Aivokemiaa

Uuden aivotutkimuksen mukaan mm. liika läheisyys voi rikkoa parisuhteen.
http://www2.valitutpalat.fi/p315368.html
2431
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tämähän on tiedetty jo aiemminkin silkasta kokemuksesta, mutta tosi hyvä artikkeli,kannattaa käydä lukemassa.

Äänestä
  • Mitä minä olen oikein luullut?Nyt taas iskostui mieleeni kuinka mies johon minä ihastuin,käänsi silmänsä aina pian pois kun katsoin häntä.Hän ei tuntenut samoin.Miksi minä "jäin kiinni"niin nopeaan katseeseen?Se on minulle ikuinen mysteeri.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lukekaa kirjoitti:

Uuden aivotutkimuksen mukaan mm. liika läheisyys voi rikkoa parisuhteen.
http://www2.valitutpalat.fi/p315368.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu