Pihtasin niin kauan että mies jätti minut

Nyt kaduttaa oikein huolella. Mies pyysi viimeksi treffeille, sanoin että pyydät treffeille että pääset sänkyyn kanssani. Mies siihen että pääsisi helpommallakin seksiä harrastamaan. Oltiin jo oltu 2 kuukauden aikana monta kertaa treffeillä.
Mies sitten loukkaantui ja ei ole pitänyt enää yhteyttäkään 3 viikkoon. Minä mokasin isosti ja mies varmaan tapailee jos toista naista tiedän sen koska ei juttele enää mitään facebookissa.
47169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 47

Vanhimmat

No, olisitko sinä halunnut seksiä? Jos olisit, niin joo typerää oli. Jos taas et. niin parempi noin. Ei se suhde olisi kuitenkaan kestänyt, jos tarpeet ovat noin erilaiset.

Äänestä
  • Itellänihän on siis vaikeuksia selvitä ilman seksiä niistä ensimmäisistäkään treffeistä, jos toisesta oikeasti tykkään. En nyt varsinaisesti edes tajua, että miksi pitäisi, jos molemmat toisistaan oikeasti tykkää.

    Äänestä

Itse miehenä voin sanoa että tarvitsemme seksiä kahtena päivänä viikossa. Ainakin pari kertaa pitää päästä vetäsemään niinä panopäivinä. Jokaisen ihmisen biologia on erilainen mutta näin aidosti ajattelen. Alussa kynnys sänkyhommiin on tietysti korkeampi ennen kuin on hoitanut sen pois alta. Kyllä vajaassa kuukaudessa sen täytyy kuitenkin muuttua eroottiseksi suhteeksi. Onhan silläkin väliä kuinka usein toista näkee ja onko kyse normaalista vaiko etäsuhteesta.

Äänestä
  • Sanoisin miehenä että 2 kertaa päivässä ei olis liikaa,siinä välissä vois vetästä oikein kunnolla.Ja mihinkään sänkyyn ei tartte hypätä,on niitä parempiakin paikkoja olemassa.

    Äänestä

  • Kyllä melkein missä vaan voi runkata milloin huvittaa.

    Äänestä

Nice try ätmel.

Äänestä
  • No oli kyllä joo harvinaisen kehno räpellys taas

    Äänestä

Minä jättäisin naisen jos 2 viikossa ei ala seksi kiinnostamaan.

Äänestä
  • Ja minä 2 tunnissa,siinäkin on jo puolet liikaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Ja minä 2 tunnissa,siinäkin on jo puolet liikaa.

    Äijät voi vetää nakkinsa hanskaan hahahaaa

    Äänestä

Mulla kans on kokemusta naisista,,, niillä on monesti monta viesti kaveria ja jallittaa,, sit valitsevat jonku retkun,,,

Äänestä

Hyvä että kerroit seksin olevan mahdotonta ja mies ymmärsi sen . Toki olet tyytyväinen tahtosi toteutumiseen .

Äänestä
  • Juu miehellähän oli helpompi torttu jo tiedossa ja lähti sen följyyn,niinhän se vihjasi jos ei pesää ala irtoomaan.

    Äänestä

Juuri ihanaa seksiä harrastaneena voin vain todeta, että olisipa se säännöllistä, juuri tämän kanssa.

Äänestä
  • Juttelet kädelle?

    Äänestä

Erehdystä ei enää voi korjata, mutta siitä voi oppia, ettei tee samaa erehdystä uuden kanssa. 🌹👀

Äänestä

Ei mies mitään seksiä tarvitse vaan viinaa. Juokaa viinaa sillä se on perustarve joka voi johtaa myöhemmin sitten seksiinkin asti. Pääasia kuitenkin on viinanjuonti.

Äänestä

Niin mies oli selvinpäin. Viinamiehelle nainen olisi heti antanut. Muutenkin parisuhteissa Naiset pihtaa ja siksi miehet pettää tai eroaa.

Äänestä

Mä haluaisin kans sänky hommiin. Kuka nainen tulis kaveriks. Tehdäänkö puusta vai metallista. Mulla on koneet, vain materiaali puuttuu.

Äänestä

Jänniä nää teidän homomiesten kuviot.

Äänestä

Älä huoli. Näitä nykypäivänä tapailuja vierestä seuranneena. Niin varmaan se mies on kuitenkin saanut jossain välissä jostain sitä pillua saanut. Turha edes ajatella että ne yhtä treffaisi vaan.

Äänestä

No itse en esimerkiksi enää tähän ikään jaksa mitään liehittelyä ja valloitushommia. Jos ei homma suju luontevasti ja vastavuoroisesti, niin olkoot.
Tämän ikäryhmän ( 40 ) nainen ei enää voi mikään prinsessa olla, mitä pitäis huhuilla laskemaan tornistaan hiuksensa, mitä pitkin kipuaa joka ilta juttusille...😁

Oikeastaan ällöttää sellaiset romantisoijat...kasvasivat aikuisiksi.

Äänestä
  • Romantiikka on juuri se suola ja jutuputujuttu. Tovellakin oli romantiikka aivan elämänsä loppuun asti. Pikkupoikia ällöttää romantiikka kun sitä ollaan niin olevinaan aikuisia vankilakundeja jotka saavat naisen kuin naisen.

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Romantiikka on juuri se suola ja jutuputujuttu. Tovellakin oli romantiikka aivan elämänsä loppuun asti. Pikkupoikia ällöttää romantiikka kun sitä ollaan niin olevinaan aikuisia vankilakundeja jotka saavat naisen kuin naisen.

