötöksiä pesemällä ja toisiaan puolustelemalla korruptiopoliitikot.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17533977/eduskunta-selvitystilaan-isot-talousrikostutkinnat-ministerioihin-tultava

      Sehän on viranomaisten työ ja velvollisuus, selvittää mihin Suomen kansan, eli valtion ja eläkerahastojen, mittaamattoman valtavan suuret, biljoonien omaisuudet ovat varastettu, kun kansa sitä vaatii ja kenellekään ei pitäisi enää olla epäselvää, että niin on käynyt.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17427398/viranomaiset-nostakaa-rikoskanteita-haagin-tuomioistuimeen-heti-!

    • Anonyymi

      Korruptiopoliitikko-pörssirikollisten tekemästä, Suomen valtion ja eläkerahastojen varastamisista, yritetään ek-medioissa tehdä "viihdettä".

      https://www.dw.com/en/the-russian-oligarchs-of-the-fincen-files/a-55062675

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17533977/eduskunta-selvitystilaan-isot-talousrikostutkinnat-ministerioihin-tultava

      Isot rikostutkinnat ministeriöihin, eduskuntaan, ym valtion virkoja, törkeisiin isoihin talousrikoksiin, veroparatiisi-pörssirikollisuuteen kahmineet syytteisiin.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17596062/rikostutkinnat--ja-syytteet-nord-stream-talvivaara-uniper-elakerahastojen-ryostot

    • Anonyymi

      AutokratiaUsan SotaRikosliitto- ja veroparatiisihävittäjähankkeiden takana, ovat isot talousrikolliset, PetosKokjuristi-insinöörit-ym kansalaisuuden vaihtaneet pörssirikolliset, joille valtion virkoja törkeästi väärinkäyttämällä, korruptiopoliitikko-pörssirikolliset, ovat Suomen kansan varallisuudet, valtavat sellaiset ryöstäneet ja mahdollistaneet valtiopetoksen vailla vertaa, kansan- ja maanpetos on lievä ilmaisu, kuvaamaan sitä Suomen historian pahinta virhettä, mikä on meneillään ja joka tulisi estää, nostamalla rikoskanteita kansainväliseen korkeimpaan oikeuteen, Haagin Tuomioistuimeen.

      https://www.reuters.com/world/exclusive-letter-sweden-lists-concrete-actions-turkeys-concerns-over-nato-bid-2022-10-21/

      Suomen kansan kantaa EI ole kysytty, eli täysin laittomia rikollisia hankkeita ovat, autokratiausan sotarikosliitto- ja veroparatiisihävittäjähankkeet. KorruptioNyrvistö kuuluu rikostutkintoihin-syytteisiin ja tuomiolle, mutta korruptiosupo- ja poliisi suojelevat valtiopetoksen tekijöitä korruptiopoliitikkoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      96
      7306
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      357
      6378
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      58
      3733
    4. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      29
      3479
    5. Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa

      Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?
      Ikävä
      192
      1961
    6. Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?

      Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os
      Tv-sarjat
      18
      1673
    7. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      61
      1401
    8. Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?

      Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps
      Tv-sarjat
      18
      1396
    9. Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!

      Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv
      Tv-sarjat
      1
      1290
    10. Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."

      Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m
      Tv-sarjat
      1
      1277
    Aihe