Pyllylle taputtelu sopivaa?

Anonyymi-ap

YLE:n uutinen vaahtoaa, kuinka paha asia on, kun naista taputetaan töissä pyllylle. En tajua tällaista mesoamista. Olen mies ja kuinka mukavaa olisikaan, kun naiset taputtaisivat vähän pyllyäni vaikka joka päivä.

Joskus eräs nainen kokeili taputtamalla peppuani ja yksi toinen kokeili "jotain" edestä päin. Kysyin heti, "tuntuiko kivalta?" Naiset pitivät koskemastaan. Tuli itsellekin hyvä mieli. Pidän pepulle taputtelua mukavana ja toivottavana. Tiedoksi tämä teille, naiset.

Luulisi naisenkin olevan iloinen, kun saa vähän huomiota ja kehutaan ja taputetaan!

8

778

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eräs terveydenhoidon ammattilainen taputteli peppuani erään hoitotoimenpiteen aikana. Se tuntui hyvältä. Minulla (olen mies) ja sairaanhoitajalla oli heti erityinen yhteys. Hänen ei olisi tarvinut pitää pepustani kiinni tai sivellä sitä. Se ei liittynyt lääkärin suorittamaan toimenpiteeseen mitenkään, mutta sairaanhoitaja halusi olla kontaktissa minuun, potilaaseen. Hän piti kättään pepullani ja välillä vähän liikutti kättään... Pidin sitä ystävällisenä ja lämpimänä eleenä.

      • Anonyymi

        Jatkan vielä toteamalla, että voi ihan hyvin olla, että hän teki sen miettimättään. Käsi pepullani hän saattoi seurata lääkärin työskentelyä ja katsoa monitorista tutkimuksen etenemistä.

        Mitä asia liittyy työpaikalla tapahtuvaan pepun taputteluun? Tämä tapahtui sen sairaanhoitajan työpaikalla. Hän taputteli peppuani omalla työpaikallaan, palkallisella työajalla. Eli asia kuuluu hyvinkin työpaikalla tapahtuvaan pepun taputteluun. Peppuni taputtelu ei liittynyt lääkärin tekemään tutkimukseen, johon hoitsu osallistui avustajana.


      • Anonyymi

        Ihana tarina. Pakko myöntää että kiihotuin.
        Olihan se hoitaja mies?

        T. Pate


    • Anonyymi

      Itse en ole katsonut ylen lähetyksiä yli kymmeneen vuoteen, ainoastaan joskus kanavan vaihtoa selatessani olen pikaisesti havainnut, että kanalaumaa siellä kasvatetaan todennäköisesti rajattomasti, ilmeisesti keskustelemaan tärkeistä jokapäiväisistä asioista, kuin että mitenkä itse kunkin avioliitot, erot, lastenhoidot ja muu muodikas ompeluseuraaihe on järjestelty.
      Näin päättelen siitä, että ylen aikainen vai oliko joku ylenaamu radion puolella lähti kyseiselle linjalle jo vuosituhannen alussa.
      Niinjärjettömästihän se kuulijakuntaa kiinnostaa kuunnella näiden veroeuroilla itseään esiin tuovien kanojen kotkotuksista.

    • Anonyymi

      Hoitoalalla. Kerran satuin kahden koko työvuoron ajan nuoren vaaleaverikön kanssa. Hoidin omaa hommaani tarvittaessa olin apulainen hänelle. Ei ihmeelistä sillä minun työnkuva toisinaan oli olla apuna hoitoalannaisille et yksi monista kokemus tämä vaaleaverikön kanssa hoidettu keissi ja jossain vaiheessa radiosta soi Happoradion Super Mario pisti vähän hymmm raapimaan partaa. Ei siltikään teerenpeliin ollut varaa mut kerran toisena ajan kohtana olin apuna toiselle työntekijänaiselle silleen intiimin näköisesti erään työntekijän tullessa toimistoon missä olimme. En tiedä lähtiko juttu liikkeelle työpaikalla mut ei siinä ollut mitään tekeillä. Se auttamis tilanne vain käsittääkseni näytti sivusta katsoen hämäävältä lemmen hetkeltä. Siinä oli se vitsikkyys et se näytti. Naiset on naisia kerran olin odottamassa kahden hoitajan valmistelemassa tehtävää minulle toimistossa ja sinne tuli toinen hoitaja sanoen minä käynkin nyt tähän tuolille istumaan näpytellen kännyä. Odotti niin kauan kunnes lähdin hoitamaan lähetettä. Kai se haistoi jotain. Se oli jotenkin pettymys, ei luoteta.

    • Anonyymi

      Pyllyn taputtelu silkkaa häirintää, seksismiä ja sovinismia

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      110
      6887
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      384
      6533
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      65
      3297
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      126
      2832
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      108
      2430
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1834
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      21
      1697
    8. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      35
      1587
    9. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      1367
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      74
      1257
    Aihe