Sambakarnevaalisiskojen esiintyminen Paavalin kirkossa synnytti pitkän keskustelun. https://keskustelu.suomi24.fi/t/17649414/puolialaston-sambaryhma-oli-tanssimassa-kirkossa-hoosiannaa TAAS kiinnitti huomiota, että pöyristyneet ja 'perinteisten arvojen' kannattajat olivat ylivoimaisesti rivosanaisimmat.
Tukee arviotani, että taipumus ruokottomaan kielenkäyttöön, perittyyn moraaliin, kaavamaisuuteen ja itsestäänselvyyksiin, korreloi vahvasti heikkoon älylliseen tasoon.
Henkilö, joka pystyy ajattelemaan, tekee vähiten virheitä, kun ratkaisee asiat ajattelemalla kunkin asian erikseen. Henkilö, joka ei pysty ajattelemaan, tekee vähiten virheitä, kun turvautuu yleispätevään perintömoraaliin.
Katukielen käytön takana on myös älyllinen tekijä. 🌹👀
Irstaskielinen osoittaa älyllistä heikkoutta.
17
141
Vastaukset
Taas näyttää olevan tekninen häiriö. Aloitus ei tule palstalle, ennen kuin siihen on myös vastattu, mutta kuinka siihen voi vastata muu kuin aloittaja, jos se ei ole palstalla? 🌹👀
- Anonyymi
Kaikki tiesivät varmaan että meidän joukkue ei ole kovin hyvä noita ammattilaisia vastaaqn mutts hyvät kilbasilut hyvin järjeste6tty
- Anonyymi
Tosi seksikkäitä naisia tanssiryhmässä oli tosi kauniita tykkäsin no ei ollu pahan näköinen toka rivissä ollut sinimekkoinen nainen ja taaempanakin oli muutama hyvän näköinen
- Anonyymi
hauska mennä nukkumasan jos joku pehmoinen peti ja lämmin peittokin odottaa
- Anonyymi
Niin on. Hyvää yötä sulle sinne peittojen alle. Näe kauniita unia. 🤡
- Anonyymi
tekninen häiriä kuten lyijykynän omistaja?
Itse näen joskus jotain hassuja unia, harvoin joskus - Anonyymi
Tykkäsin ihan tuosta.
- Anonyymi
Siis aivan törkeän kauhean kamalaa. Ei nainen saa esiintyä Jahven temppelissä huoran asusteissa. Kunniallinen nainen peittää läskinsä niqabin alle kuten profeettamme Muhammed on määrännyt. Muhammed on kovempi raqqari kuin on Jeesus !
Islamilaisessa kulttuuripiirissä syntyi täysin erilainen käsitys sukupuolien libidon suuruudesta. Islamilaisessa uskottiin, että KAIKKI naiset ovat kyltymättömiä nymfomaaneja, jotka karkaavat halujensa perään, jos silmä välttää.
Lännessä taas uskotiin, että naisilla ei juuri ole seksuaalisia tarpeita. Islamilainen ratkaisu oli, että naiset suljettiin haaremeihin, ja jos heidän tarvitsi käydä asioilla, puettiin mustaan kaapuun ja mukana oli suvun miespuolinen jäsen estämässä karkailun.
Professori Hämeen-Anttila on ansiokkaasti kirjoittanut tästä perustavasta katsantoerosta. 🌹👀
- Anonyymi
Eli kielenkäyttö tuomittavaa ja perinteisten arvojen moralisointi, entäs itse tapahtuma totanoin niinku arvioituna, kokonaisuutena? Olisiko tästä esittää henkilökohtainen mielipide?
Kirkkoväki vaikutti kuvien perusteella iloiselta.
Voi olla, että Satakunnassa olisi ajateltu toisin. Kastoin satakuntalaisen lapsen. Juhlaväki istui pöydässä hiirenhiljaa ja odotti, että pappi puhuu ja he kuuntelevat.
Olin kerran vihkimässä Pohjalaisen parin. Hääjuhlassa satuin kuulemaan, kuin yksi mies sanoi toiselle: "Sehän oli kumma pappi, kun hymyili vihkiessään." 🌹👀- Anonyymi
kynä..mi kirjoitti:
Kirkkoväki vaikutti kuvien perusteella iloiselta.
Voi olla, että Satakunnassa olisi ajateltu toisin. Kastoin satakuntalaisen lapsen. Juhlaväki istui pöydässä hiirenhiljaa ja odotti, että pappi puhuu ja he kuuntelevat.
Olin kerran vihkimässä Pohjalaisen parin. Hääjuhlassa satuin kuulemaan, kuin yksi mies sanoi toiselle: "Sehän oli kumma pappi, kun hymyili vihkiessään." 🌹👀Kovin neutraali vastaus, "poliitikkoainesta" sanottaisiin täälläpäin pienen hymähdyksen kera :)
Niqābiin piiloutunut kaunotar tuki kulkiessaan kädellään päänsä päällä olevaa vesiruukkua. Kaksi istasta ja perverttiä miestä sattui paikalle: "Voi veljet, mikä ranne!" 🌹👀
- Anonyymi
En itse ajatellut tilanteessa mitään seksististä tai pahaa. Mielenkiintoista, että joku ajatteli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2123916Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii632485Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3922326- 472243
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321531Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5151295Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931271- 561257
- 721186
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251136