Anna mamujen olla. 2015 lauloitte "Meillä on unelma", olin rasisti jo silloin, halusin hallitun pakolaisten tulon, eikä tuholaisparvea. Kepu, kok, ps olivat vallassa.
Kuka hommasi tulevat työttömät mamut Suomeen.
Anonyymi-ap
2870
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Seikkailun hinta on nyt 40 mrd, lisää kuluu ja kuluu niin kuin kuuluukin. Toivottavasi joku kuuleekin.
Aloittaja voit kiittää persuja siitä että mamuja otettiin ennätysmäärät ja enemmän persut olisivat halunneet koska mamumäärä nostaa heidän kanantusta, kieroa!
Nykyisiä persuja vihaat sen takia ettei he halua haittamaahanmuuttoa.
Olet joko suvakki tai vkk-ihminen.
Ps:lla tarkoitat varmaan sinisiä jotka olivat vallassa.
Hallitusneuvottelut alkoivat 8. toukokuuta 2015 keskustan, perussuomalaisten ja kokoomuksen kesken.[37] Puolueet julkaisivat hallitusohjelmansa 27. toukokuuta 2015 ja ilmoittivat Soinin nousevan uuden hallituksen ulkoministeriksi.[38]
Siniset vasta 2017.
Silti siniset piti valtaa puolueessa 2015. Sitten nämä suvakit lähti.
Joopa joo.
Yle tv 2 sökö, Brassit pelaa
Missä on J.Sipilä nyt?
Vieläkö on asunto luovutettuna ”muualta tulleille”?
Sipilä saatava vihdoinkin vastuuseen tekosistaan.
Sipilä ja orpo arkkitehteina soini vietävänä.
Purran jäkätys, rajat kiinni, mitä tarkoittaakin. PS Soini UM, ministerin takapenkilla, takki nurin päin. Tyypillinen PS.
Purra tietää, että vaalit lähstyy. Välikysymyksiä peliin, idis Hjallis aina mukana.
J. Katainen (kok) vaati niitä peräti 1.5 miljoonaa muutamassa vuodessa.
Persut on valeoppositio, miksi kaikki eivät sitä vieläkään tajua?
Olisiko 40 mrd oikea luku, pilkkuvirhe veikkaan.
Kyllä oot säälittävä ihminen etkö tosiasn keksi muuta kuin 2015 vuosi onko happi vajaus vienyt aivot nyt on vuosi2022 herää jo todellisuuteen 80 000 ukranalaista laulaa kelan edessä mani mani
Kiitos, ennenkaikkea siitä että olen oikeassa jälleen. Turisti on ihan, ihan eri asia kuin pakolainen. Olet mamu ja turisti.
Toisen unelma
Toiselle painajainen
Suomi tarvitsee 1,4 miljoonaa maahanmuuttajaa seuraavan 28 vuoden aikana:
"Teknologiateollisuus: Suomi tarvitsee 28 vuoden ajan vuosittain yli 50 000 maahanmuuttajaa
Teknologiateollisuus ry:n puheenjohtaja Jaakko Eskola: ”Vuoden 2050 Suomea koskevat päätökset tehdään jo nyt”.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/efaa547e-92ea-4ca6-985d-73eb65d4fed5
Sipilän kutsumat tuskin koskaan töitä tulevat tekemään kun katuryöstöilläkin elää eikä saa mitään tuomiota.
Me tienataan tällä:
"Suomi tarvitsee 28 vuoden ajan vuosittain vähintään 50 000 maahanmuuttajaa, Teknologiateollisuuden puheenjohtaja Jaakko Eskola kirjoittaa blogissaan.
– Jos haluamme palauttaa huoltosuhteemme hyvinvointivaltion edellyttämälle tasolle, esimerkiksi vuoteen 2010, tarvitsemme yhteensä noin 1,3 miljoonaa työikäistä lisää, Eskola linjaa.
Jotta tämä olisi mahdollista, tulee tavoitteena Eskolan mukaan olla vuosittaisen nettomaahanmuuton kasvattaminen 50 000 ihmiseen jo vuoteen 2030 mennessä.
50 000 työntekijää vuodessa tarkoittaa Eskolan mukaan joka vuosi 0,8–1 miljardia uutta veroeuroa."
Seuraava hallitus on Petteri Orpon hallitus joka varmasti ryhtyy ponteviin toimiin maahanmuuton lisäämiseksi:
"Tavoitteena pitkäjänteinen maahanmuuttopolitiikka
Vientiteollisuuden luoma arvonlisä vastaa alan mukaan noin puolta koko Suomessa syntyvästä arvonlisästä. Eskola muistuttaa, että pelkästään merkittävin vientialamme teknologiateollisuus tarvitsee kymmenen vuoden sisällä 130 000 uutta osaajaa – ja heistäkin vain puolet eläköityneiden tilalle.
– Millainen Suomi meillä on vuonna 2030? Tai vuonna 2050? Nämä luvut voivat tuntua meistä vielä hyvinkin kaukaisilta. Niin ei kuitenkaan ole, koska vuoden 2050 Suomea koskevat päätökset tehdään jo nyt. Ne on tehtävä nyt, Eskola kirjoittaa.
– Kaikki ovat kuulleet kyllästymiseen saakka, että Suomi ikääntyy ja velkaantuu ja taloudellinen huoltosuhteemme kääntyy nurin niskoin. Onko meille kuitenkaan avattu, mitä tämä tarkoittaa konkreettisesti, muuten kuin sote-palveluiden tarpeen kasvamisena, Eskola jatkaa.
Teknologiateollisuus esittää vaalitavoitteissaan, että Suomelle on heti seuraavalla hallituskaudella rakennettava pitkäjänteinen ja yli hallituskausien ulottuva maahanmuuttopolitiikkka, joka mahdollistaa kasvumme menestyväksi maahanmuuttomaaksi."
Tänne on hommattu jo 500 vuotta sitten herrastelijoita, eikä silloin ollut vielä tietoakaan Persuista.
Romaneita itä-Euroopasta, niitä voitaisiin saada satoja tuhansia. Eurooppalaisina kotoutuvat Suomeen 10-15 vuodessa, varmasti ahkeraa ja rehellistä väkeä...😉
Vihervassut. Nykyisiä persuja on turha syyttää. Aloittaja taatusti tietää tämän.
Persujen kannatus nousee vaaleja kohti mennessä.