Päädyin pettämään aviomiestäni, nyt olisi selityksen aika. Mitä kerron että se menisi läpi ilman sydänsuruja minulle?
Kumpi parempi
Anonyymi-ap
401694
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 40
Vanhimmat
Vannon kautta kiven ja kannon ettei ollut viimeinen kerta.
Olen kyllä aika hauska pakko myöntää. ap itsehän se tässäkin.
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17658636T
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Kaksi vaihtoehtoa. Kerrot totuuden tai valehtelet surutta.
Voisin sanoa että en tee sitä enää ikinä.
Ei ne sanat, vaan teot.
Uskotko itse, ettet todellakaan tule sitä tälle kumppanille enää ikinä tekemään? Jos, niin miksi?
Onhan se "raskasta". Mutta olen sen lapsen äiti. Minua tärkeempää ei ole.
eli siis valehtelet surutta
En voi valehdella kun en oo ikinä ollutkaan avioliitossa. Mielikuvituksen tuottama aloitus avioliitossa oleville että miettisivät millaisia ne on.
Aviomiestäni kuulemma inhottaa hän itse kun petän. Sanoi että häpeää itseään kun antaa jonkun kohdella näin kun minä kohtelen.
Kohtalaisen tyypillistä miehille ottaa syyt itseensä ja tuntea pahaa oloa niistä, kokea itse olevansa huono ihminen.
Kohtalaisen tyypillistä sukupuolesta riippumatta kun pettäjän kanssa on. Petetty syyttää aina itseään.
Minkähän nautinnon tästä episodista saat?
Pettäminen on hauskaa ja mahdollista vain suhteessa. Se tuntuu hyvältä hakea huomioo muualta ja tulla kotiin miehen kainaloon hyvin nussitun illan jälkeen.
Okei, nyt täytyy todeta, että huvinsa kullakin. Itseinho on hyvä motiivi pettämiseen ja narsistiseen tyyliin selittely, hyvä jatko siihen. Omaat kummatkin. Häpeä, jos osaat!
Random tässä aloituksessa ja kommenteissa huijaan ja sä olit ihana.
Täh? Nyt mulla ei mene yhtään perille, mutta se nyt ei ole mitään uutta...
Niin et voi tietää kun ei minulla oo profiilia täälläkään. Eikä tule.
Jaa että niin. Saisinkohan sinut hermostumaan itseeni... 🤔😂
Kyllä saat ja se on jo todistettu todeks.
En usko, todista! 😁
Kuulostaa ameeba-aivoisen aloitukselta.
Noin ala-arvoiseen ei voi edes ajatella antaa minkään tason vastausta.
Kyllä meitä omahyväisiä riittää. Kuka jaksaa olla uskollinen kun voi saada kaiken.
Huolehdit vain omista sydänsuruistasi, eikö tuo ole itsekästä??? Mieti itse jos sinua kohdeltaisiin noin.
Kyllä se on itsekästä. Eikä pelkästään se että petän vaan juuri se että ole oikeasti vain huolissani minun hyvinvoinnista. Sitä voisi miettiä miksi olla tälläisessä avioliitossa, mutta niin kauan kun mies jaksaa katsella, minä jatkan. Jos se löytää paremman, pilaan senkin suhteen.
Vastenmielistä ajattelua… usein ne kuprut, mitä toiselle tekee, pukkaa tulemaan omalle kohdalle jossain vaiheessa. Ehkä juuri silloin, kun luulet kaiken olevan hyvin ja huokaiset, voi olla ettet arvaakaan, mitä tuleman pitää. Silloin muistat. Sitä saa, mitä ei tilaa.
Luultavasti "hyvinvoinnissasi" on paljon pielessä.
Palstan lortot antakaa neuvoja nyt.
Mitä kumpi? Kerrot miehelle, että hän teki pahan virheen, kun sinut valitsi. Pahoittelet, että hämäsit häntä esittämällä kunnollista ihmistä. Sanot haluavasi erota, jotta hän saa mahdollisuuden etsiä jonkun paljon sinua paremman, ja koska hän ei ansaitse sellaista alemman tason ihmistä kumppanikseen kuin sinä. Pahoittelet vielä syvästi tekosi aiheutamaa tuskaa sekä hänen tuhlaamaansa aikaa
Luotto meni loppuiäksi
Ole hiljaa. Pidä paha olosi, älä levitä sitä miehellesi, elämässä tulee virheitä, niistä oppii. Keskity nyt hyvään, ota mieheltäsi suihin.
Ei oo minun ongelmia tän aloituksen ongelmat. Kunhan kirjoitin kun tuntu siltä.
Pettäminen on aina tahallinen teko, Pettää ei voi vahingossa.
Niin no minä, ap oon sinkku enkä oo ikinä ollut liitossa. Tätäkin kun kirjoitin, olin seksitön sinkku, se sama mikä nytkin.
Otat vastuun teostasi ja eroat miehestäsi. Syyksi sanot, että haluatte eri asioita. Toinen vaihtoehto on, että kerrot suoraan pettäneesi ja toivot parasta. Elämästä ei näes selviä täysin ilman sydänsuruja.
Itse olen kerran pettänyt ja otin sen jälkeen eron. Pettämisestä saamani morkkis kasvatti paljon minua ihmisenä ja todellakaan en voisi enää pettää ketään. Älykäs ihminen oppii virheistään ja toimii niin, ettei tee virhettä uudelleen.
En minä sitä miestä ikinä pettäis. En pystyis katsoon sitä silmiin jos niin tekisin enkä antais ittelleni ikinä anteeks.
En ikinä särkis sen sydäntä kun sen sydän olis tärkeämpi kun minun.
"Ajattelin sua kun laukesin".....XD
Niin ja sillä aikaa kun sinä ajattelet, joku muu laukeaa sen "sun" sisään. ap
Oliko ISO ?