Ennestään aivan riekaleina olevaa sydäntä rikotaan vaan lisää :,(

Anonyymi-ap

Olen ollut jo niin pitkään niin tajuttoman rikki. Silti minua vaan rikotaan lisää entisestään.

Vaikka miten välttelen ihastumista yms ihan ylipäätäänkin, sillä olen liian peloissani - sydän ei kestä enää enempää rikkoutumista.
Ja vielä erityisen paljon tietysti välttelen ihastumista vääriin ihmisiin

Mutta kun noille helvetin tunteille ei vaan voi mitään.
Miksi ne tulevat aina silloin, kuin ei pitäisi?
Miksi aina vääriin henkilöihin?
Mikä minussa on vikana?
Miksi minua kohtaan ollaan niin julmia?

Itse olen aina reilu kaikille, enkä ikimaailmassa voisi leikkiä mitekään kenenkään tunteilla, enkä satuttaa ketään tarkoituksella tms.

Minulla on todella kovat panssarit suojaamassa sydäntäni ja itseäni, että kukaan ei pääsisi rikkomaan minua enää enempää.

Mutta heti kun uskallan avata suojamuurejani edes vähän (mikä vaatii minulta tajuttoman paljon rohkeutta), ja "riskeetata" varovasti elämällä, niin minua rikotaan vaan lisää entisestäån.

En kuitenkaan luonnollisesti haluaisi lopettaa elämistä kokonaan eristäytymällä kokonaan kaikista yms, en alkaa miksikään nunnaksi yms.
Ihminen kuitenkin tarvitsee läheisyyttä ja toisiakin ihmisiä, ja seksi on minulle elämäni ehdottomasti suurimpia nautintoja.

Mutta mitä ihmettä tässä voi tehdä, kun tuntuu, että sydän ei vaan kestä enää?
Pää ei kestä,Keho ei kestä. Tuntuu, että en saa henkeä. Tuntuu, että kuolen.

Terveydenhuollosta ei saa mitään apua, lisää tilannetta entisestään pahentavia traumoja vaan (olen traumatisoitunut terveydenhuollostakin).

Mitä ihmettå teen? :'(

Olen aivan loppu ja rikki.

En tiedä jaksaako kukaan lukea, kunhan vuodatin. Jos helpottaisi edes vähän. Toivottavasti en saa ilkeitä kommentteja.

15

1096

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ehkäpä sinun kannattaa tutkailla tuota uhrin mentaliteettia. Elämä ei ole aina mukavaa. Kasvata henkinen peenis

      • Anonyymi

        Minusta tuo on todella töykeä kommentti. Sinuna kasvattaisin ihan itse ja opettelisin empatiaa. Tunge pää pyllyys.

        T. Sivusta


      • Anonyymi

        Olen kuule kokenut elämässä varmasti paljon enemmän kuin sinä. "Henkistä peenistå " löytyy varmasti paljon enemmän kuin itseltäsi.
        Mikään "uhri" en todellakaan ole.

        Kuka on niin idiootti, että tulee kommentoimaan tuollaista rikkinäiselle ihmiselle? Kasvata sinä etenkin aivot ja sydän.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minusta tuo on todella töykeä kommentti. Sinuna kasvattaisin ihan itse ja opettelisin empatiaa. Tunge pää pyllyys.

        T. Sivusta

        Todellakin näin!


      • Anonyymi

        🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

        🍒 ­­N­y­m­­f­o­m­­a­­­a­­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#176464039

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Ja etsi täysin erilaisia ihmisiä, kuin ne jotka sinut uhriuttaa

      • Anonyymi

        Kukaan ei ole "uhriuttanut" minua, ja en ole kiinni missään tietyssä kusipäisessä ihmisryhmässä.
        Varsinkin sinunlaisistasi idiooteista tajuan todellakin pysyä kaukana, ja olla välittämättä paskaakaan tuollaisesta törkeästä idiootin ulinasta.


