…toimittajat kotonakin puolisoilleen tuolla toimitusäänellä eli kun tekis reporttia? Olis kyllä hillitön parisuhde. Miettikää vaikka aamua keittiössä.
Puhuukohan noi
Anonyymi-ap
2060
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
😂😂😂
Raporttia :D
Miettikääs aamulla kun keitetään puuroa tai paistetaan munakasta ja vaikka IL-TV:n äänensävy.
Puoliso 1: Miten analysoisit tilannetta jos tämä olisi aloitettu aiemmin?
Puoliso 2: Tilanne voisi olla hyvin toinen, olisin päässyt lähestymään hellaa hieman aiemmin ja kypsyysaste olisi jo arvioitavasti pitkällä.
Puoliso 1: Olisko asiaan vaikuttanut mitenkään jos pöytään olisi ehditty kantaa omenasose ja vadelmahillo ennen kuin havaitsit tilanteessa mitään?
Puoliso 2: No kyllähän tämä johtopuolella osattiin havaita, mutta nähtävästi jäätiin kuitenkin tarkkailuasemiin. Tuossa voidaan hyvin kyllä nähdä ettei lähdetty etenemään.
Ei helkkari, mä toimittaja-puolisona kokeilisin tätä kotona, se sama monotonia ja vakavuus. 😁😆😂
Loistavaa :D mä mietin usein puhuukohan Sanna Marin kotona poliitikkoäänellä.
Tilanne on valitettava - - puuro - paloi - nyt - pohjaan. Pyrimme puhdistamaan kattilan - seuraavaksi - ja sitte keitämme - uuden - puuron.
No tuokin. Jos ei mies usko, niin sitten hihasta viimeistään Suomen virallinen tiedotustilaisuus-tyyli ja tautonomia. :D
Hillitön idea!!! 🤣🤣🤣
Kelaa, joku Arvi Lind puhuu puolisolleen kun on joku parisuhdekriisi menossa...
Hei tee tästä ehdottomasti nippu käsikirjoitusalkuja ja ota yhteyttä johonkin ammattitahoon, saisit taatusti myytyä idean.
Arvi Lindin kanssa rauhoittuisin heti. Hän on oikeasti Suomen uskottavin mies. Mä tykkäsin. Toista sellaista toimittajaa ei ole tullut. ☺️
Kuuntelin vaan tuossa synkempää käsittelyä sodasta ja ajattelin, että jos tuo ammattimaisuus vietäisiin vähän kepeämpiin tunnelmiin kotitalouksiin niin monenko aamut olis yllättäen ihan jotain muuta 😁
No Arvi kyllä oli ruudussa sellainen graniittimöhkäle, että se olisi voinut väittää Kekkosen olevan alien ja kaikki olisivat uskoneet muitta mutkitta. Huikea persoona ainakin uutisankkurina, henkilökohtaisesti en tietenkään tunne.
Mmmm, joo ymmärrän näkökulmasi. Musta toi olis niin mahtava juuri sketseille ja jos siihen oikeasti saataisiin mukaan tunnettuja uutiskasvoja, niin se todella pehmentäisi sitten niiden arkityön viestejä kun takaraivossa pyörisi ne sketsit. Eikä se niiden vakavien uutisten painoarvoa pienentäisi, mutta ihmiset muistaisivat samalla, että elämä jatkuu.
Niin, joskus vois kokeilla uusia polkuja :)
Rehellisesti, tuo on oikeasti hiton hyvä idea. Jalosta, käsikirjoita, ota yhteyttä johonkin ammattilaiseen. Olet todellakin jonkin huikean äärellä, erilaista ajattelua, loistavaa.
Arvi oli ruudussa vanhan liiton miehiä. Paras presentaatio ilman kikkailuja. Sopiva katse, sopiva ääni, sopiva tauotus.
Arville vähintään graniittipatsas Ylen pihaan tai kotikuntaansa.
Annika Saarikon puhetyyli olisi aika mielenkiintoista buustata uudelleen uuteen tilanteeseen vaikka suvun kesken 🤣
Siinä on jotain niin helkkarin pontevaa ettei tosikaan :D
Valtiolliset hautajaiset, kenties?
Olis aika helmi 😂
Miettikääs, kuinka monta arkiroolia ihmisellä on, ja miten sulavasti on siirryttävä tilanteen vaatimaan tasoon :)
Entäs miten keuhkoaisivat kapiaiset? Keittiötoimiin aikaa 3 minuuttia!!, viimeinen pöydästälähtijä hoitaa tiskit!
:D :D