Mitä tämä on?

Anonyymi-ap

Mies sanoo ettei ole tarpeeksi aikaa perheelleen koska tekee niin paljon töitä mutta aikaa löytyy harrastukselleen joka vie hänet pe-su iltaan poissa kotoa, noin ollut reilu 2 vuotta. Ainoasraan jouluna oli viikonlopun kotona, muutoin viikonloput poissa siis 2 yötä kauempana eri paikkakunnalla.
Eikö voisi ajatella että aikaa löytyisi perheelle kerran löytyy tuolle harrastuksellekkin? Vai onko minun ajatukset hakoteillä

7

215

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Yksityisetsivä perään selvittämään totuus.

    • Anonyymi

      Kuinka sä siedät tuollaista? Tärkeysjärjestys hukassa. Perheen pitäisi olla 1. Kaikki muu tulee perässä .

    • Anonyymi

      Nii, paha sanoa onko harrastus hänelle intohimo tai todella tärkeä jaksamisen kannalta, vai onko kyseessä vaan priorisointijuttu. Joillakin toki voi harrastus olla jo addiktion tasoakin, mikä sitten varmasti haittaa jo suhdetta.

      Tuli mieleen myös jotkin lehtijutut siitä, miten toisella paikkakunnalla onkin toinen perhe. Mut ehkä ei kannata siitä oletuksesta lähteä liikkeelle.

      • Anonyymi

        Sitten ei varmaan kannata perhettä perustaa tai edes parisuhdetta hankkia, jos harrastus on noin tärkeä


    • Anonyymi

      Kaksi vuotta sietänyt että ukko on joka juutinan viikonloppu poissa kotoa.No huhhuh vaihtoon tommonen.

    • Anonyymi

      Olet käsittämätön kun tuollaista siedät. Miksi et eroa?

    • Anonyymi

      Ja sulta menee selitys läpi, ei oo todellista :D sopii peiliin katsoa jos siedät tuollaista ja kyselet tyhmänä vielä palstalta. Sillä on todennäköisesti toinen perhe siellä jossain tai joku heila vähintään. Yleensähän nuo suuttuu jos alkaa kyselemään ja se suuttuminen kertoo kaiken että näin juurikin on. Sano sille ettö seuraavalla kerralla lähdette yhdessä perheenä mukaan katsomaan tätä miehen "harrastusta" koko viikonlopuksi. Jos on puhtaat jauhot pussissa niin ottaa teidät mielellään mukaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Petteri Orpo on satusetä

      Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
      Maailman menoa
      130
      3743
    2. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

      Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
      Maailman menoa
      64
      2639
    3. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      34
      2592
    4. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      75
      2411
    5. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      25
      2283
    6. Olitkin liian hyvää ollaksesi totta nainen

      Ihastuin ja rakastuin, mutta se on minun ongelma. Ei sinun.
      Ikävä
      103
      1370
    7. Kaste pelastaa ihmisen

      Kristittyjen kirkkojen toimittama yksi Kaste on Jumalan tekemä pelastusteko, jossa perisyntiin hengellisesti kuollut ihm
      Kaste
      626
      1255
    8. Elisalla ja MTV:llä lihava riita - MTV:n kanavienlähetykset ovat katkeamassa Elisan asiakkailla

      Kaikkien MTV:n kanavien televisiolähetykset ovat katkeamassa Elisan kaapeli-tv-asiakkailta. https://www.is.fi/digitoday
      Maailman menoa
      144
      1061
    9. Uskon todistus

      Oikean uskovaisen ja nimikristityn erottaa siitä, että Jeesukseen uskova korottaa Jeesusta ja uskoa Häneen, mutta nimik
      Kaste
      261
      1046
    10. Ensin oli armo - sen jälkeen tuli usko

      Me emme ansaitse armoa omalla uskollamme. Armo on ansaitsematonta rakkautta mikä synnyttää meidät uudesti Jumalasta. K
      Luterilaisuus
      400
      1045
    Aihe