... on se, että muka voisi itse valita ajatuksensa. Koska feminismi vielä esittää, että miehet ajattelevat SIKAMAISESTI, se johtaa kuvitelmaan, että miehet itse valitsevat OMASTA VAPAASTA TAHDOSTAAN törkeät ajatuksensa, ja ovat niihin SYYLLISET.
Vastaavasti kuvitellaan, että feministit ovat itse valinneet omasta vapaasta tahdostaan HYVÄT ajatuksensa, joten he eivät ole vain käyttäneet vapaata tahtoaan hyvin, vaan he ovat vieläpä HYVÄT ja SYYTTÖMÄT.
Ongelma vain on, että ajatus 'vapaasta tahdosta' ei ole tosi. Sitä ei ole. 🌹👀
Feminismin perusvirhe
8
123
Vastaukset
- Anonyymi
Tämä yleissääntö pätee niin politiikkaan kuin ihmisten yksityiselämäänkin. Luonteenpiirteet ovat yksilöllisiä ja ne vaikuttavat ratkaisevasti elämän kulkuun. Kyse ei ole valinnasta vaan deterministisistä tekijöistä jotka ohjaavat ihmisten ajattelua ja käyttäytymistä. https://www.youtube.com/watch?v=2t5yqfyIKCQ.
Olet varmaan kuullut shakin pelaamisesta pulun kanssa. Kannattaako edes aloittaa? Minusta aivan samalla tavalla kannattaa jättää feministit paskomaan oman ympäristönsä ja elämään tarinaansa, jossa miehet ovat silkkaa tyhmyyttään ja pahuuttaan pilanneet maailman historian tilaan, josta sen voi pelastaa vain feminiinillä läskinpehmeydellä.
En ole koskaan koko pitkän elämäni aikana saanut yhtään feministiä havahtumaan surkeutensa todellisiin syihin, mutta voi olla, että vaaravyöhykkeessä vielä olevat ovat saattaneet havaita olevansa menossa sivuraiteelle, ja havahtuneet ajoissa, jolloin se vielä on mahdollista. 🌹👀
Feminismikin on paheneva kierre. Juurisyy on tunnetasolla mittava alemmuudentunto, olkoonpa sen aiheuttaja sitten missä määrin tahansa geneettinen tai ympäristösyy.
Alemmuudentunto johtaa hakeutumaan feminismiin, mutta feminismi ei suinkaan johda alemmuudentunnon vähenemiseen, vaan LISÄÄNTYMISEEN. On pahenevassa kierteessä, joka saattaa katketa vain silloin, kun ikä armahtaa. Ei enää välitä, kun huomaa, että nuoruuden riehuminen ei ole tuonut MITÄÄN TULOKSIA.
x x x x
Periaatteessa feministin olisi mahdollista päästä feminismin mahdista, mutta se tie ei sittenkään näytä mahdolliselta. Feministit nimittäin lienevät yhtä kauniita, ihania ja pystyviä kuin muutkin siskot. Ei ole siis TODELLISIA syitä MATALAAN ITSEARVOSTUKSEEN, mutta feministiä ei saa vakuuttuneeksi tästä.
Siksi feministinen 'voimaantuminen' on hänelle samanlaista petollista myrkkyä, joka johtaa yhä syvemmälle, samoin kuin alkoholinkäyttö alkoholistin tai rahasta pelaaminen pelaamisen aloittaneen. 🌹👀- Anonyymi
Saisiko siitä hyvän saarnan, jos vaihtaisi tässä ketjussa aina sanan "feministi" kohdalle "perkele"?
🦄 - Anonyymi
Ajatuksiaan ja tunnetilojaan voi opetella havainnoimaan, eivät ne ole kiveen kirjoitettuja. Itse voi valita miten käyttäytyy, miten kirjoittaa, myös sinä.
- SheenaKun selitit, ettei Ruotsissakaan ollut niin, kuin kerroin NÄHNEENI, et sinäkään valinnut itse mitään, vaan toimit aluksi erehdyksissäsi ja sitten epärehellisyyksissäsi sen mukaan, miten olit edeltä rakentunut. Lopputulos oli alhainen, mutta et sinä ollut sitä valinnut.
Sinä vain olet moraaliton ja epäluotettava, mutta et sinä ole siihen syyllinen sen enempää kuin moraaliltaan korkeatasoinenkaan. 🌹👀
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 924020
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.563321Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1603022Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,652973SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.772474Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52296Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a271996Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s641969Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.1731961- 931358