Sulle taitaa olla aika helppoa

Anonyymi-ap

Ja tuttua toimintaa tollanen hylkääminen

11

73

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juu, tällaisten palstojen hylkääminen on hyvästä. Nämä ei ole todellista. Elävässä elämässä se menee vähän toisella tavalla. Mutta ehkä et tiedä sellaisesta...

      • Anonyymi

        Taidan tietää siksi satuttaa hylkääminen
        Mies tiesi taustani ja silti hylkäsi ja minä vielä luulin että olisin kelvannut….


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Taidan tietää siksi satuttaa hylkääminen
        Mies tiesi taustani ja silti hylkäsi ja minä vielä luulin että olisin kelvannut….

        Kuule, sulla saattaa olla joku probleema.... koska ajattelet itseäsi kelpaamattomana - sitä kannattaa miettiä. Jos joku hylkää, niin se on hänen valintansa, eikä hänen syistään voi tietää, ellei hän kerro. Silti pitää ajatella, että kaikki eivät millään voi sopia yhteen ja jos olet rehellinen, niin ehkä sinäkään et ollut tyytyväinen häneen...? Itseään pitää kohdella niin, että kokee olevansa rakkauden arvoinen, huolimatta siitä, mitä muut ihmiset tekevät tai ajattelevat. Myös oma vastuu asioiden ja tunteiden suhteen tulee tunnistaa.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Toivottavasti kukaan ei ajattele minusta niin. Siinä lähti melkein kaikki ihmiset samalla, kunnes olo ei tunnu enää niin limaiselta ja pahalta.

    • Anonyymi

      Näin on

    • Anonyymi

      no ei ole.. eikä siihen kosokaan totu. mutten voi vaan olla kusipäitten seurassa. ja harvoin ne kusipäätkään siitä mitnekään hyötyy, mut toi haluaa panna tota naista ja siks tekee noin. sille ei mikää muu tällä hetkellä merkkaa ku et sais siltä pillua.muuten se ei olisi pilannut näi vanhan naisen juhlia :( joissa nyt ei oo ollu vuosiin yhtää mitää juhlimista ja ne on pitänyt täällä helvetin ja harvottoman hauskaa. mut ei toi ymärrä mitä kipu on ja mitä menetys on ja mitä on arvostaa toisen seuraa. mut mä ymmärrän sen et joskus sitä vaa rakastuu toiseen eikä maha mitään. sillo sillä ei o mitään väliä näkjää vaik ihmiset on sotimassa sillo. no juhlikoot nyt j amä kärsin vaan eniten taas

    • Anonyymi

      Myönnetään että kyllä. Pois meneminen ja matkan jatkaminen on helpompaa kuin toisen kanssa oleminen - etenkin pitkäjaksoisesti. Neuvoni on että mene ja etsi sellainen joka sitoutuu ja haluaa olla toisen ihmisen kanssa vaikka he tylsiä ehkä ovatkin.

      Kärsimäsi tuska ja paha olo ei ole tarkoitettua eikä toivottua eikä ansaittua, mutta se syntyy näiden kuvioiden seurauksena. Itselleni tuskaa aiheuttaisi suhde jota en pysty elämään todeksi tai täysin vaille lämpöä jääminen, siksi tarvitsemme jonkun joksikin aikaa, kuvaamaan suhdetta johon kuitenkaan en ole kai lopulta kykeneväinen kenenkään kanssa pysyvänä valintana.

      Tämä on sairaus johon ei ole lääkettä, vain oireita voi hiukan lievittää toisella ihmisellä.

      • Anonyymi

        Sinun kaltaisiin kun törmää, kaikki kurjuus vaan syntyy " näiden kuvioiden seurauksena", ilman että olisit lainkaan pahoillaan. Minä olen pahoillani, että törmäsin joskus sinun kaltaiseen ihmiseen. Olette kuitenkin vähemmistöä. Narsistinen persoonallisuushäiriö on kai kohtuu harvinaista niissä mitoissa mitä ilmensi.


    • Anonyymi

      Vielä lisäyksenä aiempiin kommentteihini tässä, niin olen myös kokenut tarkoituksellisesti järjestetyn laajamittaisemman hylkäämisen. Olin siitä tietoinen ja myös järjestäjän motiiveista. Hän suuressa ylemmyydentunteessaan ajatteli antavansa opetuksen, tietämättä mitään asioiden taustoista. Tai sitten vaan ilkeyttään, koska omaa sadistisia piirteitä. Olin jo kauan ennen ko. tapahtumia ymmärtänyt hänen toimintamallinsa, mutta en ollut paikassa, missä olisin voinut siihen vaikuttaa.

      Ehkäpä hänet on joskus hyljätty ja siitä on jäänyt trauma, mutta hän ei ole koskaan pohtinut ja selvittänyt tilanteeseen johtaneita syitä ja häneltä puuttui kokonaisnäkemys siitä. Se oli hänelle muutenkin ominaista, tarttuminen yksityiskohtiin, mutta laajemman näkemyksen puuttuminen. Se on vaarallista kaikille osapuolille hänen elämässään. Väärinkäsitysten vuoksi. Sivullisena seurasin sitä pidempäänkin.

      En edelleenkään voi ymmärtää hänen ajatusmaailmaansa, mutta onnekseni ei enää tarvitsekaan. Olisi jokaisen ihmisen paitsi oman edun niin muiden kannalta onnellisempaa, että ihminen pyrkisi ensisijaisesti selvittämään omat ongelmansa ja vasta sitten lähtisi arvioimaan muiden ihmisten elämän kuvioita. Jokainen on mestari vain omalla maallaan.

    • Anonyymi

      Nettipalstan hupaa, ja aivan ilman lupaa..

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      117
      6329
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      380
      6142
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      69
      5970
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      344
      3962
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      145
      2365
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      4
      2345
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      119
      1403
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      12
      1241
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      186
      1085
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      59
      887
    Aihe