VENÄJÄ-mieliset "uskovaiset"

Anonyymi-ap

Siis KARMEAA!! miten jotkut uskovaisena itseään pitävät ovat alkaneet kannattaa VENÄJÄÄ!!!=(=( jos Ukrainassa olisi oikeasti jotain salaliittoja - USKOVAT olisivat ne paljastaneet kyllä ja kertoneet ne ainakin rauhan maissa oleville seurakunnille esimerkiksi SUomeen.. Jos Biden olisi halunnut eskaloida sodan kuten salaliitto-hörhöt väittää Bidenin tekevän - olisihan hän jo heti keväällä saanut sodan NATO-RYSSÄ sodaksi suostumalla NATO:n ylläpitämään lentokieltoalueeseen - LISÄKSI koska tahansa USA:n joukot olisivat voineet marssia ottamaan LUULOT POIS.. miksi tällainen monimutkainen vedätys-sessio???????? teidän logiikkaanne ei ymmärrä erkkikään

7

137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Putin on kuitenkin kristitty mies. Putin osaa pukeutua aina siistiin hyvin istuvaan pukuun ja Putinilla on solmio usein kaulassa. Putin on tullut uskoon ja käy säännöllisesti ortodoksikirkon palveluksissa. Putin on lukenut Raamattua aivan riittävästi. Kyllä minä Putinin puhetta kuuntelen mieluummin, kuin Niilo Yli-Vainion puhetta. Putin ei pakota ketään samalla lailla, kuin Niilo Yli-Vainio. Keskiolutmarssi oli Yli-Vainiolta kuitenkin älykäs veto, joten annetaan kaikkien kukkien kukkia.

      • Anonyymi

        Johtiko Niilo marssia keskioluen vapauttamiseksi?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Johtiko Niilo marssia keskioluen vapauttamiseksi?

        Niilo kyllä vastusti keskiolutta muistaakseni. Minä otin Niilon tuohon kommenttiin, vaikka tiedän hyvin, että Niilo ei ole enää fyysisesti läsnä keskuudessamme. Mutta lukuisten videoitten ja puhekasettien välityksellä hän edelleen elää.


      • Anonyymi

        Ja tappaa murhaa


    • Kun ei enää USKOTA HERRAAN aletaan PELÄTÄ - sitä ihmine MIELISTELEE ketä hän pelkää!!! JOs joku mielistelee VENÄJÄÄ - SILLOIN Venäjä on sen ihmisen JUMALA!!

    • Anonyymi

      Venäjämielisyys kumpuaa samasta demonien suosta, josta nousee myös rokotevastaisuus ym. salaliittoteoriat.

    • Anonyymi

      Tosi on. Ja sasmasta lähteestä kumpuaa halloween ja muut sen sellaiset.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      87
      1704
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1212
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1113
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      67
      896
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      102
      861
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      808
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      721
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      712
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      661
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      653
    Aihe