... on se, että muka voisi itse valita ajatuksensa. Koska feminismi vielä esittää, että miehet ajattelevat SIKAMAISESTI, se johtaa kuvitelmaan, että miehet itse valitsevat OMASTA VAPAASTA TAHDOSTAAN törkeät ajatuksensa, ja ovat niihin SYYLLISET.
Vastaavasti kuvitellaan, että feministit ovat itse valinneet omasta vapaasta tahdostaan HYVÄT ajatuksensa, joten he eivät ole vain käyttäneet vapaata tahtoaan hyvin, vaan he ovat vieläpä HYVÄT ja SYYTTÖMÄT.
Ongelma vain on, että ajatus 'vapaasta tahdosta' ei ole tosi. Sitä ei ole. 🌹👀
Feminismin perusvirhe
8
166
Vastaukset
- Anonyymi
Tämä yleissääntö pätee niin politiikkaan kuin ihmisten yksityiselämäänkin. Luonteenpiirteet ovat yksilöllisiä ja ne vaikuttavat ratkaisevasti elämän kulkuun. Kyse ei ole valinnasta vaan deterministisistä tekijöistä jotka ohjaavat ihmisten ajattelua ja käyttäytymistä. https://www.youtube.com/watch?v=2t5yqfyIKCQ.
Olet varmaan kuullut shakin pelaamisesta pulun kanssa. Kannattaako edes aloittaa? Minusta aivan samalla tavalla kannattaa jättää feministit paskomaan oman ympäristönsä ja elämään tarinaansa, jossa miehet ovat silkkaa tyhmyyttään ja pahuuttaan pilanneet maailman historian tilaan, josta sen voi pelastaa vain feminiinillä läskinpehmeydellä.
En ole koskaan koko pitkän elämäni aikana saanut yhtään feministiä havahtumaan surkeutensa todellisiin syihin, mutta voi olla, että vaaravyöhykkeessä vielä olevat ovat saattaneet havaita olevansa menossa sivuraiteelle, ja havahtuneet ajoissa, jolloin se vielä on mahdollista. 🌹👀
Feminismikin on paheneva kierre. Juurisyy on tunnetasolla mittava alemmuudentunto, olkoonpa sen aiheuttaja sitten missä määrin tahansa geneettinen tai ympäristösyy.
Alemmuudentunto johtaa hakeutumaan feminismiin, mutta feminismi ei suinkaan johda alemmuudentunnon vähenemiseen, vaan LISÄÄNTYMISEEN. On pahenevassa kierteessä, joka saattaa katketa vain silloin, kun ikä armahtaa. Ei enää välitä, kun huomaa, että nuoruuden riehuminen ei ole tuonut MITÄÄN TULOKSIA.
x x x x
Periaatteessa feministin olisi mahdollista päästä feminismin mahdista, mutta se tie ei sittenkään näytä mahdolliselta. Feministit nimittäin lienevät yhtä kauniita, ihania ja pystyviä kuin muutkin siskot. Ei ole siis TODELLISIA syitä MATALAAN ITSEARVOSTUKSEEN, mutta feministiä ei saa vakuuttuneeksi tästä.
Siksi feministinen 'voimaantuminen' on hänelle samanlaista petollista myrkkyä, joka johtaa yhä syvemmälle, samoin kuin alkoholinkäyttö alkoholistin tai rahasta pelaaminen pelaamisen aloittaneen. 🌹👀- Anonyymi
Saisiko siitä hyvän saarnan, jos vaihtaisi tässä ketjussa aina sanan "feministi" kohdalle "perkele"?
🦄 - Anonyymi
Ajatuksiaan ja tunnetilojaan voi opetella havainnoimaan, eivät ne ole kiveen kirjoitettuja. Itse voi valita miten käyttäytyy, miten kirjoittaa, myös sinä.
- SheenaKun selitit, ettei Ruotsissakaan ollut niin, kuin kerroin NÄHNEENI, et sinäkään valinnut itse mitään, vaan toimit aluksi erehdyksissäsi ja sitten epärehellisyyksissäsi sen mukaan, miten olit edeltä rakentunut. Lopputulos oli alhainen, mutta et sinä ollut sitä valinnut.
Sinä vain olet moraaliton ja epäluotettava, mutta et sinä ole siihen syyllinen sen enempää kuin moraaliltaan korkeatasoinenkaan. 🌹👀
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.1494483Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o1843034Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis202750Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi922734Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1272372Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu531976Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos341964En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131815Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat111708Olet ainutlaatuinen
Sinussa on jotain, jota en osaa oikein edes pukea sanoiksi. Jotain paljon syvempää, kuin ulkoinen ihanuutesi. Jotain ain381089