Pikkujoulut

Anonyymi-ap

Onko porukoilla tulossa pikkujouluja. Näistähän romanssit voivat alkaa 🤭 tällä viikolla täällä. Katsotaan mitä tuleman pitää

4

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko siinä mitään perää että ensimmäinen mieleeni tuleva asia pikkujouluista on että ne ovat sellaisia pettämisbileitä? Pikkujoulut kertovat sosiaalisen verkoston olemassaolosta. Siitä on hyvä pitää kiinni silloin verkostossa on vain ok-tyyppejä. Yksikin paholaisen vallassa oleva ihminen riittää tuhoamaan muuten tervehenkisen ilmapiirin. Olen joskus kuullut että esim. erään työpaikan saunailloissa meno oli tyypillisesti sellaista että ne eskaloituivat riidaksi asti. Niin, eikä varmaan petetä sitten siellä pikkujouluissa ☝️ ;).

    • Anonyymi

      Minulla oli viime perjantaina. Voi helva. . sitä menoo. Pääsin saatelemaan erästä työpaikan naista kotiinsa. No siellä olin sitten koko yön ja arvatte kai mitä .... maanantaina töissä olin vähän hermona. 🤣🤣

    • Anonyymi

      On tulossa muutaman viikon päästä pikkujoulut ja hieman jännittää.. Meillä oli työpaikan juhlat syksyllä ja suutelimme siellä työpaikkaihastukseni kanssa useampaan otteeseen. Molemmat olemme varattuja, ja sovimme tuon tapahtuneen jälkeen, että jatkamme kavereina. En kuitenkaan ole täysin pystynyt unohtamaan ihastustani. Mieskin myönsi, että tilanne olisi eri jos olisimme sinkkuja.

    • Anonyymi

      Onnea matkaan N. Toivottavasti käy peikkomainen flaksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7553
    2. 105
      5553
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5037
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      139
      4426
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3150
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      49
      2823
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2759
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2387
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2344
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      1956
    Aihe