Mitä tämä on?

Anonyymi-ap

Mies sanoo ettei ole tarpeeksi aikaa perheelleen koska tekee niin paljon töitä mutta aikaa löytyy harrastukselleen joka vie hänet pe-su iltaan poissa kotoa, noin ollut reilu 2 vuotta. Ainoasraan jouluna oli viikonlopun kotona, muutoin viikonloput poissa siis 2 yötä kauempana eri paikkakunnalla.
Eikö voisi ajatella että aikaa löytyisi perheelle kerran löytyy tuolle harrastuksellekkin? Vai onko minun ajatukset hakoteillä

7

234

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Yksityisetsivä perään selvittämään totuus.

    • Anonyymi

      Kuinka sä siedät tuollaista? Tärkeysjärjestys hukassa. Perheen pitäisi olla 1. Kaikki muu tulee perässä .

    • Anonyymi

      Nii, paha sanoa onko harrastus hänelle intohimo tai todella tärkeä jaksamisen kannalta, vai onko kyseessä vaan priorisointijuttu. Joillakin toki voi harrastus olla jo addiktion tasoakin, mikä sitten varmasti haittaa jo suhdetta.

      Tuli mieleen myös jotkin lehtijutut siitä, miten toisella paikkakunnalla onkin toinen perhe. Mut ehkä ei kannata siitä oletuksesta lähteä liikkeelle.

      • Anonyymi

        Sitten ei varmaan kannata perhettä perustaa tai edes parisuhdetta hankkia, jos harrastus on noin tärkeä


    • Anonyymi

      Kaksi vuotta sietänyt että ukko on joka juutinan viikonloppu poissa kotoa.No huhhuh vaihtoon tommonen.

    • Anonyymi

      Olet käsittämätön kun tuollaista siedät. Miksi et eroa?

    • Anonyymi

      Ja sulta menee selitys läpi, ei oo todellista :D sopii peiliin katsoa jos siedät tuollaista ja kyselet tyhmänä vielä palstalta. Sillä on todennäköisesti toinen perhe siellä jossain tai joku heila vähintään. Yleensähän nuo suuttuu jos alkaa kyselemään ja se suuttuminen kertoo kaiken että näin juurikin on. Sano sille ettö seuraavalla kerralla lähdette yhdessä perheenä mukaan katsomaan tätä miehen "harrastusta" koko viikonlopuksi. Jos on puhtaat jauhot pussissa niin ottaa teidät mielellään mukaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      25
      3170
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      2299
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      74
      2193
    4. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      105
      1951
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      76
      1633
    6. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      43
      1458
    7. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      16
      1365
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1285
    9. Jos saisit antaa yhden neuvon

      jälkikasvullesi elämää varten, niin minkä antaisit?
      Sinkut
      114
      1130
    10. Tulipalo viimeyönä

      Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj
      Jämsä
      15
      1106
    Aihe