Kampanja Mika Aaltola presidentiksi on ääliömäinen

Anonyymi-ap

Mika Aaltolalla noussut kusi otsaan. Omahyväisenä tunkee jokaiseen ohjelmaan itsensä puhumaan diipa daapaa.

Koulukiusatun oloinen nyhverö koko kaveri.

42

114

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämä kaveri on pelkkä linssilude. Onneksi on parempiakin asiantuntijoita Ukrainan sodan suhteen kuin tuo

      • Anonyymi

        hienosti kasattu ryysyistä rikkauksiin-tarina- mahdollisesti CIAn käsikirjottama massojen mielipiteenohjailu-kaavan mukaan NATO-mielinen Sauli numero 2 pressaksi?


    • Anonyymi

      Siihen mahtuu.

    • Anonyymi

      ääää öööö ääää ennen lausetta ja nariseva ääni

    • Anonyymi

      Juu aloittaisi nyt oikeasti presidentinvaalikampanjan niin tippuisi kannatus kuin lehmän häntä kun todellisuudessa mitään ei ole hänellä tarjota.

    • Anonyymi

      Kunhan pressana ei ole maahanmuuttovastaista natsia niin minulle on sama kuka siellä istuu.

      • Anonyymi

        Eli lisää elätettäviä tänne vai? Lisää jengirikollisia JAFFOJA vai? Lisää raiskareita vai??? PISA tuloxet lasee lisää.... ASuntoja ai riitä omillekkaan ...Levottomat koulut, METRO itixeen on kuin . X arjalauma....
        Täilläisen kaiken LISÄÄÄ tänne pressan halut vai????


    • Anonyymi

      Paras noista vaihtoehdoista selvästi Suomalasten asioita edustamaan ja ajamaan .

    • Anonyymi

      Olli Rehn on tarpeeksi tylsä virkaan

    • Anonyymi

      Media leipoo siitä presidenttiä.

      Saapa nähdä onnistuuko?

      • Anonyymi

        "Iso-raha" mainoskampanjan ja "läpimyymisen" takana, ja hölmöt taitanevat taas kerran uskoa?

        Näitä kampanjoitahan on nähty: "kokokansan-muka-presidentti", "vastakkainasettelunaika om-muka-ohi" ym. Eikä valituissa ole ollut mitään kehumista.


      • Media puts up and down. Ei tällainen presidenttikohu merkitse yhtään mitään, sillä myös mediajulkkiksen romahdukset kiinnostavat kaikkia.


    • Anonyymi

      Miten monta rauhaa Aaltola on saanut aikaiseksi.?

    • Anonyymi

      Jos Mika Aaltola on Kokoomuksen presidenddiehdokas niin äänestän häntä.

      Vaikea kuvitella kenet kokoomus laittaa ehdolle, jos se on Stub, Vapaavuori tai Orpo, niin en ikinä äänestäisi ketään heistä. Aaltola voisi olla ainoa kokkari joka pääsisi presidentiksi.

    • Anonyymi

      Puhuva puunukke jos puhuu itsestäänselvyyksiä tekeekö se viisaaksi taikka presidentiksi sopivaksi ainut hyvä ettei ole ollut politiikassa mukana siellä kukaan ei ole viisastunut

    • Anonyymi

      Ei se tunge ,se tahdotaan

    • Anonyymi

      Aika hassu tyyppi. Johtaa mielipiteillään Suomen ulkopolitiikkaa.Ja mielipiteitä riittää jokaiselle päivälle.

    • Anonyymi

      Vaalipropagandan keulakuva.
      Jos äänestät väärin olet "venäjän vaalivaikuttamisen" uhri joten äänestä kuten media käskee niin olet "isänmaallinen" valtion orja 🤗

    • Anonyymi

      Presidentin pitää olla elävä ihminen, siis politiikan kattilassa kypsynyt, ei siis omahyväiseksi hupsahtanutta tutkijaa vaikka tällä olisikin vähän tötteröä otsalla Koiviston tapaan, kiehkura muuten puuttuu.
      Sivari ei oikein nyt sovi aikaan.
      Rehn voisi olla, tai joku muu järkevä valinta. Katsotaan nyt keitä tulee ehdolle.

