..ne olis sikasiistit..vois mennä kokovartalopuvussa uimaan biitsille ja joskus jopa singahtaa ilmaan pähkinöitä näpsäkästi napostellen ja supersankariuttaan retostellen..
superhessuhassukalsarit?
7
282
Vastaukset
Muistan nähneeni tuon kuuluisan superpähkinäpensaan ohimennen; eipä ollut kaksisen näköinen. Luulin aina, että maapähkinät kaivetaan maasta, kuten perunat, mutta Hessulla ne kasvavat kusisen varvun varressa. Goofy käy varmaan itse ruikkimassa joka päivä sen päälle, merkaten reviirinsä ja sitten vielä syö ne pähkinät salaa puhelinkopissa.
Yksi syy goofyyn ja jopa spookyyn käyttäytymiseen voivat olla purentaongelmat. Ei pysty lihaa syömään lajitoveriensa tapaan, koska on vaikea purentavika. Vetää silti yllättäen maapähkinöitä puukuorineen. Pitäisi käydä loksauttamassa alaleuka hiukan eteenpäin kalevalaisella jäsenkorjaajalla.
Olen uinut monesti kalsareissa, ja niin on varmaan tehnyt tohtori Livingdollkin otaksun. Hänhän harhaili nelisen vuotta Afrikassa pelkissä kalsareissa ja kypärässä. Päällysvaatteensa hän vaihtoi lasihelmiin eräässä alkuasukaskylässä.
Aavedatan uusi jakso on ilmestynyt, mutta en ole sitä vielä katsonut. Aijon siemailla jotain nyt ja katsoa: https://www.youtube.com/results?search_query=aavedataRimpula se oli. Luin että lidlin manteleissa oli metallia mitä lie goofyn? tsernobylin ylijäämää? tuliko superhessu 1986-87 kuvioihin? se vois selittää sen. tai sitten siinä on kaatunu jotain hotapulveria ja meta-amfetammiinia että jaksaa hiihtää pitkälle jopa lentää..ei vois uskoa..oletko nähnyt koiran lentävän? tai hengailevan suuren näsäviisaan hiiren seurassa joka ei edes tunnista hessua superhessuksi? maailma on ihmeellinen. ei tätä selvin päin kestä joten otan vielä iltarauhoittavat..
Pah, oon koko illan rouskutellu pähkinöitä, mut ei lentelyt onnistu, vaikka pärisee jo :( Onkohan se Hessun haalari ilmatiivis... ;)
mulla pärisee gambina vaika heräsin jo pari tunti sitten vasta..miksi minulla lukee nimimerkissä jeejees vaikka olen pervokki??? minne nimimerkkini on lentänyt? osana tätä nykymaailman älyttömyyttä????
jeejees kirjoitti:
mulla pärisee gambina vaika heräsin jo pari tunti sitten vasta..miksi minulla lukee nimimerkissä jeejees vaikka olen pervokki??? minne nimimerkkini on lentänyt? osana tätä nykymaailman älyttömyyttä????
Kas, täällä siis yhä joku tuttu 😊 Palaillaan paremmalla ajalla.
- Anonyymi
Off off off. Isosta klyyvarista on se hyöty että ilmanvastus on pienempi.
T. myös leuaton.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks305304Haluat nainen torjua minut
Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si613853Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut313439Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?933221Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää413168- 682641
Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai1242132En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri542119Farmi Suomi: Kirsi Salo syyttää koulukiusaajiksi - Jucci Hellström lataa napakasti
Mitäs mieltä olet Kirsi Salon koulukiusaamiskommentista? Farmi Suomi -kisassa väki vähenee ja kisa kovenee. Peliliikkeit261357- 1801237
