Euroopan suunta on selvä, briteissä jo alle puolet väestöstä enää kristittyjä:
https://www.washingtontimes.com/news/2022/nov/29/christians-now-minority-britain-wales-census-resul/
"Ensimmäistä kertaa Englannin ja Walesin väestönlaskennassa alle puolet väestöstä – 46,2 % – kuvaili itseään kristityiksi vuoden 2021 henkilöstömäärässä, tilastovirasto kertoi tiistaina."
Rettelöitsijähomman laitan sitten jatkoksi tähän
Euroopan suunta & rettelöitsijä pois katsomosta
6
79
Vastaukset
- Anonyymi
Näin sivistysmaassa jossa on säännöt ohjataan pois yleisön joukosta tyyppi joka ei halua noudattaa annettuja ohjeita:
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/sateenkaarinauha-oli-liikaa-mm-fani-vietiin-pois-katsomosta/8581732#gs.jhbp2o
-harmiseiikirj- - Anonyymi
Miksiköhän se ei näy se rettelöitisjäviesti, äijä oli urheilukatsomossa agitoimassa kansaa käsinauhoilla ja poistettiin sieltä niin kuin sivistysvaltiossa kuuluukin jottei huligaanit villiinny täysin.
-harmiseikirj- - Anonyymi
En minäkään ole kristitty, vaan kirkkoon kuulumaton ateisti. Joten ei iso osa noistakaan, jotka eivät koe itseään kristityiksi, välttämättä ole mamuja. Itse asiassa esim. Ranskasta näin jokin aika sitten tilaston, että oli Euroopan johtavia maita ateistien eli minkäänlaisiin jumaliin uskomattomuuden osalta - vaikka on perinteisesti ollut katolinen maa.
Kirjautumaton palstalutka- Anonyymi
Käsityksiltään ja arvoiltaan hajanainen yhteikunta ei ole sen parempi, se kun aikaa myöten hajoaa sisäisiin ristiriitoihinsa. Niinhän kävi mm. Rooman valtakunnassa jonne rahdattiin muista kulttuureista orjia sieltä täältä.
-harmiseikirj- Anonyymi kirjoitti:
Käsityksiltään ja arvoiltaan hajanainen yhteikunta ei ole sen parempi, se kun aikaa myöten hajoaa sisäisiin ristiriitoihinsa. Niinhän kävi mm. Rooman valtakunnassa jonne rahdattiin muista kulttuureista orjia sieltä täältä.
-harmiseikirj-Rooman valtakunnan rappeutuminen ja sortuminen on myytti, joka elää ja elää. Todellisesti ei tapahtunut mitään poikkeavaa, vain tavallista muutosta, mitä tapahtuu missä tahansa. 🌹👀
- Anonyymi
Kristityt ovat aivan samanlaisia epattoja kuin mitä ovat muslimit. Kumpaisetkin vaativat naisille huntupakkoa ja neitsyden säilymistä avioliittoon asti. Eikö näin, Päivi Räsänen ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663422Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463242Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1423068- 502663
- 311983
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271880- 481646
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871555Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k401445- 391350