Sarvipään woke-pisteet

Anonyymi-ap

Tein HS:n woke-testin, ja tulokseni oli 20/30. "Olet melko woke."

Testin johdannossa sanotaan: "Korkeat woke-pisteet saaneilla on enemmän masennusta ja ahdistusta."

Minulla ei ole kyllä lainkaan masennusta tahi ahdistusta. Elämä on mukavaa. 🌞 Haluaisin että se olisi mukavaa kaikilla muillakin, mutta tiedän, etten voi koko maailmaa parantaa.

Olen monessa suhteessa etuoikeutettu. Kun tässä maailmassa ymmärtää, mistä naruista kannattaa vetää, on aika vähän rajoituksia onnellisen elämän toteutumiselle. Olen myös saanut nauttia ympärilläni elävien ihmisten tuesta ja rakkaudesta.

Testi jätti minulle yhden suuren kysymysmerkin: jos haluaisi maailman olevan parempi paikka, edellyttääkö se sitä, että tiedostava ihminen itse koskee tuskaa? Toisin päin muotoiltuna: koska olen onnellinen ja tyytyväinen elämääni, olenko asemani vuoksi vain hyödytön kermapylly, jonka toivetta paremmasta maailmadta tai jopa konkreettisia toimia sen puolesta ei voi ottaa huomioon?

🦄

12

219

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jaa sulla on tämmöinen promosivu nyt auki

    • Anonyymi

      ” Testi jätti minulle yhden suuren kysymysmerkin: jos haluaisi maailman olevan parempi paikka, edellyttääkö se sitä, että tiedostava ihminen itse koskee tuskaa? Toisin päin muotoiltuna: koska olen onnellinen ja tyytyväinen elämääni, olenko asemani vuoksi vain hyödytön kermapylly, jonka toivetta paremmasta maailmadta tai jopa konkreettisia toimia sen puolesta ei voi ottaa huomioon?” Nyt jäin kyllä jo monttu auki aivan, en todella tiädä mitä sanoa. Päätä itse positiivisuuden asteikko

    • 23/30

    • Anonyymi

      "Testi jätti minulle yhden suuren kysymysmerkin: jos haluaisi maailman olevan parempi paikka, edellyttääkö se sitä, että tiedostava ihminen itse koskee tuskaa? Toisin päin muotoiltuna: koska olen onnellinen ja tyytyväinen elämääni, olenko asemani vuoksi vain hyödytön kermapylly, jonka toivetta paremmasta maailmadta tai jopa konkreettisia toimia sen puolesta ei voi ottaa huomioon?"

      En tehnyt itse testiä, joten en kommentoi sitä lainkaan. Sen sijaan tuo yllä esittämäsi näkökulma on sellainen, jota olen itsekin usein pohtinut. Mä en itsekään koe suurta ahdistusta ja maailmantuskaa. Joo välillä vituttaa, mutta se tunne ei jää minuun kiinni. Mä olen perusposittivinen ihminen, joka näkee hiton paskassakin tilanteessa aina jotain hyvää ja omaan vielä sarkastisen huumorintajunkin. Eli siis todellakin miksi oletuksena on, että jos toivot mmailmalle parempaa, niin pitää kokea tuskaa? Onko sen tuskan kautta oikeasti koskaan lopulta tullut mitään hyvää? Auttaako kipuileminen ja angstaaminen luomaan parempaa maailmaa ja kehittämään innovaatioita?

    • Anonyymi

      Hyi helkkari. Woke ihmiset on niin aivopestyjä ja epämiehekkäitä että itse en ikinä seurustelis yhdenkään "miehen" kanssa joka saa woketestissä yli 5/30.

      • Anonyymi

        Itte sanoisin että on wokeja ja wokeja. Toinen pääty on järkevä ja muut ihmiset huomioon ottava, kun taas toinen vetää kaikesta herneitä nenään ja huutaa kaikkia vähänkin eri mieltä olevia rasisteiksi.


    • Anonyymi

      5/30 👍 inhoan nykytermejä ja lyhenteitä. WOKE hereillä?? Päinvastoin, woke on melko jotain melko ei mitään melko jossain yhtä hyödyllinen kuin tuuliviiri, näyttää tuulen suunnan ja siinä kaikki.

    • Anonyymi

      Woke on lapsellinen ääriliike joka pyrkii puritanistiseen ja totalitaristiseen utopiaan.
      Woke vahingoittaa naisten oikeuksia pyrkimällä mitätöimään 'biologisen naisen' käsitteen ja näin tehden tyhjäksi kaiken feministisen työn jota tähän mennessä on tehty.
      Woke ratsastaa sateenkaariliikeellä politisoiden seksuaalisen suuntautumisen, tehden näin hallaa myös seksuaalivähemmistöile kunnes he tajuavat ettei heidän seksuaalisuutensa ole poliitisoitavissa (osa on jo tajunnut).
      Woke on rasismia jossa demonisoidaan valkoinen heteromies jopa niin pitkälle, että muut ihmiset tarvitsevat turvahuoneet mihin päästä pakoon valkoisia poikia, jotka woken mukaan ovat kaikki kolonialisteja, patriarkkoja ja sovinisteja.
      Woke ei aiheuta kuin eriytymistä,, vastakkainasettelua ynnä muuta kärsimystä.
      Kukaan järkevä ihminen ei ajattele, että maailma paranee lisäämällä kärsimystä oli se sitten omaa tai muiden. Mutta kun katsoo wokettajien aiheuttamaa kårsimystä ja taantumuksellisuutta, niin toivoo että he saisivat vastata teoistaan.
      Wokessa ei ole järkeä.
      Älä ole pro woke.
      Cancel woke.

    • Anonyymi

      5/30, aika paljon tuli pisteitä

    • Anonyymi

      5 Pistettä. En todellakaan ole woke ja olen erittäin onnellinen siitä.

    • Anonyymi

      Jaa, en tunne määritelmää ” woke” eikä voisi vähempää kiinnostaa, huoh!

      • Anonyymi

        Kannattaa ottaa selvää ennenkuin joudut tekemisiin heidän kanssaan.
        Se miten he kohtelevat sinua riippuu täysin ihosi pigmentistä, sukupuolestasi ja seksuaalisesta suuntautumisestasi.
        Mitä fiksumpi olet, sitä kovempaa he huutavat sanojesi päälle.... koska järki on heidän pahin vihollisensa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      92
      1556
    2. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      83
      1052
    3. Näin kaivattuni viimeksi...

      ...? Se tuntui kuin... ?
      Ikävä
      67
      967
    4. Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?

      Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su
      Sinkut
      374
      966
    5. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      177
      914
    6. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      94
      831
    7. Se ei silloin ollut sattumaa

      vaan tarkkaan suunniteltu juttu. 🪤
      Ikävä
      64
      623
    8. Olen pahoillani mies ihan kaikesta

      Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on
      Ikävä
      60
      612
    9. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      37
      588
    10. Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin

      Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta
      Ikävä
      165
      584
    Aihe