Selkeää voittoa joka päivä.
Luovuin jo maalämmöstä ja siirryin aurinkopaneeleihin..
16
75
Vastaukset
- Anonyymi
Joo...ei menoja kun ei paista.
- Anonyymi
Tanssin katolla valjaissa ja hattu kiertää kadulla.
Itse tienaan aurinkopaneelien hinnalla paljon paremmin sijoittamalla se raha osinkoa maksavaan osakkeeseen.. Paneelit inverttereineen on kaiken lisäksi uusittava siinävaiheessa kun ne maksavat itsensä takaisin.
= Ei tuossa paljon järkeä ole taloudellisessa mielessä.- Anonyymi
Ei paljon aurikokennoista ole hyötyä tähän vuodenaikaan. Lunta panelien päällä ja aurinko ei paista.
- Anonyymi
Kyllähän niillä kesällä lämmittää mutta millä lämmität kylmänä pimeänä vuodenaikana?
- Anonyymi
Minä lämmitän uunia. Seilvää tappiota muutama pesällinen joka päivä. Paneelit naulasin kiinni huoneen kattoon.
- Anonyymi
Luovuin ilmalämpöpumpusta ja siirryin puulämmitykseen .
- Anonyymi
Puulämmitys on kova sana. Se toimii vaikka ei ole sähköä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puulämmitys on kova sana. Se toimii vaikka ei ole sähköä.
Vielä kätsympää, kun on uuni, maalämpö, aurinkopasneelit ja ilmalämpöpumppukin jäähdytykseen kesän aurinkoisina hellepäivinä. Aina löytyy sopiva oleskelulämpö.
- Anonyymi
Luovuin jo maalämmöstä ja siirryin aurinkopaneeleihin..
on Suomi24:lla oikeasti
asun Juvalla vanhassa kerrostaloyksiössä aseumistuella. - Anonyymi
Olisit saanut vielä enemmän voittoa jos olisit jättänyt paneelit ostamatta!
- Anonyymi
No hautasin ne maalämpö putkien tilalle, onko balittamista
t .Avaaja - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No hautasin ne maalämpö putkien tilalle, onko balittamista
t .AvaajaKun väittivät toimivan paremmin kuin maalömpö putkineen, testin
- Anonyymi
Olen pysynyt öljylämmityksessä, enkä lähtenyt haahoilemaan minkään markkinapuheiden perässä. Tullut puhdasta säästöä jo siitä että mitään ei ole rakenneltu uusiksi, saati että maalämpökin käyttää sähköä, joten se niin sanottu säästäminen ja edullisuus on jo kaatunut.
Hankintamenot huomioiden maalämpöön siirtyneet eivät saa edes hankintamenoaan takaisin omana elinaikanaan.
Seuraava sukupolvi laittaa koko mörskän maan tasalle, ja joku huijari rakennusliike tekee pahvi-, ja styroksitalon tilalle. Verhoilumateriaalina betonia niin saavat kusetetuksi että kyseessä olisi "kivitalo".
Maailmassa MIKÄÄN EI OLE TOTTA, eikä varsinkaan mitä valtiovalta valehtelee. - Anonyymi
Öljylasku vuoden lämmittelystä pientalossa 6500 e. Ei kannata tehdä mitään, jos on toimiva lämmitysjärjestelmä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061