Täydellinen Tinder match

Anonyymi-ap

Tinder tarina, joka on tosi

Hänenkin nimensä on Tiina. Elämässäni on nyt sitten sekä bestis ystävä Tiina, että kohta toivottavasti vieläkin läheisempi suhde toiseen Tiinaan, jonka toivon muuttuvan pikku hiljaa jopa rakkaudeksi.

Tinder Tiinan sovelluksen profiilikuvassa minua miellytti hänen aito hymynsä eikä hän luetellut mitään tavanomaisia latteuksia "Olen huumorintajuinen, hauska, sporttinen ja sosiaalinen", vaan kertoi olevansa melko tavallinen sukankuluttaja. Hän ei siis yrittänyt ylläpitää mitään missiprofiilia, kuten minusta monien naisten profiilit muistuttavat. Vanhemmanpuoleisetkin naiset yrittävät esittää ikinuoria. Painoin siis sydämenkuvaa, eikä aikaakaan kun hän oli painanut minun profiilin kohdalla. Vai olikohan se toistepäin? Siis hän painoi ensin minun kohdalla ja minä sitten hänen. Joka tapauksessa kun molemmat ovat painaneet toistensa profiileissa sydäntä, pääsee toiselle kirjoittamaan, kun tapahtuu niin sanotusti "match" (so. osuma).

Tapasimme ensimmäistä kertaa keskustakirjasto Oodissa. Kun kävelin Rautatieasemalta päin Oodin lipan alla pääsisäänkäynnille, alkoi minulle ikkunan takaa Oodin kahvilasta vilkuttamaan iloisesti kivan näköinen nainen. Tuo näkymä on piirtynyt verkkokalvomuistiini pysyvästi. Sain aikaiseksi rohkeasti halattua häntä heti ensi treffien aluksi, mutta sitten kun hän kysyi, että olenko käynyt aikaisemmin Oodissa, aloin sanoissani takeltelemaan: "Joo, olen. Kävin kahvilla - eikun en minä täällä ole kahvilla käynyt - mitä minä sekoilen! Kävin kerran Helmin kanssa". Minua jännitti tilanne, mutta tuon alkutakeltelun jälkeen tulimme heti ekoilla treffeillä hyvin juttuun. Keskustelimme lähes kolme tuntia.

Seuraavat treffit olivat kivassa lounasravintolassa. Koska oli tilipäivä lupauduin maksamaan lounaan. Tunnen oloni hyvin vapautuneeksi hänen seurassaan. Lounaan jälkeen kävimme vielä kirjastossa - hän usein hoitaa työasioitaan kirjastosta käsin.

Kolmannenkin kerran kävin katsomassa häntä kirjastossa ohimennen ja sen jälkeen kävimme kahvilla ja juttelimme lisää. Lisäksi olen soitellut hänelle harva se ilta ja hän lähettelee tekstiviestejä. Minulle tässä iässä ja tässä fyysisessä kunnossa parisuhteessa juttelu ja kommunikaatio ovat kenties kaikista tärkeintä.

Hän tietää kaikki huonot puoleni: köyhyyteni, uhkapeliaddiktioni, mielenterveystoipujuuteni ja sairaalloisen liikalihavuuteni ja silti hän hyväksyy minut ja hän ilmaisee sen minulle vakuuttavasti sanoin ja teoin. Se on ensiarvoisen terapeuttista.

Hän joutuu työnsä puolesta käymään usein Ruotsissa ja kysyi minulta txt-viestissä lähtisinkö mukaan Ruotsin matkalle. Ajattelin, että lähden vaikka maailman ääriin hänen seurassaan ja suostuin. Minulle Ruotsin matka oli oikea honeymoon. Hytissä meillä oli hauskaa keskenämme. En muista koska olen nauranut yhtä makeasti kuin höpsötellessämme ja hassutellessamme. Kyllähän me hytissä tietysti myös jo kovasti halasimme ja hyväilimme toisiamme, melkein joka puolelta. Emme sen pidemmälle menneet. Taisin siinä vaihtaa elämäni toisen kerran oikein kunnon kielaripusutkin naisen kanssa.

Hän sanoo etsivänsä ennen kaikkea syliä ja näkee minussa ison nallekarhun, jota hän voi paijata ja joka tarjoaa hänelle sen sylin. Hänelle ei raha merkitse mitään, eikä ole hänen jumalansa. Itse en osaa parempaa matchia itselleni kuvitella. Ja hän siis oli ensimmäinen kenelle aloin kirjoittelemaan. Olen yhden naisen mies ja en toisille alakaan kirjoittelemaan, hyvässä lykyssä ei ole enää tarvetta.

0

182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Näin lähellä

        Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
        Ikävä
        68
        3159
      2. Kerro jotakin hauskaa. :)

        Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
        Ikävä
        75
        3057
      3. Mä sanon tän suoraan.

        Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
        Ikävä
        68
        2922
      4. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

        Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
        Ikävä
        63
        2594
      5. Oliko pakko olla taas tyly?

        Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
        Ikävä
        44
        2112
      6. Olen niin yksinäinen...

        ... puhukaa mulle jotain kivaa 🥺
        Ikävä
        60
        1667
      7. Hyvää huomenta

        Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.
        Ikävä
        18
        1639
      8. Huomenna heitän järjen

        romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,
        Ikävä
        24
        1632
      9. Lähtisitkö nainen

        🚐Reissuun matkailuautolla🤔 👋😎❤️
        Ikävä
        35
        1625
      10. Perjantai-ilta ootko nainen menos

        Bilettää löytyyks jäbii? Tai jotain muita
        Ikävä
        59
        1566
      Aihe