Seksiriippuvainen?

Biologian ehdoton ykkösasia on LISÄÄNTYMINEN. Tuhannen miljoonaa vuotta se on tapahtunut myös SUVULLISESTI. Evoluution tuoma lajien ryöppy alkoi noin viisisataa miljoonaa vuotta sitten.

Sukupuolielimet eivät toimi vain toisen sukupuolen SYNNYTYSELIMINÄ vaan molempien sukupuolien SIITTÄMISELIMINÄ. Molemmista syistä niillä on keskeinen sija biologiassa.

Sukupuolielimet ovat myös kehittyneet siitostapahtumaa tukeviksi ja siittämishalua herättäviksi. On syntynyt yhteisessä evoluutiossa vastaavasti niiden vaikutus vastakkaiseen sukupuoleen, kokemus KAUNEUDESTA ja KIIHOTTAVUUDESTA, mitkä johtavat suurempaan haluun siittämistapahtumaan.

Lienee selvää, että jos ei tunne kauneusaistimusta eikä kiihottumista, tällaiset yksilöt eivät juurikaan saa jälkeläisiä, joten myöskään geenimuunnelmat, jotka aiheuttavat laimentunutta seksikäyttäytymistä, poistuvat pian populaatiosta.

Kun olen tuonut esiin tieteellistä näkemystä, että naisen vittu aiheuttaa miehessä erityisen suuren kauneusaistimuksen, joka tukee halua paritteluun, vastaus on ollut jyrkkä ei.

Vaikka mikä naiskauneuden seikka hyväksytään, mutta vitun kauneutta ei. Uskomattomin vastaväite on ollut, että vitun kauneus on samaa luokkaa kuin jonkin sisäelimen. Tässähän ei ole mitään järkeä. Siksi olen tuonut asiaa esiin usein, tosin erittäin vähäisin tuloksin.

Kun olen puhunut vitun aiheuttamasta kauneudenelämyksestä, yleisin väite on, että olisin seksiriippuvainen. Miksi samat piirit eivät puhu, kristalliriippuvuudesta, kun ihminen kiertelee kaupasta ja huutokaupasta toiseen ostamassa kristalliesineitä?

Siitäkö, että seksi aiheuttaa joillekin ongelmallista mielenmyllerrystä, mutta kristalliesineet eivät. 🌹👀

6

65

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvä kirjoitus. Just toissa päivänä tuli elokuva vitosella noista geenijutuista se oli tositapahtumiin perustuva nimekkään lääkärin juttu. Tanskassa tapahtunut naisia joilta poistettiin mahdollisuus synnyttää.

      Joskus kuullut että vittu on viiden lapsen äidillä, mut sana jota viljellään ihan huomaamatta.

      • Kiitos ystävällisestä palautteesta! Hyvää syksyä. 🌹👀


    • Ihminen ei ole edes ainoa eläin, joka nauttii seksistä ihan seksin vuoksi, ilman lisääntymistarpeita.

    • Seksi on syntynyt evoluution mukana, ja sen funktio on ollut lisääntyminen, mutta se on saanut myös sivufunktioita. 🌹👀

    • Anonyymi

      Kontulalaisissa on paljonkin kontuloita.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      61
      7540
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      124
      2969
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      143
      1803
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1669
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      118
      1483
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      169
      1429
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1173
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      78
      869
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      812
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      53
      774
    Aihe