Onko hakkeri Kivimäki, vahingossa iskenyt yhteiskunnallisten vääristymien paljastamisiin?

Anonyymi-ap

EK-medioitten erikoinen into, paisutella ökyrikkaiden perintö- ja verosuunnittelijoiden, yhteisillä verovaroillamme rahoitettavien, yksityisten, kalliiden psykoterapioitten, osake-vakuutuskuoriin veroja kiertävien, pörssikeinottelija-käyttäjien, tietojen paljastumisiin liittyviä ongelmia, "suuriksi kärsimyksiksi", herättää kysymyksen, meissä tavallisissa taatelin tallaajissa, että onko hakkereissa oikeudenmukaisuuden-tajua vahingossa, vai tarkoituksella ?

https://www.is.fi/digitoday/art-2000009165116.html

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16528519/veroparatiisi-soten-quotmielenterveysstrategistitquot-pahentavat-elakelaiskoyhyytta-suomessa

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16960037/korruptio-perustuslaki-valiokunnan-laiton-veroparatiisi-sote-lausunto-on-rikos-

Mitä niissä toisten kansalaisten, terveyksillä ja hengillä, heille joilla olisi itsellään varaa maksaa yksityiset psykoterapiansa, kustantamien yksityisten psykoterapioitten "tietovuodoissa", lopulta sitten kävikään ? Pörssirikkaat saivat paljon ek-mediatilaa, mainosta ja äärioikeistoekstremistinen, poliittinen, yhteiskunnallinen vääristymä, suoramainontaa ja säälin kerjuuta heille, jotka vähiten sitä tarvitsevat.

19

893

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuota sinun asteittaista ja nähtävästi peruuttamatonta sekoamistasi omaan itseään ruokkivaan salaliittosäheltämiseesi on jotenkin surullista seurata.

      • Anonyymi

        Kivimäki on Suonen julian assange ja lauri Love ?????


      • Anonyymi

        Tulkintasi meni pieleen, muuten kiva kun seuraat.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tulkintasi meni pieleen, muuten kiva kun seuraat.

        Ei se mennyt pieleen. Eikä seuraaminenkaan kivaa ole. Täällä kun tuo horina tunkee silmille vaikkei haluaisi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei se mennyt pieleen. Eikä seuraaminenkaan kivaa ole. Täällä kun tuo horina tunkee silmille vaikkei haluaisi.

        JOS HAKKERI PALJASTI psykiatria-firman voisi olettaa että on melkosen rikollis-toiminnan paljastuksia tullut tehneeksi silloin?

        Psykiatriahan on kai maailman rikollisin alue?

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17577708/miksi-quotsuomen-nuorisoquot-ajetaan-suljetulle


    • Anonyymi

      Ok. Jos rikollinen toiminta on sinusta ok, niin seuraavaksi paljastetaan sinun terveystietosi.

      • Anonyymi

      • Anonyymi

        tarkotatko tuolla rikollinen toiminta- Vastaamon psykiatria-toimintaa ?

        noinhan taisi jo käydä?


    • Anonyymi

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/ce734649-655a-4047-bd7e-bf7bf58e9b30

      Tarvitsivatko korruptiopoliitikko-pörssirikolliset ym valtion virkoja, törkeästi väärin, äärioikeistoekstremistiseen pörssirikollisuuteen käyttävät tahot, jälleen syntipukin ja syyllisen, että omat isot rötökset, kansan- ja maanpetoksellinen toiminta, AutokratiaUsan SotaRikosliitto- ja veroparatiisihävittäjä-hankkeineen, Nord Streameineen, Talvivaara Rikoksineen, Nuorisosäätiöineen, ym ym venäläisoligarkkien Sveitsin pankkien hämärätileille, Suomen kansan, eli valtion ja eläkerahastojen, jättimäisten varallisuuksien ryöstö, pienempien tietomurtojen kaltaisten, temppujen esittelyä, huomion siirtämistä, isoista todellisista rikoksista, koko maatamme ja kansaaamme kohtaan, tuonkin "tietovuoto"-julkisuusrummutuksen.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17533977/eduskunta-selvitystilaan-isot-talousrikostutkinnat-ministerioihin-tultava

