Au pair Intiaan

Anonyymi-ap

Hei,
Kiinnostaisikohan ketään tulla au pairiksi Intiaan suomalais-intialaiseen perheeseen - vai onko Intia liian eksoottinen kohdemaa? Pääasiassa täällä tarvittaisiin apua vauvan hoitoon ja suomeksi kommunikoimiseen isompien lasten kanssa (11, 13 ja 14 v.). Siivooja ja kokki on jo, joten varsinaista ruoanlaittoa tai siivousta ei kuuluisi tehtäviin. Korkeintaan pientä järjestelyä ja isompien lasten välipalojen koordinointia. Asumme luomumaatilalla puolen tunnin matkan päässä Hyderabadin miljoonakaupungista.

3

532

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen aupparimummo, hyvin kokenut ja erittäin lapsirakas. Mukana bonuksena tulisi myös pappa. Jos kiinnostaa niin kuulisin mielelläni lisää.

    • Anonyymi

      Hei,
      olen vuonna 2004 syntynyt reipas ja aktiivinen tyttö. Valmistun lukiosta nyt keväällä ja aion mennä tämän jälkeen aupairiksi. Mikäli edelleen on tarve, voisin aloittaa työt Intiassa kesän jälkeen tai jopa jo kesällä. Kokemusta on niin lapsenvahtina olemisesta taaperoille kuin vanhemmistakin lapsista isostoiminnan kautta.

    • Anonyymi

      Kommenttia odottelen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      23
      3081
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      2189
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      71
      2053
    4. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      101
      1873
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      76
      1593
    6. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      40
      1386
    7. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      15
      1309
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1275
    9. Jos saisit antaa yhden neuvon

      jälkikasvullesi elämää varten, niin minkä antaisit?
      Sinkut
      111
      1105
    10. Tulipalo viimeyönä

      Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj
      Jämsä
      15
      1076
    Aihe