Jääkö maksakirroosi kiinni työterveystarkastuksessa?

Anonyymi-ap

Jos sellainen on?

6

126

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Maksakirroosi ei ole pätevä syy antaa potkuja.Jos maksakirroosi iaheuttaa sen ettet pysty hoitaa työtehtäviä niin sitten asia on erikseen.

      • Anonyymi

        Eli jää?


    • Anonyymi

      Maksakokeissa se selviää, jos niitä otetaan.Mää olisin enemmän huolissaan mistä se on tullu ja miten saisit maksaasi pelastettua.

      • Anonyymi

        Mulla oli vajaa 2 vuotta sitte maksa-arvot normaalit.


    • Anonyymi

      Harvemmin. Eihän ne rahoja mihinkään labroihin ala tuhlaamaan. Ennen kun ihan kirroosi on , niin verikokeissa olis kohoneet maksa- arvot ja sitten kehotettaisiin vähentämään juopottelua, tai jos ei ryyppää niin saattas olla hepis.

    • Anonyymi

      Kun on maksakirroosi, se kyllä näkyy naamastakin ja ihosta ilman verikokeitakin. Ei maksakirroosipotilaasta ole töihin, sen verran on huono vointi.

      Maksakirroosia ei pysty salaamaan! Loppu on kauhea.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksköhän mä oon tuolla

      Joskus antanut ymmärtää että olisin sun rinnoista pelkästään kiinnostunut 😂😁🤭 ja sä säikähdit että koskisin ilman lup
      Ikävä
      31
      2858
    2. Rakastan sinua

      Kohta sanon tämän livenä, älä pelästy.
      Ikävä
      148
      2173
    3. Aamu on aina iltaa viisaampi.

      Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene
      Ikävä
      12
      1637
    4. Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TARINALTA ISOISÄSTÄ, JOLLA ON PARTA

      Pinnalliset käsitykset korkeammasta Todellisuudesta Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TAR
      Hindulaisuus
      388
      1220
    5. Tiedätkö miten pahalta tuntui

      Kun vetäydyit? Ei kuukausiksi vaan vuosiksi.
      Ikävä
      67
      1185
    6. J miehestä oikeaa

      Nimeä ei voi tänne julkaista mutta kannattaa olla varuillaan jos ”aistit” auki t nainen
      Ikävä
      101
      1155
    7. Se meidän sydänyhteys

      Oli ihanaa. Oltiin samankaltaisia sieluja ja tunnettiin voimakasta vetovoimaa ja yhteenkuuluvuutta. Voisiko se löytyä vi
      Ikävä
      57
      1067
    8. Vanhemmalle naiselle

      Juhannussauna on lämpiämässä. 🌿🥵💦
      Ikävä
      61
      1040
    9. Epäiletkö että kaivattusi

      On tai on ollut ihastunut sinuun?
      Ikävä
      74
      1029
    10. Onko Lahdessa juhannuskokkoa?

      Entä vähän kauempana?
      Lahti
      2
      841
    Aihe