Suutelin toista miestä

Anonyymi-ap

Tämä tapahtui baarissa, jossa miehenikin oli. Suutelin toista miestä, en muista tapahtumaa. Olin siis humalassa, aivan kauheassa sellaisessa. Se ei kuitenkaan selitä tekoani. Kerta ei myöskään ollut ensimmäinen.

Rakastan kuitenkin miestäni, hän on ihana, hellä ja hauska.
Meillä on hyvää seksiä ja yhteinen elämä sujuu, mikäli minä tai hän ei ota. Mies on myöskin suudellut, kourinut ja ehdotellut vieraille naisille humalapäissään. Se ei siltikään oikeuta tekoani.
Minulla on aivan helkkarin paska olo, tahtoisin vaan mieheni kainaloon.
Se erotaanko, en tiedä. Sitä en tahtoisi.
Minulla on ollut hyvin vaikea lapsuus ja nuoruus. En ole koskaan asioita päässyt purkamaan. Mieheni on myös useita kertoja sanonut minun olevan siivellä eläjä.
Toki lapset olen kasvattanut ja heidän kanssa kotona ollut, miehen työnvuoksi jäin kotiin ettei lasten tarvitsisi montaa vuorokautta olla hoidossa.
En tiedä mitä teen, kysynkö vain suoraan vai annanko ajan kulua. Tämä syö ihmistä sisältä.

18

2010

    Vastaukset 18

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sellasta tänään. Mikä sai suutelemaan muita miehiä varattuna?

      • Anonyymi

        niin ja kiva lukea tälläistä. Tulee hyvä mieli.


    • Anonyymi

      Mulla kävi ihan sama juttu hiljattain. Tosin oli ensimmäinen kerta. Ei tätä kyllä itselle pysty anteeksi antamaan. Ahdistaa joka päovä ja itseni ruoskinta on luokkaa tuhat. Kerroin poikaystävälleni asiasta ja kaikki on ainakin olevinaan "ok". Vaikka pahasti pettyikin ja syystä.

      Musta tuntuu, että sun vaikea lapsuus vaikuttaa tähän asiaan. Saatat alitajuisesti hakea hyväksyntää muilta ja alkoholi sitten vie ne tietoiset esteet pois ja näin pääsee tapahtumaan. Mulla ainakin näin. Oletko harkinnut terapiaa? Siellä voisi juurta jaksaen käydä kaiken läpi. Itse olen menossa tämän tapahtuman johdosta.

      Taitaa meillä olla itsetutkiskelun ja oppimisen paikka. Tuo, että samaa toistaa uudestaan ja uudestaan on tosi huono juttu (niinkun varmasti tiiätkin). Nyt voit vaan näyttää toiselle osapuolelle, että olet muuttunut ihminen tekemällä töitä asian eteen ja rakentamalla luottamuksen uudestaan.

      • Anonyymi

        Psykoterapiaan toivon pääsevänä tammikuussa. Aikaisemmin olisi ollut jo lähete mutta terapeuttia en saanut ja työt loppui. Nyt sitten uudelleen yrittämään. Kiitos sanoistasi.

        En todellakaan pysty itselleni anteeksi antamaan, enkä oleta että miehenikään vielä antaisi. Toivon että ajan saatossa sen pystyisi tekemään.
        Olen kuitenkin onnellinen mieheni kanssa ja en halua yhteistä pitkää menneisyyttä jättää.
        Tämä nyt kuitenkin pysäytti itsenikin aivan totaallisesti ja olo aivan kauhea.
        Sitä kaipaa toisen kosketusta ja syliä vaikkei se nyt mahdollista olekaan.


    • Anonyymi

      Siis miten miehesi tuohon reagoi?

      Sinun tulisi nyt tietenkin tarkkaan pohtia, mikä tuohon tekoon johti, ja sen perusteella, miten tuollaista voisi estää tapahtumasta tulevaisuudessa. Ja eiköhän nyt vähintään kannattaisi jättää alkoholin käyttö vähemmälle tai kokonaan pois, jos ei muuten pysty omaa käytöstään hallitsemaan.

      Kerro miehelle tuntemuksistasi, kuinka paljon sinua kaduttaa tekosi ja kuinka paljon häntä rakastat

    • Anonyymi

      Epävakaa persoonallisuushäiriö. Selkeä sellainen.

    • Anonyymi

      niin -mikäKÖhän- suhun meni

    • Anonyymi

      Hoitakaa alkoholiongelmanne.

    • Anonyymi

      Höh, eo suutelu eron syy voi olla. Mutta selvitä itsellesi miksi pitää vaihtaa räkää näinä tautisina aikoina vieraan miehen kanssa

      • Anonyymi

        Tottakai se voi olla syy, jos kumppani ei sitä hyväksy tai anna anteeksi. Kaikki riippuu yhdessä sovituista rajoista ja jokainen lopulta itse päättää milloin toinen on ne ylittänyt.


    • Anonyymi

      Yksi ongelma tuossa on viina. Ei ilman viinaa tulisi toilailtua. Se on toisaalta niin yksinkertaista. Juo vähemmän.

    • Anonyymi

      Mua pussasi joku väkisin baarissa kun olin exän kanssa yhdessä. En koskaan kertonut hänelle.

      • Anonyymi

        Jos yritit kaikkesi estääksesi sen, niin minkäs sille sitten voi. Parempi vaan noin, että kumppani ei saa siitä tietää. Ihan turhaan voisi pahastua


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos yritit kaikkesi estääksesi sen, niin minkäs sille sitten voi. Parempi vaan noin, että kumppani ei saa siitä tietää. Ihan turhaan voisi pahastua

        En tiedä miksi en kertonut. En tehnyt mitään väärää ja se mies tiesi että seurustelen juteltiin pitkään. Oltiin siitä puhuttu jo aiemmin .Kaipa halusi osoittaa mulle jotain. Näki kuinka surullinen olen ja mun exä oli mieluummin muiden kanssa vaikka olisi voinut olla minun kanssani.


    • Anonyymi

      Kerrot kaiken ja tappelette kunnolla ja sen jälkeen sovintoseksiä.😉

    • Anonyymi

      Elämä on valintoja. Jokainen valinta avaa jonkin oven ja sulkee monia ja ihminen ei yleensä kovinkaan hyvin tajua jälkimmäistä. Sitä kylmää hiiltä on turha potkia mutta jos miettii asiaa niin kumppania kaipaava puoliso ikävöi ja odottaa että saa tehdä kaipaamiaan asioita toisen kanssa. Jos kumppanilla myös rento käsitys rajoista niin aikuiset pöydän ääreen puhumaan miten homma on.

      • Anonyymi

        näin


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2250
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      67
      861
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      835
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      22
      832
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      538
      761
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      80
      687
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe