Kokemuksia auttaako ylävatsan kipuun ja maha kramppeihin ,lääkäri todennut minulla ärtynytsuoli ongelman ja käski syödä kipuun Litalginia Onko ketään jolla kokemuksia?
Ibs ja Litalgin
2
754
Vastaukset
- Anonyymi
Olen itsekin suoli- ja vatsaongelmainen, on tullut syötyä Litalginit, ja kaikki muutkin mahdolliset ja mahdottomat lääkkeet.
Mullakin Litalgin joskus kyllä auttoi, mutta kohdallani haittana oli lääkkeen aiheuttama pahoinvointi.
Mutta sulle sanon, että kannattaa ainakin kokeilla, koska totuushan on se, että Litalginilla on vatsaa rauhoittava vaikutus.
Jotkut hyötyvät, jotkut eivät, se on hyvin henkilökohtaista.- Anonyymi
Voi kiitos kun vastasit !!Olen nääs syönyt sitä kaksi päivää ,piti kirjoittaa jo viikonloppuna ja kysyä ,mutta nyt vasta sain aikaiseksi, siis 2 päivää ja 8tablettia ,silti ylävatsaan sattuu (ehkä"lievemmin")mutta juuri tuo pahoinvointi luulin sen kuuluvan tuohon kipuun voisiko kuitenkin johtua tuosta Litalginista siis ihan tosi etova olo! Täytyypä seurata ja minulla myös huimaus lisääntynyt,otan vielä huomenna aamulla yhden ,jos maha sattuu mikäli pahoinvointi jatkuu otan yhteyttä lääkäriin Kiitos Sinulle t. Ap
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1126578MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny535634Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.724394NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun844296Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja914046Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.821398- 791235
- 3321218
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a31156Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?35978