      Yli-Viikarin meikkipussista, ÄärioikeistoVihreiden Peteliuksen sekoilujen kautta, "suuren ja pelottavan" hakkerin temppujen esittelyyn. Näyttää supon ja poliisin korruptiolta, halulta suojella, edelleen niitä todellisia uhkia, eli isoimpia talousrikollisia, valtion virkojen törkeitä, isoja väärinkäyttöjä veroparatiisi-pörssirikollisuuteen ym.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17323309/korruptiopoliitikkojen-sota--ja-sotebisnes-porssikeinottelu--sveitsin-pankkitilit

      https://www.npr.org/2019/09/19/761918152/exiled-nsa-contractor-edward-snowden-i-haven-t-and-i-won-t-cooperate-with-russia

      Jotain todella isoja rötöksiä, poliittisten- ym valtion virka-asemien, erittäin vakavia väärinkäyttöjä, selvästikin peitellään, noilla vähän tuulesta temmatuilla taivasteluilla, kauhisteluilla ja liioitteluilla, sen pystyy jo vaistomaan.

      https://www.theguardian.com/commentisfree/2021/apr/25/us-policing-is-far-less-about-fighting-crime-than-controlling-the-poor

    • Anonyymi

      Hakkerit voisivat toki itse valaista, onko heillä yhteiskunnan avaamisideoita, tai peräti oikeudenmukaisuus eli aidon demokratian ja oikeusvaltion, vaatimuksia hakkerointiensa motiiveina, edes vähäsen ?

      • Anonyymi

        veikkaus että joukkokiusattu- AJETTU KIRISTÄMÄÄN RAHAA- JOS ON EDES KIRISTÄNYT- JA ONKO EDES HAKKEROINUT?

        ja asiassa muutakin?.

        CIA?


      • Anonyymi

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17570837/ruotsissa-on-6-500ekk-elakekatto-eika-osake-vakuutuskuoririkollisuutta

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16528519/veroparatiisi-soten-quotmielenterveysstrategistitquot-pahentavat-elakelaiskoyhyytta-suomessa

      Köyhyyteen oikeusturvattomiksi, veroparatiisi-sote-IHMISKAUPAN välineiksi pakotettujen, terveystiedot on kaapattu jo, ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksia ei ole, miksi siitä ei nouse haloota, vain turhakejulkkisten ja pörssirikollisten, verovaroilla käymistä turhake-psykoterapioista - kysykää kansalaiset.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://www.abc.net.au/news/2022-11-03/companies-that-paid-no-tax-ato-corporate-tax-transparency-covid/101607632

      https://www.aljazeera.com/news/2022/11/4/reporter-book-assange-wikileaks

      Suomesta puuttuvat "syväkurkku"-hakkerit, jotka paljastaisivat isointa talousrikollisuutta, korruptiopoliitikkojen- ym vallan väärinkäyttäjien, rahastuksia kansamme terveyksien ja henkien kustannuksella, veroparatiisi-sote-ihmiskauppa- ja sotabisneksillä ym.

      https://www.npr.org/2019/09/19/761918152/exiled-nsa-contractor-edward-snowden-i-haven-t-and-i-won-t-cooperate-with-russia

    • Anonyymi

      Mikä pohjimmiltaan on, tuo "laaja yhteiskunnallinen merkitys", joka nuorten hakkereiden rikostutkinnoissa, nousee korostetusti esille ?

      https://www.ts.fi/uutiset/5814275

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      25
      3148
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      3
      823
    3. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      68
      760
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      3
      720
    5. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      36
      614
    6. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      32
      601
    7. Mitä ajattelet

      Meistä nykyään.
      Ikävä
      41
      550
    8. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      20
      549
    9. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      3
      539
    10. Oletko varma

      Ettei meistä tule mitään?
      Ikävä
      40
      531
    Aihe