JT ei saa tietääkseni käydä yökerhoissa eikä diskoissa. Miten he viettävät iltaansa?
JT ajanviete
13
204
Vastaukset
- Anonyymi
Harrastuksiin suhtaudutaan meikäläisten kesken torjuvasti, aika tulisi käyttää vartiotornikaupusteluun koska aikaa on vähän, loppu pian.
Ennen vuoden 1975 maailmanloppua ei aikaa saanut käyttää yksittäiseen värvättäväänkään liian kauaa, jotta mahdollisimman monet saisivat kuulla että loppu on pian.- Anonyymi
Aivan niin kuin ennen vuotta 1975. Silloinkin aikaa oli vähän. Ei ollut aikaa harrastaa kitaransoittoa, sanottiin.
- Anonyymi
Vartiotornikaupustelua ei voi harrastaa, kun se ei enää ilmesty. Se on vain netissä.
- Anonyymi
Mutta tuohan kuulostaa oikein hyvältä. Eipä jää aikaa pahan tekemiseen kun aika menee paljon paremman asian hyväksi.
- Anonyymi
No huh huh.
Newsflash: toditajat käyvät baareissa ja yökerhoissa.
Eivät kaikki mutta kovin harvinaista se ei ole.
Ihan pingot ei välttämättä käy.- Anonyymi
Eräs pinko sanoi, että mitä ne sieltä oikein hakevat? Siis JT:t baareista ja yökerhoista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eräs pinko sanoi, että mitä ne sieltä oikein hakevat? Siis JT:t baareista ja yökerhoista.
Hauskaa ajanvietettä ja rentoutumista. Pikku hiprakassa on hauskaa baarissa, se on tunne mitä Vartiotorni ja alkoholivalistus ei tavoita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hauskaa ajanvietettä ja rentoutumista. Pikku hiprakassa on hauskaa baarissa, se on tunne mitä Vartiotorni ja alkoholivalistus ei tavoita.
Nimeomaan.
JT maailmassaha yökerhoista haetaan automaattisesti seksiä ja mooabin tyttäret ovat äää-ääää-äääärimmäisen anteliaita. Eivät muuten ole. Nimim. kokemusta on.
Eivätkä kaikki miehetkään.
Tietenkin ilmapiiri on vähän vapaampi yökerhoissa.
Mutta normaali relaaminen, pari drinksuu ehkä vähän enemmänkin, joraamista ja sit himaan.
Ei. Ei Ei. Niikuin veikko aikoinaan totesi.
Moelittomuuden perässä juostaan!
Mukavan mustavalkoinen maailma jt llä...
Hyvin suosittu jt ajanviete on taskubiljardi. Sitä jt palaavat myös joukkuepelinä, siten että asettuvat piiriin tappituntumaan.
- Anonyymi
Viriilimmät JT:t viettävät yleensä luppoaikaansa naiskentelemalla kotonaan, toiset taas kuluttavat aikaansa esim. valtakunnankansliassa, ja selailevat ja tulkitsevat Vartiotorni- lehteä.
- Anonyymi
Tietäsitpä vaan.
Kesän konventtien jälkeen mentiiin kapakkaan niin teomraattisena niin teokrasttisena, että.
Ja jos mentiin teneriffalle, niin ryyppäämäänhän sinne mennään. Ihan vanhimmista alkaen.- Anonyymi
Jotkut kävivät jopa nakurannalla Teneriffassa.
- Anonyymi
Joo kännissä voi olla vaikka kuinka paljon ...
Vaan jos tekée mainehaitan niin tulee komiteaa
Juominen on jt huvi niissä seurakunnissa jossa olen ollut ..yksi alkoholi suurkäyttäjä ei tullut mukaan
Kun meidän seurakunnassa juotiin urakalla sano
Mikään ei muuttu ...on nyt helluntailainen raitis.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan2033223Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos622014Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt351612Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi651583- 1051317
Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti221235Rakastan sitä
kun uppoat selittämään jotain. Etsit oikeaa tapaa sanoa jotain, jonka olet jo etukäteen miettinyt, sekoat vähän sanoissa501023Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva5972Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan188943Mitä tapahtuisi....
Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties61937