    • Anonyymi

      Sithän meittii on kaks ja jos vielä nii hyvin kävi et olet nainen ni sovitaan seksisuhteesta ilman tunteita ni kumpikin tietää olla odottamatta mitään sen ihmeempiä ni ei tartti kummankaan rikkoontua enempää ainakaan

    • Anonyymi

      Niin, miekin oon surullinen, kun ihastun vääriin naisiin. Silti en osaa unohtaa, kun niin harvoin ihastun oikeasti. Viime kuussa sain sentään sen verran pahan olon, että suhteen ajatteleminenkin tuntuu pahalta. Yksinäisyys kuitenkin sattuu myös paljon, vaikka ei tuntuis jaksavan enää yrittää tai elääkään.

    • Anonyymi

      Sinulla on varmaankin persoonallisuushäiriö.

      • Anonyymi

        Ei ole. Sinulla taas on ainakin monia muita vakavia häiriötä, kun teet täysin tuntemattomista jotain ihme loukkaavia arvuutella. Get a life.


    • Anonyymi

      Lämmin halaus täältä...ilman takaajatuksia.🤗

    • Anonyymi

      Samaistumaan pystyn aloittajan kanssa.
      Olen epätoivoinen mies, kaipaan naista joka toistuvasti hylkäsi mut.
      Olen loputtoman surullinen ja ahdistunut, mutta ne suojamuurit, ne on myös mulla ja pysyy siihen asti kunnes kyseinen nainen haluaa jutella.

    • Anonyymi

      Voi rakas, onpa sinulla raskas kuorma ollut kannettavana. Tekisi mieli halata sinua ja silittää poskea. 😘

    • Anonyymi

      Minäpä kerron:

      1) Ensiksi poistat elämästäsi kaikki ihmiset, jotka satuttavat sinua. Tämä on kiireellisin ja tärkein asia, sillä ilman tätä toimenpidettä seuraavana tulevat toimenpiteet eivät onnistu.

      2) Sen jälkeen vetäydyt jonnekin ajatustesi kanssa. Mietit rauhassa, kuka olet ja mitä haluat maan päällä tehdä. Toivottavasti näet lopulta itsesi kauniina sieluna.

      3) Seuraavaksi alat muistella niitä ihmisiä, jotka ovat tuoneet elämääsi iloa, rakkautta ja lämpöä. Kirjoita ylös kaikki ominaisuudet, joista olet pitänyt näissä ihmisissä. Tässä vaiheessa on siis tärkeää erottaa ominaisuus ja henkilö. Jos olet esimerkiksi rakastunut yksipuolisesti, sinun täytyy pystyä kertomaan, mistä pidät kyseisessä ihmisessä. Mieti myös muita ihmisiä: julkkiksia, kuolleita, kaukaisia, läheisiä.. aivan kaikkia ihmisiä. Kirjoita ylös, millaisista ihmisistä sinä pidät. Tee luettelo positiiviseksi. Jos et esimerkiksi pidä päättämättömistä ihmisistä, kirjoita että pidät päättäväisistä ihmisistä.

      4) Tämän jälkeen mietit, millaiset ihmiset pitäisivät sinusta ja arvostaisivat sinua. Älä yritä keinotekoisesti miellyttää ketään, joka on inspiroinut sinua kohdassa 3), koska sellainen johtaa vain teeskentelyyn. Olet todennäköisesti nähnyt elämää jo sen verran, että ymmärrät muiden ihmisten käsikirjoituksen seuraamisen johtavan vain onnettomaan elämään.

      5) Lopuksi pidät kohtien 3) ja 4) asiat mielessäsi ja annat intuitiosi johdattaa sinut sellaisten ihmisten luo, joita oikeasti kaipaat ja jotka oikeasti kaipaavat sinua.

      Tämä on aitoa sydämen avaamista.

      Ei se, että kerjää rakkautta ihmisiltä, jotka satuttavat sinua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      75
      1689
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      24
      1186
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      33
      1084
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      916
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      826
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      619
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      608
    9. 71
      577
    10. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      571
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      528
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      502
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. 34
      444
    16. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe