Kestuskelua seurustelusta menneisyyden haamujen kanssa

Eilen myöhään tuli teeveestä Timo K. Mukan ja Rauni Mollbergin elokuva Milka, joka kertoi nuoren tytön heräämisestä seurusteluun ja seksiin.

Elokuva oli saanut 42 vuotta sitten ylistävät arvostelut, mutta nykysilmin se oli enemmän kuin kökkö: irrallisia kohtauksia, synkkyyttä ja lakonisia lauseita.

Milkana näytellyt Irma Huntus oli joutunut esiintymään useissa alastonkohtauksissa ja tullut kotipaikkakunnallaan sellaisen pilkan ja juoruilun kohteeksi, että oli heti koulun loputtua joutunut muuttamaan toisaalle.

Tyttö oli satumaisen kaunis ja herttainen, mutta siitä en ole nähnyt mainintaa, vain alastonkohtauksista ja Mollbergin aiheellisesti romahtaneesta maineesta, ja arvostelujen täydellisestä muuttumisesta.

x x x x

Kun katsoin elokuvan, tuli voimakas tunne, että olen täällä netissä usein joutunut keskustelemaan menneisyyden haamujen kanssa. Heille AINOA OIKEA on, mitä he ITSE ajattelevat ja mistä rajoista pitävät tiukasti kiinni.


Kaikki muu, varsinkin vapaampi suhtautuminen, on pervoa, sairasta, dementiaa ja kamaloittavaa. Onneksi tälläkin palstalla kuitenkin on siallisilla keskustelijoilla enemmistö. 🌹👀

2

57

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      yullrr4ko vilpinen olotila kuin betinitalossa ..... viileä on mukvaako=?

    • Anteeksi, siallisia > asiallisia. 🌹👀

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      140
      5876
    2. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      421
      2830
    3. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      142
      2694
    4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      19
      2138
    5. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      20
      2115
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      74
      1350
    7. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      9
      1137
    8. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      10
      1092
    9. Mikä musta tekee

      Oikein haluttavan sun silmissä? Mä en ymmärrä. Parasta aika mennyt ko ohi 😃
      Ikävä
      52
      978
    10. Millainen on

      Ihanne kumppani
      Ikävä
      86
      927
    Aihe