Ei näytä mikään äärioikeistoekstremisti-kristillisille riittävän, kun EK-medioitten korruptiovaali-mainoksessa, Äärioikeistokristillisten KorruptioEssayah, kinuaa lisää hilloa pörssimonopoleille sotessa. Ahneus on kuvottavaa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17197627/veroparatiisi-teekutsu-kerjuuttamisbisnekset-korruptiopoliitikkojen-kylma-vastaus-elakelaiskoyhille
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17515592/1-500ekk-minimielakkeet-ovat-talousosaamista-aidoissa-demokratioissa
"Hyvinvointialueille" rahankylväminen, tappaa eläkeläisköyhiä. Euroakaan niistä rahoista, ei mene hätää kärsiville vanhuksille, vammaisille ja pitkäaikaissairaille, kuten Pohjoismaissa ja EU-demokratioissa, joissa 1 500€/kk MINIMIELÄKKEET, turvaavat aidon hyvinvoinnin vähimmäismäärän.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16330532/elakerahastoissa-biljoonia-pelkat-korot-tuhansia-miljardeja-euroja---on-mista-ottaa#comment-101797888
KorruptioEssayahin kaltaisia, lipeviä äärioikeistoekstremistejä, uskonnon väärinkäyttäjiä, pörssirikollisten ahneuden maksimointiin, ei pidä päästää enää eduskuntaan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17548967/aito-potilasturvallisuus-alkaa-1-500ekk-minimielakkeista
Edelleen se viime vuosisadan n. 700€/kk Veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-almu Suomen eläkeläisköyhyyteen pahoinpidellyillä, kun muissa Pohjoismaissa ja EU-demokratioissa mennään jo 1 500€/kk MINIMIELÄKKEISSÄ.
Äärioikeistokristillisten KorruptioEssayah haluaa lisää IHMISKAUPPAA.
Äärioikeistokristillisten KorruptioEssayah, eläkeläisköyhien kimpussa
Anonyymi-ap
1
233
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l3652584Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata612075Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.1111722- 1091425
- 761421
Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f1861415- 271397
- 801277
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva191263Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!
Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois401116