JT ei saa tietääkseni käydä yökerhoissa eikä diskoissa. Miten he viettävät iltaansa?
JT ajanviete
13
233
Vastaukset
- Anonyymi
Harrastuksiin suhtaudutaan meikäläisten kesken torjuvasti, aika tulisi käyttää vartiotornikaupusteluun koska aikaa on vähän, loppu pian.
Ennen vuoden 1975 maailmanloppua ei aikaa saanut käyttää yksittäiseen värvättäväänkään liian kauaa, jotta mahdollisimman monet saisivat kuulla että loppu on pian.- Anonyymi
Aivan niin kuin ennen vuotta 1975. Silloinkin aikaa oli vähän. Ei ollut aikaa harrastaa kitaransoittoa, sanottiin.
- Anonyymi
Vartiotornikaupustelua ei voi harrastaa, kun se ei enää ilmesty. Se on vain netissä.
- Anonyymi
Mutta tuohan kuulostaa oikein hyvältä. Eipä jää aikaa pahan tekemiseen kun aika menee paljon paremman asian hyväksi.
- Anonyymi
No huh huh.
Newsflash: toditajat käyvät baareissa ja yökerhoissa.
Eivät kaikki mutta kovin harvinaista se ei ole.
Ihan pingot ei välttämättä käy.- Anonyymi
Eräs pinko sanoi, että mitä ne sieltä oikein hakevat? Siis JT:t baareista ja yökerhoista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eräs pinko sanoi, että mitä ne sieltä oikein hakevat? Siis JT:t baareista ja yökerhoista.
Hauskaa ajanvietettä ja rentoutumista. Pikku hiprakassa on hauskaa baarissa, se on tunne mitä Vartiotorni ja alkoholivalistus ei tavoita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hauskaa ajanvietettä ja rentoutumista. Pikku hiprakassa on hauskaa baarissa, se on tunne mitä Vartiotorni ja alkoholivalistus ei tavoita.
Nimeomaan.
JT maailmassaha yökerhoista haetaan automaattisesti seksiä ja mooabin tyttäret ovat äää-ääää-äääärimmäisen anteliaita. Eivät muuten ole. Nimim. kokemusta on.
Eivätkä kaikki miehetkään.
Tietenkin ilmapiiri on vähän vapaampi yökerhoissa.
Mutta normaali relaaminen, pari drinksuu ehkä vähän enemmänkin, joraamista ja sit himaan.
Ei. Ei Ei. Niikuin veikko aikoinaan totesi.
Moelittomuuden perässä juostaan!
Mukavan mustavalkoinen maailma jt llä...
Hyvin suosittu jt ajanviete on taskubiljardi. Sitä jt palaavat myös joukkuepelinä, siten että asettuvat piiriin tappituntumaan.
- Anonyymi
Viriilimmät JT:t viettävät yleensä luppoaikaansa naiskentelemalla kotonaan, toiset taas kuluttavat aikaansa esim. valtakunnankansliassa, ja selailevat ja tulkitsevat Vartiotorni- lehteä.
- Anonyymi
Tietäsitpä vaan.
Kesän konventtien jälkeen mentiiin kapakkaan niin teomraattisena niin teokrasttisena, että.
Ja jos mentiin teneriffalle, niin ryyppäämäänhän sinne mennään. Ihan vanhimmista alkaen.- Anonyymi
Jotkut kävivät jopa nakurannalla Teneriffassa.
- Anonyymi
Joo kännissä voi olla vaikka kuinka paljon ...
Vaan jos tekée mainehaitan niin tulee komiteaa
Juominen on jt huvi niissä seurakunnissa jossa olen ollut ..yksi alkoholi suurkäyttäjä ei tullut mukaan
Kun meidän seurakunnassa juotiin urakalla sano
Mikään ei muuttu ...on nyt helluntailainen raitis.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia?
Kertokaas omia mielipiteitä eutanasiaan liittyen. Onko mielestäsi oikein vai väärin ja miksi?412356Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä411143Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1745064Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa283679Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1953513Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss443037Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1082769Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie372117Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky132098Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy191925