Menin tietokoneella kanta.fi sivustolle ja oli hyväksyttävä Omatietovarannan käyttöä koskeva informointi jotta edes pääsisin läpi katsomaan reseptilääkettäni.
Hyväksyin hyvinvointitiedot mutta luettuani tämän niin totesin tämän olevan turha joka ei vastannut odotuksiani. En esim. seuraa verenpainetta ja laita tuloksiani sinne tallennettuna. Vaatii sovelluksen hyväksyntää.
En ole kuitenkaan mennyt avamaan sovellutuksia joita hyvinvointitiedot vielä tarvitsevat.
Kysynkin miten saada peruuttamaan tuo Omatietokannan käyttöä koskeva informointi? En löydä koneelta missään missä kerrotaan peruuta.
Vai onko tuosta mitään haittaakaan koska hyväksyin käyttöä koskevan informoinnin en avannut sovellutuksia.
Mutta harmillista että näinkin voi käydä
Omatietovarannan käyttöä koskeva informointi
Anonyymi-ap
0
122
Luetuimmat keskustelut
- 100832
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.361800- 76630
- 50615
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38599- 65595
- 30566
En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä
Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.25540Jos se onkin niin
Että me molemmat kaivataan toisiamme. Odotetaan sitä näkemistä. Ollaan mustasukkaisia ja mietitään, että kenen kanssa se27532Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla
Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei48527