    • Anonyymi

      Ymmärrän, että olet kateellinen. Ethän ole kelvollinen edes Aaltolan kengännauhoja sitomaan.:)

    • Anonyymi

      Suomeen on valittava presidentti, joka pystyy ratsastamaan stetsoni päässä ilman paitaa maastohousut jalassa kohti auringonlaskua.

    • Anonyymi

      Sinulla taas on se kusi ollut päässäsi syntymästa asti.

    • Anonyymi

      Sanokaa mun sanoneen, että Aaltola on USA:n asettama myyrä.

      • Anonyymi

        No älä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No älä.

        Ehkä opiskeluaika Yhdysvalloissa vaikuttaa? Tuntuu kyllä tuputtavan ihannemaansa arvoja ja ratkaisuja joka asiaan.


    • Anonyymi

      Jos on ehdokkaana, ei ole silti pakko äänestää. Äänestä jotain toista.

      • Anonyymi

        Koneet laskee äänet aaltolalle?🤣🤣🤣


    • Anonyymi

      Zelenski on myös USA:n myyrä.

      • Anonyymi

        Bidenin pojan yhtiökumppani?


      • Venäjä ei selvästikään hyväksy USA:n myyriä, joten Aaltola on liian suspekti tyyppi tähän maahan presidentiksi.


    • Anonyymi

      Aaltola on nynny

    • Anonyymi

      Eiköhän se mene niinpäin että häntä pyydetään ohjelmaan puhumaan.
      Aloitus vaikuttaa kateellisen panettelulta.

      • Anonyymi

        Jopa vauvaa hoitaessaan tuo linssilude on tullut haastateltavaksi, noloa


    • Anonyymi

      Omahyväinen, ei kokemusta alalla, ennustelee vapautuneesti asiasta kuin asiasta väärin, taipumusta yltiöoptimismiin, huoleton,
      Potentiaaliset äänestäjät toivovat Aaltolan ennustusten auttavan selviytymisessä. Olisi niin kivaa kun kaikki olisi hyvin ja päättyisi onnellisesti, kuten Aaltolan luennot.
      Naurua riittää ja iloista ilmettä syksyyn.

    • Anonyymi

      "hyvät"veljet palkitsevat paska puhumisesta?🤣😂😂

    • Anonyymi

      Ai pärjää ano tässäkään kisassa ei saa valtaa sillä valta kuuluu aaltolalle.

    • Anonyymi

      Venäjällä on elinikäisenä presidenttinä koulukiusaaja nyhverö. Ymmärrän että putinisti arvostaa enemmän koulukiusaajaa kuin kiusattua nyhveröä.

    • Anonyymi

      Aaltola kertoi jo aikoja sitten, ettei ole kiinnostunut presidentin tehtävästä. Miksi hänet kuitenkin otetaan mukaan kyselyihin? No, tarkoitus lienee saada julkisuutta kovan linjan ulkopolitiikalle.

    • Anonyymi

      Näin meidän lampolan asukkeja viedään, kun halutaan kansan katsovan aivan muualle, kuin missä poliittisia tekoja tehdään.
      Halutaanko huomio pois EKP:n joukkovelkakirjojen tuloutuksen muutoksesta, jossa siirretään velkojen EKP:n halun mukaisesti toisen maan velkoja helpottamaan? Vai halutaanko peittää maa-alojen ennallastaminen täällä Pohjoisessa vai mistä on kyse tällä kertaa?
      Kyse ei ole Aaltolan ehdokkuudesta vaan jonkin tärkeän asian peittelystä. Eikä mediasta ole paljonkaan apua, kun se on ollut se tavallisin poliittinen peittäjä kautta aikojen.

      • Anonyymi

        Ok anoska.


      • Anonyymi

        Peiteprojektia kaikki. venäjäkin.


    • Anonyymi

      Ennen Aaltola en tiennyt miltä linssilude näyttää

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      87
      17091
    2. Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois

      Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss
      Maailman menoa
      32
      9884
    3. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      28
      4851
    4. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      233
      3855
    5. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      33
      3123
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      14
      2810
    7. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      110
      2771
    8. Brittiläinen vasemmistolehti: Sanna Marin oli vihdoin rehellinen

      Nyt tulee pahasti lunta tupaan Seiskan tähtitytölle. Ex-pääministerin kirjaa arvostellaan latteuksista ja itsekehusta.
      Maailman menoa
      24
      2649
    9. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      75
      2470
    10. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      48
      2460
    Aihe