Eli mulla on todella lyhyet hiukset, hiuslaatu aika karhea. Haluaisin lisää jäntevyyttä huiksiini.
Ostin Bed headin Treat me right tuotetta joka on eräänlainen hiusnaamio, tuntui mahtavalta päänahassa, on päänahkaa stimuloivaa ainetta. Hiuksia se korjasi myös ihan kivasti mutta jätti ne tosi pehmeiksi, ja haluaisin nimenomaan jäntevyyttä enemmän..mikä neuvoksi??
Ostin Bed headin Treat me right tuotetta joka on eräänlainen hiusnaamio, tuntui mahtavalta päänahassa, on päänahkaa stimuloivaa ainetta. Hiuksia se korjasi myös ihan kivasti mutta jätti ne tosi pehmeiksi, ja haluaisin nimenomaan jäntevyyttä enemmän..mikä neuvoksi??
Vastaukset 8
Vanhimmat
Jos haluat jäntevyyttä, niin unohda "pehmentävät tehohoidot, kokeile vaikka jotain hoitosuihketta huuhdeltavan sijaan. Lorealin anti breakage sarjan shampoo vois olla hyvä, ja se hoitoainekin. Hoitoaineet pehmentää.
El`vital Anti Breakage shampoota
nyt tuota Elvitalin shamppoota ja hoitoainetta, en tykännyt kyllä lopputuloksesta, kerran pesin sillä ja hiuksista tuli todella pehmeet, eli ei sitä hakemaani jäntevyyttä..täytyy koittaa jotakin muuta! =)
Hanki rakennepaikkaavia tuotteita, niillä saat jäntevyyttä tukkaan. Hyvä rakennepaikkaava sarja on kampaamoissa myytävä Joico K-Pak. Tykkään itse shampoosta, hoitoaineesta, tehohoidosta ja jätettävästä hoitovaahdosta.
Hoitoaine teki sen "ylipehmeyden".
Niin varmaan tekikin, entäpä jos käytät vaan sitä anti breakage shampoota...?
Niin ajattelinkin, pesin näet eka päivänä pelkällä shamppoolla Erisanin hoitoaineella ja hiukset olivat ihan ok, sitten kun laitoin myös sitä saman sarjan hoitoainetta niin johan tuli hentonen tukka/pehmeä. Hoitoaine sen varmaan tekee..
totta, kannattaa sun sitten unohtaa kaikki hoidot. Minusta tuollainen jäntevöittävä on myös sunsilkin blondi shampoo.. antaa myös elävyyttä koska sisältää sellasia pikku hileitä. kokeile