Amerikkalainen ja suomalainen keskustelivat

Amerikkalainen sanoi: "We have Joe Biden, Johnny Cash and Bob Hope"
Suomalainen sanoi: "We have Riikka Purra, no Hope and no Cash"
32112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 32

Vanhimmat

Jes! 👍

Äänestä

Ajankohtainen vitsi!

Äänestä
  • Voi olla ajankohtainen, mutta silti hauska, kun Purra on "oppositiojohtajana". Purra on jo itsessään vitsi.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Voi olla ajankohtainen, mutta silti hauska, kun Purra on "oppositiojohtajana". Purra on jo itsessään vitsi.

    Vitsi mikä vitsi. Purrasta on vaikea vääntää vitsejä, kun on jo itse vitsi.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Voi olla ajankohtainen, mutta silti hauska, kun Purra on "oppositiojohtajana". Purra on jo itsessään vitsi.

    Sanna on jytkyttänyt Suomen lamaan, bkt laskee jo. 50mrd uutta velkaa ja maa lamassa. Eipä tuohon pysty kukaan muu kuin Sanna.

    Äänestä

Vitsin tekee vielä paremmaksi se, että USAn presidentti Joe Biden juhlii syntymäpäiviään! Hän on syntynyt 20.11.1942.
Onnea vaan, Joe, 80-vuotta on hieno ikä, mies on silloin parhaimmillaan!

Äänestä

Osuu liian lähelle todellisuutta ollakseen vitsi.

Äänestä

Sanna and no cash.

Äänestä
  • Lots of debt.

    Äänestä

Donald Trump ja Riikka Purra ovat molemmat katastrofeja omalle maalleen! Ja oikeistoporvareita molemmat, äärilaidalta.

Äänestä
  • Mutta eihän Riikka Purra ole päässyt päättämään koskaan mistään? Minkä katastrofin Purra on muka saanut aikaan?

    Äänestä

Trump rakennutti aitaa maansa rajalle. Se oli pahinta, mita suuren maan presidentti voi tehdä, ainakin Suomen näkökulmasta katsottuna.
Nyt meille sähelletään raja-aitta Venäjän karhuja vastaan. Vai mitä vastaan se nyt olikaan? Se on täysin hyväksyttävää Suomessa. Kaunis raja-aita, jota ei Purra vastustanut. Eikä Trumpkaan!

Äänestä

Purra on tuhonnut Suomen, pitää paikkaansa.

Äänestä
  • Purrako on ollut hallituksessa?

    Äänestä

Iänkaikkisen vanha vitsi.

Äänestä
  • Purran ikäinen korkeintaan, eli noin 60 vuotta vanha.

    Äänestä

Kunpa olisikin vitsi, mutta on todellisuutta. Oikeistolaiset ovat tärähtäneitä, näkee "rinnakkaisketjusta".

Äänestä
  • Te tunkioharakat ette edes sitä oo huomannu, että PS ei ole edes mitään oikeistoa, eikä vasemmistoa senkään vertaa, vaan pelkästään suomalaisia kunnon ihmisiä, jotka näkevät selvästi, mitä pohjatonta tunarointia ja loputonta tuhoa moraalittomat bedofiilikutaleet ootte saanu aikaan.
    Huumekuolemat on lisääntyneet jatkuvasti, ja teikäläiset pornomessujen kiertäjät vaaditte huumeita nuorisolle ihan vapaaksi, että oppilaat olisivat huumepäissään koulussakin.
    Ootte känkänneet sähkönsiirron ulkomaisille koijareille ja retuuttaneet Raamatun sanan kertojan syytteisiin valehtelemalla kaikkea pierua.
    Onneksi saitte lärviinne ympäri maapalloa häpeämättömät jauhonaamat. Sietäisitte joutua maksamaan kaikki kustannukset verorahojen tuhoamisesta ja korkoineen !

    Äänestä

🤣😂🤣🤣😂

Äänestä

Sanna ymmärtää että rahatilanne on nollasummapeliä. Se mikä meiltä on pois on Etelä-Euroopalle plussaa.

Äänestä
  • Tää oli hyvä.Sanna myös ymmärtää että mailmassa on hirmu paljon kaupunkeja joissa on enemmän ihmisiä kuin suomessa.Jotenka miksipä suomi ei voisi olla ensimmäinen kaupunki mailmassajoka pelastaa talluksen vai oliko tellus.Eipä voisi enempää kunnioitusta saada Sanna Ensimmäinen.Afrikkaa myöten palmut olisi huurteessa ja kansa polveilisi Sanna ensimmäisen edessä.

    Äänestä

We HAD johnny cash, ei hän enää elä, kuten ei Bob Hope.

Äänestä
  • Steve Jobs on myös mullissa.

    Äänestä

Amerikkalainen ymmärsi vähän suomea, kalisteli hampaitaan yhteen, hymyili ja sanoi; "Ok, i see. Purra, purra. Purra purra. You have eat all and can't by anymore food, because you don't have any cash left."

Äänestä

Tämä vitsi on sellainen formaattivitsi, että siinä on Biden ja nyt Purra vaihdettavia. Itse asiassa tässä tapauksessa Purra oli vähän kuin ennakoivasti vitsissä, vaikka Sanna Marin tai Sauli Niinstö olisivat tällä hetkellä formaattiin paremmin istuvia.

Äänestä
  • Aikoinaan tuo sanottiin että meillä on Sorsa ja no hope ...

    Äänestä

Suomalainen sanoo amerikkalaiselle, että oppositiota johtaa Orpo. Amerikkalainen selaa sanakirjaansa hetken ja vastaa, "Oh, how sad".

Äänestä

Pekka says on broken english one mondaymorning to CNN reporter :
Pekka -I have pain in my Ass after weekend!
CNN reporter - We had also johny Cash!

Äänestä

Riikka Purra on Suomen presidentti?

Äänestä

Ompa zombilauma taas asialla. Sehän teitä korpeaa, kun Riikka Purra on täysin ylivoimainen teihin verrattuna. Hän pystyy välittömästi laulamaan teikäläisten onnettomat tunarihöpinät suohon.
Sen näki Ohisalonkin naamasta aivan selvästi.

Äänestä

Amerikkalainen sanoi Suomalaiselle i kill you. Suomalainen vastasi, että kilju vaan, minä tapan.

Äänestä

Riikka Purrasta on siis tulossa presidentti?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Amerikkalainen sanoi: "We have Joe Biden, Johnny Cash and Bob Hope"
Suomalainen sanoi: "We have Riikka Purra, no Hope and no Cash"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu