Puhdas ja raukkamainen Venäjän terrorismi jatkuu

https://www.verkkouutiset.fi/a/ukrainassa-rajahdyksia-hyokkaaja-laukaissut-yli-sata-ohjusta/#cfa76329

Henkisesti nollia nuo sotaa kannattavat Venäläiset, pahuuden ilmentymä hallitus itänaapurissa. Eikö sotaa vastustavista venäläisistä löydy organisaattoreita pistämään hallitukselleen loppua ?

Jos olisin sivistynyt Venäläinen, häpeän määrää ei voisi käsittää. Toimivat toisessa maailmansodassa Stalinin puhdistuksin kuten Hitler. Eri tavoin, mutta ihmisiä kiduttaen sielläkin.

Nyt "voittajavaltiona" käyttäytyy, kuten mikä tahansa barbaarivalta maailman historiassa.

Älykkäillä Venäläisillä on todella hankalaa olla missä tahansa elävätkin, heidän sisällään velloo valtava häpeä venäläisyydestään.
29126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Koska herää 140 miljoonainen kansa? Pois harhasta ja propagandasta?

Äänestä

Oikeasti karmea asia. Että turvatakuita Venäjälle?
Menisivät kotiinsa. Ne ei usko muuta kuin voimaa. Sitä lisää Ukrainalle!

Äänestä
  • Macron mokasi .

    Äänestä

Putinin kuolasta valuu verta.............

Se pitää saada häkkiin roistojensa kanssa.

Äänestä
  • Vahaa on koko nuija täys.

    Äänestä

Terroristivaltio toimii tietenkin kuten terroristit toimivat, eli terrorisoivat ja murhaavat siviilejä. Venäläiset ovat raukkamaisia terroristeja ja Venäjän sotaa puolustelevat ja kannattavat ovat samanlaisia moraalittomia terroristeja.

Äänestä
  • Vielä ne laitetaan vastaamaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Vielä ne laitetaan vastaamaan.

    Tuomioistuin on valmiina jo.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Tuomioistuin on valmiina jo.

    Putin lavrov ja medvedev joutuu....

    Äänestä

"Älykkäillä Venäläisillä on todella hankalaa olla missä tahansa elävätkin, heidän sisällään velloo valtava häpeä venäläisyydestään."

Eivät silti ole kovin äänekkäästi puttea vastustaneet eivätkä hävenneet edes ulkomailla.

Äänestä
  • Se pitkä historia olla hiljaa ja olla vaan on antanut putinille mahdollisuuden ja korruptioitu hallinto sekä olematon demokratia , puhumattakaan ihmisoikeuksista ja hallinnon käsissä oleva tiedonvälitys, sekä opposition maan alle lakaisiminen, kaikki yhdessä = ketään ei kiinnosta taistella halllintoa vastaan ....

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Se pitkä historia olla hiljaa ja olla vaan on antanut putinille mahdollisuuden ja korruptioitu hallinto sekä olematon demokratia , puhumattakaan ihmisoikeuksista ja hallinnon käsissä oleva tiedonvälitys, sekä opposition maan alle lakaisiminen, kaikki yhdessä = ketään ei kiinnosta taistella halllintoa vastaan ....

    Venäläiset on pilaantuneita, ajattelu on propagandan saastuttama.

    Äänestä

Mitä muuta voi odottaa diktaattorilta kuin raakuutta ja sotarikoksia....

Äänestä

Voisivatko nuo viattomat ja viisaat tehdä työtä venäjän kansan hyväksi ja valistaa informaatiopimennossa eläviä venäjän kansalaisia.

Jokainen venäläiben on pieneltä osaltaan osallinen edustamansa valtion rikoksiin, varsinkin, jos omaa maan kansalaisuuden. Ei vastuu katoa sillä, että sanoo, ettei kiinnosta. Jos olet venäjän kansalainen, olet osallinen venäjän valtion touhuista. Jos olet poistanut venäjän kansalaisuuden, etkä voi enää äänestää, olet vapaa syyllisyydestä. Muutoin, TEE JOTAIN!

Äänestä
  • Vaikeaa on kun kansa on tiedotuspimennossa siellä, vain Putinin propaganda sallitaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Vaikeaa on kun kansa on tiedotuspimennossa siellä, vain Putinin propaganda sallitaan.

    Se pimento, mikä venäjällä nyt on, on myös kansan pikkuhiljaa hyväksymä todellisuutensa kehittyminen. Ei venäjän nykytilaa ole mahdollistanut kukaan muut kuin venäjän kansa itse. Nyt asioita on paljon vaikeampi muuttaa. Nyt pitäisikin sitten tehdä isoja asioita, eikä venäläisistä ole siihen.

    Äänestä

Tuolla yllä kirjoitettiin: "Putinin kuolasta valuu verta.............

Se pitää saada häkkiin roistojensa kanssa.

Tuollaiset kirjoittajat pitäisi viedä pikaisesti tutkittavaksi. He voivat olla vaarallisia itselleen!

Äänestä
  • Putin on ansainnut inhon mitä saa osakseen maailmalta.

    Äänestä

  • Putinisteilla velloo päässä vain natsiaatteen laulut ja värssyt. Putinin kuvat silmissä he kävelevät vaikka suoraan polttouuniin. Trollit karjuvat ja huutavat tuskissaan ja lyövät päitänsä näppäimistöihin epätoivon vallassa. Nämä ovat niitä keiden pitäisi mennä äkkiä hoitoon.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Putinisteilla velloo päässä vain natsiaatteen laulut ja värssyt. Putinin kuvat silmissä he kävelevät vaikka suoraan polttouuniin. Trollit karjuvat ja huutavat tuskissaan ja lyövät päitänsä näppäimistöihin epätoivon vallassa. Nämä ovat niitä keiden pitäisi mennä äkkiä hoitoon.

    Aivopesua on Venäjällä harrastettu Leninin ajoista lähtien massiivisesti.

    Äänestä

Kremlin rikolliset tuomiolle Haagiin.

Äänestä

Yli vuoden jo jatkunut Kremlin sotarikoksien teko.

Äänestä

Putin on vastuussa sotarikoksistaan, ei pääse pakoon.

Äänestä

Operaatio etenee suunnitelmien mukaan.

Äänestä
  • Putin on tehnyt suurimman virheen mitä presidentti voi tehdä; tuhoaa oman maansa yrittämällä tuhota naapurivaltion. Historian tuomio tulee olemaan kova.

    Äänestä

  • Anonyymi00025 kirjoitti:

    Putin on tehnyt suurimman virheen mitä presidentti voi tehdä; tuhoaa oman maansa yrittämällä tuhota naapurivaltion. Historian tuomio tulee olemaan kova.

    Ihmiskunnan vihollinen.

    Äänestä

Ukraina ryhtyi terroristiseen sotaan ukrainanvenäläisiä vastaan (jotka halusivat autonomia ja tasavertaista kohtelua, kuten kurdit ja uiguurit) vaikka on tiedettyä, että Venäjä tulee heitä puolustamaan.

Sen jälkeen, Zelenskyi alkoi sotimaan Venäjää vastaan, joka oli tulossa hoitelemaan hommat kuntoon, ja oma henki kun oli pelissä, niin se on ilmeisestikin vaikuttanut väärään kansansa tuhoavaan päätökseen. Onnekseen sai rikollista apua imperialistiselta länneltä, ja ihmeen kautta selvisi Kiovan operaatiosta, joka oli kaikille osapuolille valitettavaa.

Rikolliset tässä tarinassa ovat Ukraina (varsinkin Zelenskyi) ja aivopesty länsi. Malkaa on hankala nähdä omassa silmässä, mutta kun tutustuu asian taustoihin, faktoihin, tulee näkemään kuka on hyvä ja kuka paha. Venäjä on paha -tarinointi on valheellista länsipropagandaa.

Moni maa hankkii ydinaseita jatkossa ja lännen vaikutus hiipuu, joka tulee olemaan siunaus. Länsi tukee myös kurdien vastaista terroria, ja puhuu paskaa Venäjästä, Kiinasta, Iranista jne., kaikesta mikä ei sovi lännen/USA:n omaan ideologiaan.

Äänestä
  • Pietarin trollitehtaan propaganda-arkistoja on turhaa syöttää tänne...pah.

    Äänestä

Kremlistä jokainen Haagiin tuomittavaksi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.verkkouutiset.fi/a/ukrainassa-rajahdyksia-hyokkaaja-laukaissut-yli-sata-ohjusta/#cfa76329

Henkisesti nollia nuo sotaa kannattavat Venäläiset, pahuuden ilmentymä hallitus itänaapurissa. Eikö sotaa vastustavista venäläisistä löydy organisaattoreita pistämään hallitukselleen loppua ?

Jos olisin sivistynyt Venäläinen, häpeän määrää ei voisi käsittää. Toimivat toisessa maailmansodassa Stalinin puhdistuksin kuten Hitler. Eri tavoin, mutta ihmisiä kiduttaen sielläkin.

Nyt "voittajavaltiona" käyttäytyy, kuten mikä tahansa barbaarivalta maailman historiassa.

Älykkäillä Venäläisillä on todella hankalaa olla missä tahansa elävätkin, heidän sisällään velloo valtava häpeä venäläisyydestään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu