Eilen myöhään tuli teeveestä Timo K. Mukan ja Rauni Mollbergin elokuva Milka, joka kertoi nuoren tytön heräämisestä seurusteluun ja seksiin.
Elokuva oli saanut 42 vuotta sitten ylistävät arvostelut, mutta nykysilmin se oli enemmän kuin kökkö: irrallisia kohtauksia, synkkyyttä ja lakonisia lauseita.
Milkana näytellyt Irma Huntus oli joutunut esiintymään useissa alastonkohtauksissa ja tullut kotipaikkakunnallaan sellaisen pilkan ja juoruilun kohteeksi, että oli heti koulun loputtua joutunut muuttamaan toisaalle.
Tyttö oli satumaisen kaunis ja herttainen, mutta siitä en ole nähnyt mainintaa, vain alastonkohtauksista ja Mollbergin aiheellisesti romahtaneesta maineesta, ja arvostelujen täydellisestä muuttumisesta.
x x x x
Kun katsoin elokuvan, tuli voimakas tunne, että olen täällä netissä usein joutunut keskustelemaan menneisyyden haamujen kanssa. Heille AINOA OIKEA on, mitä he ITSE ajattelevat ja mistä rajoista pitävät tiukasti kiinni.
Kaikki muu, varsinkin vapaampi suhtautuminen, on pervoa, sairasta, dementiaa ja kamaloittavaa. Onneksi tälläkin palstalla kuitenkin on siallisilla keskustelijoilla enemmistö. 🌹👀
Kestuskelua seurustelusta menneisyyden haamujen kanssa
2
85
Vastaukset
- Anonyymi
yullrr4ko vilpinen olotila kuin betinitalossa ..... viileä on mukvaako=?
Anteeksi, siallisia > asiallisia. 🌹👀
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1656222Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv932796Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?921781Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am391487Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91226- 491015
Mitä tarkoitat
”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”23928- 21913
- 66912
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122903