    Romantiikka onkin eri juttu kuin romantisointi.

    Romantiikka rakentuu kahden toisiaan rakastavan välille liimaksi, romsntisointi on hattaraa, minkä toinen luo omien haaveittensa jatkoksi.

    Äänestä

Mitäs sinö olet pihdannut? Tuskin sinulla niin kummoista aarretta piilossa, ettei käyttää kannata.

Äänestä

Varmaan sellanen keskimäärin 2 tuntia on aika kun kuluu ensitapaamisesta seksiin. Ja olen siis aina ollut varattu js suosittu. Yksin ei tarvitse olla.

Äänestä
  • Joskus jannattas ehkä vähän pysähtyä. Muuten voi sydän mennä poks. Ja maksa myös jos alkoo kuluu.

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Joskus jannattas ehkä vähän pysähtyä. Muuten voi sydän mennä poks. Ja maksa myös jos alkoo kuluu.

    Olen absolutisti.

    Äänestä

Jollei 2 kuukaudessa monilla treffeillä ole ollut seksiä olette joko homoseksuaaleja tai kärsitte rajusta estyneisyyshäiriöstä. Tuo ei ole luonnollista. Luonnollista et se että nainen ja mies tuntee voimakasta vetovoimaa toisiaan kohtaan.

Äänestä
  • Aloittaja taitaa olla h-vetin ruma ja vastenmielinen.

    Äänestä

  • Eri ihmisillä on eri normaalit.

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Aloittaja taitaa olla h-vetin ruma ja vastenmielinen.

    Ätmit yleensä on.

    Äänestä

  • Estynyt persoonallisuushäiriö ei tarkoita sitä, että olisi seksuaalisesti estynyt.
    Estyneellä persoonalla voi olla täysin normaalit halut, mutta ei ehkä koskaan uskaltaudu edes treffeille.

    Sellaista ihmistä joka ei halua seksiä voidaan kutsua aseksuaaliksi. Toki muitakin syitä haluttomuuteen on.

    Äänestä

Kyllä on taas vaikeaa ja Vt. Seksineuvojat koolla.

Pyydä sinä hänet treffeille. Tai trollaa vaihtoehtoisesti lisää.

Äänestä
  • Ei saa antaa mut ei saa olla antamatta

    Äänestä

Tapasin yökerhossa kauniin naisen ja se ei pihdannut. Kannattaa hakee baarista nainen eikä mistään tinderistä.

Äänestä

Miksi kaduttaa? Seksuaaliset toteutumistapanne olivat niin erilaiset että se ei olisi toiminut. Nyt vain etsimään toista kaltaistasi pihtaria.

Itse pihtasin ex-vaimoltani kuukausia seksiä kun koin etten tullut huomioiduksi ja kohdatuksi, olisimmeko match made in heaven niinsanotusti?

Äänestä

haha..

Äänestä

Ihan selkee MIEHEN kirjoitus✌

Äänestä

Oikein teit, ei tuossa ajassa vielä kannata sänkyhommiin, täytyy katsoo onko mies edes tosissaan vaan pillun perässä vain. Hyvä et meni tollainen tyyppi jonkun helpon hoiviin.

Äänestä

Itse tapailin puoli vuotta ja toista vuoden ennen kuin seksiä, toisen kanssa etäsuhteessa. Eikä ero tullut seksittömyyteen, kyllä kunnon miehet jaksaa odottaa.

Äänestä

Miehen fantasia-aloitus.

Äänestä
  • Todellakin on

    Äänestä

Mies menee thaimaahan ja siellä naiset ei pihtaa. Tulee halvemmaksikin .
Suomi akat pihtaa aina joten ei kannata tuhlata aikaa suomi naisiin.

Äänestä

Miksi sinä aloittaja sitten pihtasit. Milloin olisit ollut valmis.
Luulen että itse menetän myös ihastumiseni kohteen. On vain niin paljon kaikkea tapahtumaa että en pystyisi nauttimaan seksistä, Ihan olosuhteiden johdosta sattuneita, ei kummankaan tarkoituksella järjestettyjä. Pitää jonkin aikaa kasata itseään. Kerroin tuntemukseni ja epäilen että siihen jäi tämä suhde. Ei hän ole koko aikana kertonut, välittääkö hän minusta ollenkaan, joten en yhtään tiedä miksi hän on minun kanssani.
En epäile ettenkö uutta hemmoa löydä, mutta ihastuminen ei noin vain nappaa. Teeskentely ei mulle sovi, aitoa lähelläolonhalua kuuluu olla.

Äänestä

No joo.. Nykyään pitää aika usein harrastaa seksiä jo ensimmäisillä treffeillä. Viimeistään kolmansilla. Seksi on miehille niin tärkeää, että haluavat tsekata, että toimiiko tuo osa-alue. Jos toimii, niin halutaan tutustua enemmän. Seksitön alku -seksitön loppuelämä.

Äänestä

"pyydät treffeille että pääset sänkyyn kanssani. "

Miksi sanoit?

Halusitko miehen kanssa seksiä?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt kaduttaa oikein huolella. Mies pyysi viimeksi treffeille, sanoin että pyydät treffeille että pääset sänkyyn kanssani. Mies siihen että pääsisi helpommallakin seksiä harrastamaan. Oltiin jo oltu 2 kuukauden aikana monta kertaa treffeillä.
Mies sitten loukkaantui ja ei ole pitänyt enää yhteyttäkään 3 viikkoon. Minä mokasin isosti ja mies varmaan tapailee jos toista naista tiedän sen koska ei juttele enää mitään facebookissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu