heinovaan
komunismi (vasemmistoliittolaisuus) on
tauti
2310
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
vasemmistolaiset, eli kommarit, jotka ovat kaapanneet valheittensa avulla vallan eri maissa. He ovat riistäjiä, oman kansansa alistajia, vangitsijoita, orjatyöhön määrääjiä ja kiduttajia. Murhaajiakin miljoonaluokassa.
Kommareilla on ylenpalttista loistoa ja peruskansalla kurjuutta kurjuuden päälle.
- Miksi kaikki tahtovat asua tai asumaan muista maista ns. kapitalistimaihin.
-Kukaan, hullukaan ei tahdo muuttaa Venäjälle, P-Koreaan, Kiinaan, Cuubaan jne. Ei kukaan.
Kaikki sodat sadan vuoden aikana ovat kommareiden yms. kuten saksan kansallisSOSIALISTIEN alkama ja yhdesäs sopima.
Koskaan ei ole demokraattinen (lue: Kapitalistinen / oikeistovaltio) aloittanut yhtään sotaa.
Monia ovat olleet lopettamassa ja tukahduttamassa punaväriä ja valmistamassa demokratian alkeet.
Tarja Haloineen, entisen sänkykaverinsa Erkki Tuomiojana kanssa ovat apäässaeet huipulle punalipun avulla. Silti kansa haaukkuu järjrstelmäämme, mutta punaisethan täällä on vallassa ja hallituksessa. Muut apuvälineinä.
On varmasti totta,että kommunismi on väärin
käyttetynä aiheuttanut miljoonien ihmisten
kuolemia.Mutta kyse ei ole kommunismista
vaan sairaasta diktatuurista.Todellinen kommunismi on heikkomassa asemassa olevien
ihmisten puolustamisessa.Venezualissa maan
presidentti on alkanut toteuttaa n.s uutta
sosialismia.Kysessä ovat maauudistukset joulukuussa 2001 säädetyn lain mukaan suuret,tehottomasti viljellyt tai jopa kokonaan
kesannolla pidetyt suurtilat latifundiot,voidaan
pakkolunastaa ja antaa ne köyhille maatyöläisille.Presidentti Chavzin mukaan lain tarkoitus on aloittaa sota latifudiota vastaan.
Myös Kuuba on kestänyt Usa.n kauppasaarron liki
40 vuotta.Kuubassa on hyvä terveydenhuoltojärjestelmä se on antanut apua muille Etelä-Amerikan valtioille ja vienyt lääkäreitä juuri m.m Venezuelaan eikä ole vaatinut siitä maksua.Meillä täällä Suomessa on myös korkealaatuinen koulutusjärjestelmä.Mutta aikanaan kun Suomeen suunniteltiin peruskoulujärjestelmää oikeisto ja teollisuus vastusti sitä,koska se takasi kaikille yhtäläiset
mahdollisuudet opiskella.Tänä päivänä koulupalvelujen leikkaukset johtuvat siitä,että
oikeisto haluaa romuttaa peruskoulujärjestelmän
ja lisätä yksityiskouluja niin ettei vähävaraisilla olisi mahdollisuutta opiskella.Kyse ei ole rahasta koska esim.Helsingillä on rahaa eikä Helsingin tarvitsisi leikata koulupalveluja.Sen budjetti on
ollut viime vuosina ylijäämäinen.Tämän asian paljasti pro kuntapalvelutliike muutama vuosi sitten.