Joulu lähenee

Anonyymi-ap

Eikä minulla ole omaa naista kenen kanssa viettää joulua. Onko jo myöhäistä käydä baareissa juomassa kännit ja löytää kumppani?

13

97

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Palstalta voi löytyä joulu heila.

      • Joka jää palstalle. Palstasuhde.


    • Anonyymi
    • Koskaan ei ole liian myöhäistä vetäistä tötteröt mutkalle. Tosin se ei takaa kumppanin löytymistä, usein ei edes esitä sitä.

    • Anonyymi

      Miksei olisi, mutt ihan yhtä hyvin saatat törmätä kyseiseen henkilöön vaikka onnikassa ruuhka-aikaan. Ihmiset ovat tavanneet toisensa mitä merkillisimmissä sattuman tapauksissa.
      Viimeeksi kuulin romanssin syttyneen teatterin aulassa, jonottaessa sisään pääsyä katsomoon... kaksi täysin tuntematonta ihmistä, aloittivat keskustelun keskenään. Nykyisin asuvat yhdessä, avoparina ja suhde ilmeisesti vaan kehittyy edelleen myönteisesti. Enempää en osaa kertoa, tästä työkaverin tapauksesta!
      trollikka

      • Anonyymi

        juu, niin varmaan.


    • Anonyymi

      Vietän eksäni kanssa joulua. Parempi sekin kuin yksin.

      • Anonyymi

        Aika pohjanoteeraus.


      • Anonyymi

        En just ymmärrä näitä oman elämänsä roikkujia.


    • Jouluun on vielä monta päivää. Eli jos käyt joka päivä, niin mahdollisuutesi ovat aika hyvät. Laske rima riittävän alas niin varmasti natsaa.

    • Anonyymi

      Kattokaa kalenteria. Eipä siinä pahemmin joulua ees ole. Taitaa olla paras vaan istua alas ja olla yksin tekemättä yhtään mitään. Rentouttaa kuule mukavasti ja jaksaa sitten taas painaa. Välillä pitää vähän hiljentää ettei tuu sydänkohtaus. Seuraava vapaa onkin vasta pääsiäisenä.

    • Anonyymi

      Ei löydy baarista naista teille. Ette ole tarpeeksi komeita.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      416
      2213
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      66
      1347
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1320
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      137
      1208
    5. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      89
      1171
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      100
      1037
    7. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      133
      954
    8. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      890
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      47
      821
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      770
    Aihe