Saksassa melkeen 1o pros palkan korotukset

Suomessa vaan lisättävä yritystukee ja yritysten ilmaista rahaa

Parempi malli olisi antaa yritystuet kansalle jolla ne ostaa yrityksiltä jotta yritykset tekisivät edes jotain rahnaneteen


Suomessa yritykset on toteutettu ilmairahansaqntiin liika joka buosiääsiksi kokoomus ei tykkää marinistq kun Marin ei ole kaksinkertaistunut yritystukia joka vuosi kuten Sipilä teki
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Suomessa vaan käteen sosiaalitukea ilmaiseksi lqiskoilleyrityksille luksuelömään ilman velvoitteita

Äänestä

Lisää yritystukee kansan veroista ja ulkomaan velkaa lisää yritykille käyttöön

Äänestä

Yrittäjät pystyy alasta riippuen vähentämään lähes kaiken verotuksessa. Ja alv maksu ei esim paketti-auton ostossa vaikuta heihin . Vaikka omat ajonsa ja naftansa laittaa yrityksensä piikkiin . Tiedän , olen entinen autoilija ! Jonkin verran hyväksytään Alkoholit esim.joulun alla verovähennyksiin.

Lisäksi aina valitetaan että ei pärjätä ja saadaan bisnes Finlandia ota ilmais rahaa
Enne Koronaa koronan aikan ja jälkeen Korhonen

Duunarit maksaa kaiken veroisaan

Äänestä sdp

Muta jos tuntuu kalliosta niin
Sikis kun suomessa köyhät äänestää rikkaiden puoluetta äärioikeisto diktatuuria Suomeen haluuvaa kokoomusta joka on miljonäärin puolue.

Moni luulee olevansa keski luokaa ja valitaa sähkön hinnasta

Keskiluokkainen pystyy maksamaan makoitalonnsa ja kesämökkinsä sähkölaskun ihan mielellään rikaile kauppiaille hynålyssä suin

Jos tekee tiukkaa olet varmaan työläisperheestä ja pienituloisille

Äänestä SDP vähiten paha

Äänestä

Siitä vaan Saksaan vuolemaan kultaa

Äänestä

No seuraavassa hallituksessa ovat Kokoomus, Persut, Hakimo ja KD. Ja tuo yhdistelmä takaa sen ettei kannata toivoa palkankorotuksia, edes pieniä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomessa vaan lisättävä yritystukee ja yritysten ilmaista rahaa

Parempi malli olisi antaa yritystuet kansalle jolla ne ostaa yrityksiltä jotta yritykset tekisivät edes jotain rahnaneteen


Suomessa yritykset on toteutettu ilmairahansaqntiin liika joka buosiääsiksi kokoomus ei tykkää marinistq kun Marin ei ole kaksinkertaistunut yritystukia joka vuosi kuten Sipilä teki

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu