Lävistykset ja armeija?

Anonyymi-ap

Eli olen ajatellut mennä armeijaan, ja itselläni on neljä (4) perus korvakoru lävistystä ja yksi (1) rustokoru.

Perus korvikset ovat olleet jo neljä (4) vuotta, pian viisi (5). Rustokoru on ollut n. kolmesta (3) neljään (4).

Nyt kun on itse katsonut mitä kaikkea tulisi huomioida armejaan menoon, niin oli että näkyvämpiä koruja ei saisi olla käytössä.

Kaikki viisi (5) lävistystä ovat itselleen "tärkeitä", eikä haluaisi mennä maksamaa uudestaan lävistyksiä, ja ajatus on ollut jopa jäädä armeijaan pidemmäksikin aikaa.

Huolestuttaa vain että meneekö lävistykset kuinka helposti umpeen, vaikka onkin pitänyt niitä jo jonkin aikaa, eikä suuremmaksi osaki ole ottanut pois, muulloin kun on vaihtanut toisiin tai putsannut.

Niin onko joku joka on esim. korujen kanssa ihan enemmän kanssa tekemisissä tai käynyt armeijaa ja ollut sama asia "pulana"?

1

242

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      'Muokkaus' Tai onko joitain keinoja joilla voi pitää lävistyksiä auki?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      56
      2215
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      201
      2051
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1392
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1180
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      995
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      939
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      58
      887
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      855
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      746
    Aihe