VENÄJÄ-mieliset "uskovaiset"

Anonyymi-ap

Siis KARMEAA!! miten jotkut uskovaisena itseään pitävät ovat alkaneet kannattaa VENÄJÄÄ!!!=(=( jos Ukrainassa olisi oikeasti jotain salaliittoja - USKOVAT olisivat ne paljastaneet kyllä ja kertoneet ne ainakin rauhan maissa oleville seurakunnille esimerkiksi SUomeen.. Jos Biden olisi halunnut eskaloida sodan kuten salaliitto-hörhöt väittää Bidenin tekevän - olisihan hän jo heti keväällä saanut sodan NATO-RYSSÄ sodaksi suostumalla NATO:n ylläpitämään lentokieltoalueeseen - LISÄKSI koska tahansa USA:n joukot olisivat voineet marssia ottamaan LUULOT POIS.. miksi tällainen monimutkainen vedätys-sessio???????? teidän logiikkaanne ei ymmärrä erkkikään

7

203

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Putin on kuitenkin kristitty mies. Putin osaa pukeutua aina siistiin hyvin istuvaan pukuun ja Putinilla on solmio usein kaulassa. Putin on tullut uskoon ja käy säännöllisesti ortodoksikirkon palveluksissa. Putin on lukenut Raamattua aivan riittävästi. Kyllä minä Putinin puhetta kuuntelen mieluummin, kuin Niilo Yli-Vainion puhetta. Putin ei pakota ketään samalla lailla, kuin Niilo Yli-Vainio. Keskiolutmarssi oli Yli-Vainiolta kuitenkin älykäs veto, joten annetaan kaikkien kukkien kukkia.

      • Anonyymi

        Johtiko Niilo marssia keskioluen vapauttamiseksi?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Johtiko Niilo marssia keskioluen vapauttamiseksi?

        Niilo kyllä vastusti keskiolutta muistaakseni. Minä otin Niilon tuohon kommenttiin, vaikka tiedän hyvin, että Niilo ei ole enää fyysisesti läsnä keskuudessamme. Mutta lukuisten videoitten ja puhekasettien välityksellä hän edelleen elää.


      • Anonyymi

        Ja tappaa murhaa


    • Kun ei enää USKOTA HERRAAN aletaan PELÄTÄ - sitä ihmine MIELISTELEE ketä hän pelkää!!! JOs joku mielistelee VENÄJÄÄ - SILLOIN Venäjä on sen ihmisen JUMALA!!

    • Anonyymi

      Venäjämielisyys kumpuaa samasta demonien suosta, josta nousee myös rokotevastaisuus ym. salaliittoteoriat.

    • Anonyymi

      Tosi on. Ja sasmasta lähteestä kumpuaa halloween ja muut sen sellaiset.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      45
      950
    2. Minä en ole koskaan

      Rakastanut ketään toista yhtä paljon kuin sinua
      Ikävä
      95
      933
    3. Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."

      Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      785
    4. Vähän pitää

      Kiusia ja näyttää
      Ikävä
      116
      731
    5. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      80
      688
    6. Olet nainen ollut vaikein rasti

      Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔
      Ikävä
      34
      624
    7. Taidat olla

      Luovuttanut jo minun suhteeni osalta?
      Ikävä
      43
      621
    8. Minä muistan

      Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol
      Ikävä
      45
      610
    9. Mä voisin rakastua noihin tähti silmiin

      Katseesi on niin lumoava nainen💚.
      Ikävä
      19
      596
    10. Jos tullaan toisiamme vastaan, niin

      pitäiskö pysähtyä ja onnitella?
      Ikävä
      46
      568
    11. Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle

      Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke
      Hyrynsalmi
      20
      545
    12. Voisiko vielä välillemme jotain kehittyä

      Vai heihei ja ei nähdä enää.
      Ikävä
      33
      543
    13. Riittääkö mahkut

      Kaivattuusi 🤭.
      Ikävä
      36
      522
    14. Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille

      Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.
      Ikävä
      66
      519
    15. Kerro kolme hyvää asiaa

      Kaipaamastasi ihmisestä ja lisää perään onko kaivattusi n vai m 😍
      Ikävä
      25
      502
    16. Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen

      Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok
      Sinkut
      107
      493
    17. Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen

      Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast
      Ähtäri
      44
      486
    18. Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa

      Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      470
    19. Tilanteenne

      Onko tilanteenne tällä hetkellä hyvä?
      Ikävä
      44
      464
    20. Pahkalassa tapahtuu

      Mitäs on tapahtunut yöllä pahkalan kerrostaloilla.oli poliisia ja ambulanssia taas vaihteeksi
      Parkano
      7
      437
    Aihe