Ne on todellisia naisille mutta toisin kuin naiset ajattelee ne ei ole todellisuus ympäröivästä maailmasta. Ympäröivässä maailmassa on asioita jotka toimivat tietyllä kaavalla. Se miten nainen ne kokee tai miten hän tuntee ei muuta asiaa miksikään asiat toimii tietyllä tavalla silti. Opetelkaa erottamaan omat tunteenne todellisuudesta. Itseasiassa tunteet ja uskomukset vääristää maailmankuvaa.
Miettikää asiaa ennen kuin tunnekuohussanne keksitte jotain nasevaa miehistä ja koko tekstin opetus jää saamatta. Tämä ei ole millään pahalla vaan rakkaudella teille naiset.
Naisten tunteet
7
205
Vastaukset
- Anonyymi
Taidanpa jopa miehenä ymmärtää mitä tarkoitat, katsotaan mitä vastakkainen sukupuoli on asiasta mieltä, etenkin kun se on asiallisesti esitetty ja laitettu alkuun...olkaa hjuva :)
- Anonyymi
Miksi naisten pitäisi muuttaa oma ajatusmaailmaa miesten kaltaiseksi. Miehetkään eivät niin tee. Tunneköyhä elämä ei viehätä missään mielessä.
- Anonyymi
LOL. Taas joku mies luulee kykenevänsä kertomaan, minkälaisia naiset muka ovat.
Ollapa minullakin mistään tietämättömän miehen itsevarmuus... *huoh*- Anonyymi
Hän puhui sujuvasti taas naisista kuin luonnontieteilijä joistain hamstereista
- Anonyymi
No mikä ympäröivä todellisuus todellisuudessa on? Todellisuus on lopulta aina jokaisen yksilön tulkinta siitä, eikä kukaan ole juurikaan toistaan objektiivisempi niissä tulkinnoissaan. Miksi "miehen todellisuus" olisi todellisempi kuin "naisen todellisuus"? Missä tämä on todistettu paikkansapitäväksi ja miten?
Mielestäni pienestä pitäen naisille pitäisi opettaa että heidän päässään liikkuvat tunteet eivät ole tärkeitä. Ne ovat ainoastaan heidän oman päänsä sisällä, eikä ulkomaailma edes näe niitä mitenkään. Niillä ei ole vaikutusta heidän päänsä ulkopuolella olevaan maailmaan.
Ja että mitään elämänratkaisuja ei tunteiden perusteella kannata ikinä tehdä.
Jos näin olisi naisille opetettu niin maailma saattaisi nyt olla menossa aivan toiseen suuntaan kuin mihin se nyt on menossa.- Anonyymi
Jokisen ihmisen tunteet ovat heille todellisia, mutta eivät totuus ympäröivästä maailmasta. Tilanne on täysin sama myös mieten suhteen. 🙂
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!3662178- 571618
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?1631274Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi2771179Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal67959- 86945
Varkaita kuhmossa
Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.33903Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-113872Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks12866K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali8846