Tämäkin on Putinin mielestä lännen vika

Anonyymi-ap

https://yle.fi/uutiset/74-20002757

Niin se vaan on, että naiset haluavat keskiajasta pois. Kun teito lisääntyy tuollakin, niin tiedostetaan, missä muinaisajassa elellään.

Nainenkin on ihminen, joka haluaa vapauden valita, mitä opiskelee, etsii, tutkii, haluaa oppia.

Dikaattorimaissa taikka tuollaisissa muinaismaissa, joissa huuhaauskonto uskomuksineen estää kehitystä, ei kunnioiteta yksilöiden elämää vapaudessa.

Sellainen aika tulisi jäädä taakse kaikkialla jo-myös Venäjällä, jossa elellään Putinin fantasioiden mukaan ja rajoitetaan sen varjolla mielipiteitä raskaasti.

Eikö Venäläisten olisi aika lopettaa hiljaisuus vanhanaikaisia kommunisti-Neuvostoliittolaisia ja ties mitä sadistisia Stalinistilaisia kohtaan. Ovat kuin Hitlerin joukot 80 vuotta sitten, jopa pahempiakin.

0

67

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

        Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
        Maailman menoa
        111
        6916
      2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

        STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
        Maailman menoa
        388
        6577
      3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

        On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
        Maailman menoa
        65
        3317
      4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

        Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
        Maailman menoa
        128
        2869
      5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

        Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
        Maailman menoa
        108
        2460
      6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

        Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
        Maailman menoa
        35
        1940
      7. Onko kaivattusi

        liian vetovoimainen seksuaalisesti?
        Ikävä
        125
        1834
      8. Puolen vuoden koeaika

        Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
        Ikävä
        21
        1697
      9. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

        Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
        Kotimaiset julkkisjuorut
        182
        1367
      10. On todella hassua

        Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
        Ikävä
        74
        1257
      Aihe