Mitä tämä on?

Anonyymi-ap

Mies sanoo ettei ole tarpeeksi aikaa perheelleen koska tekee niin paljon töitä mutta aikaa löytyy harrastukselleen joka vie hänet pe-su iltaan poissa kotoa, noin ollut reilu 2 vuotta. Ainoasraan jouluna oli viikonlopun kotona, muutoin viikonloput poissa siis 2 yötä kauempana eri paikkakunnalla.
Eikö voisi ajatella että aikaa löytyisi perheelle kerran löytyy tuolle harrastuksellekkin? Vai onko minun ajatukset hakoteillä

7

206

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Yksityisetsivä perään selvittämään totuus.

    • Anonyymi

      Kuinka sä siedät tuollaista? Tärkeysjärjestys hukassa. Perheen pitäisi olla 1. Kaikki muu tulee perässä .

    • Anonyymi

      Nii, paha sanoa onko harrastus hänelle intohimo tai todella tärkeä jaksamisen kannalta, vai onko kyseessä vaan priorisointijuttu. Joillakin toki voi harrastus olla jo addiktion tasoakin, mikä sitten varmasti haittaa jo suhdetta.

      Tuli mieleen myös jotkin lehtijutut siitä, miten toisella paikkakunnalla onkin toinen perhe. Mut ehkä ei kannata siitä oletuksesta lähteä liikkeelle.

      • Anonyymi

        Sitten ei varmaan kannata perhettä perustaa tai edes parisuhdetta hankkia, jos harrastus on noin tärkeä


    • Anonyymi

      Kaksi vuotta sietänyt että ukko on joka juutinan viikonloppu poissa kotoa.No huhhuh vaihtoon tommonen.

    • Anonyymi

      Olet käsittämätön kun tuollaista siedät. Miksi et eroa?

    • Anonyymi

      Ja sulta menee selitys läpi, ei oo todellista :D sopii peiliin katsoa jos siedät tuollaista ja kyselet tyhmänä vielä palstalta. Sillä on todennäköisesti toinen perhe siellä jossain tai joku heila vähintään. Yleensähän nuo suuttuu jos alkaa kyselemään ja se suuttuminen kertoo kaiken että näin juurikin on. Sano sille ettö seuraavalla kerralla lähdette yhdessä perheenä mukaan katsomaan tätä miehen "harrastusta" koko viikonlopuksi. Jos on puhtaat jauhot pussissa niin ottaa teidät mielellään mukaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2172
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      6
      1826
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      238
      1334
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      970
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      88
      960
    6. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      187
      926
    7. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      21
      905
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      39
      750
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      746
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      719
    Aihe