Muuan asia jää vakavasti mietityttämään. Millainen mielenmaisema on henkilöllä, joka pyrkii lausumaan vain ILKEYKSIÄ. Täällä vierailee useita, jotka tekevät vain tätä, ainoastaan tätä. Jokainen palstoilla käynyt lienee kiinnittänyt heihin huomionsa.
Onko kyse satunnaisesta aivojen rakenteen tai aivokemian virheestä, vai onko henkilö kokenut jotakin niin kamaloittavaa, että on suistunut huutelemaan ilkeyksiä tulematta halussaan koskaan tyydytetyksi?
Ilkeilyhalu näyttää kovin samanlaiselta kuin peliriippuvuus. Kun on juuri lyönyt rahan koneeseen saamatta voittoa, tekee taas mieli lyödä lisäraha.
Ero on vain siinä, että joskus rahat ja pelaaminen loppuvat, mutta ilkeilynhalu ei voi loppua. Se PAKOTTAA ilkeilemään uudestaan ja uudestaan, mutta koskaan ei saa kylliksi.
Voiko tällainen henkilö olla minkäänlaisessa ihmissuhteessa. Onko hän sinkku, joka karkottaa yhdenkin yön vieraan? Onko ihmisiä, jotka haluavat olla tällaisen kanssa tosielämässä? Onko tila mielisairauden kaltainen?
Siis mistä on kyse? 🌹👀
Mistä on kyse vastustamattomassa ilkeilynhalussa?
0
59
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 22914871
Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m212237Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?381873- 1471288
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes951260- 261146
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30902- 102889
Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex80735Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t80708