Kannatuksen 4 prosenttiin.
Päivin mekko nosti kristillisten
Anonyymi-ap
73128
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 73
Vanhimmat
Kyllä se on politiikka mitä KD pitkäjänteisesti tekee.
Päivi Räsänen on pukeutunut yleensä aivan liian paljastavaksi. Hän on maho nainen ja siksi seksuaalisuus on häneltä kielletty. Ainoa Jumalan hyväksymä seksi on avioliitossa tapahtuva hedelmöittämisyritys. Maalattu Räsänen näytää riettaalta!
Raamatun mukaan ei ollut totta kuin puolet sinun seksiväitteestäsi. Koko totuuden voit käysä lukemassa Raamatusta, kun ikä ja kypsyys riittävät.
Juu, Päivi ei käytä purkhaa. 🤣
Tarkoitatko, että seksiä voi harrastaa muutenkin kuin lisääntymistarkoituksessa?
Eikö sellainen ole iljettävää irstailua?
Kysely päättyi 5.12.
Sillä on 6 lasta jotain ainakin 4 ja aviomies sekä hiukset on naisen kruunu kristittyjen uskonnossa kyllä.
Suomeksi huivi . Meillä käytetään villamyssyjä talvella 🤣.
Abraham pani sahara saaraa vuosi kymmeniä ja orjaansa hagaria ja keturaa et muita ohimennen tietysti palvelijat myös. Mooses pani midianilaista mut ku kondomi petti. Olisi ne ollut onnellisia kondomeista siellä aavikolla. Siellä myydään rahasta naisia vieläkin.
Yhdyntää voi suorittaa aina kun huvittaa. Lapsia voi tehdä tietyn määrän jos huvittaa ja olla tekemättä jos ei huvita. Eläköön ehkäisy pillerit kierukat steriloinnit kondomit ja muu.Alkuasukkaat on löytänyt myös kondomin niillä roikkuu hepin päällä käytetty kondomi kohti seuraavaa vaimoa. Opettelu ottaa aikaa.
Pysäkillä musta nuori mies pitkä sukupuoli elin ulkona housuista ja yleisönä bussilastillinen nuoria. Tää on joku kulttuuri ei nyt tuu mieleen mikä heimo joku Masai varmaan.
Ukrainalaisia alaston naisia on myynnissä edullisesti lähiöissä ihan netissä ilmoittaa kuvien kanssa ja kotikäyntejä.
Yrittääkö noi ympärileikatut Mooseksen joukkoraiskauksilla hedelmöittää niinku joukolla yhden naisen et kuka niistä olisi lapsen isä vai tuleeko lapselle monta päätä.Isyys testi koko jalkapallo koripallo joukolle ja huumetesti.
Pitääkö alkaa jengejä ja urheilu joukkoja steriloimaan.
Musta mies pysäkillä näyttää munaa että hän on tullut Suomeen hedelmöittämäån naisia ja miehiäkin.
Ei niin JOB ei syönyt sikaa silti Jahve löi paiseita.
No ei noi alkuasukkaat mitenkään seksikkäitä näytä poppamiehet tai noidat maaleissaan. Tai joku klovni 🤡 ei mitään seksiä.
Voihan 100 vuotiaat yrittää joka päivä hedelmöittyä. Eihän sitä muuten tiedä ellei kokeile että onko hedelmöittymistä vai ei.
Hagar oli sijais synnyttäjä kuule Ismail mutta luvaton se ei ollutkaan luojan järjestys. Iisakki oli kunnes tuli Jeesus se luvattu oikea.
Naisille vapaus täällä Pohjoismaissa heti takaisin vapaus.
1. Tim. 2:9.
"Naiset... ei helmillä eikä kallisarvoisilla vaatteilla".
Päivi on räikeästi Raamatun vastainen
Uskova poikasi häpeää sinua.
Tuskin Raamatun esittäminen saa aikaan häpeää..
VaIheesi saavat.
Nyt Raamattu on valetta. Sinulla on leveä tuo valekäsitys
Jos seksi ei ole sallittu vain lisääntymistarkoituksessa, vaan myös "huvin vuoksi", niin miksi lisääntymisbiologiaa käytetään tekosyynä tuomita samansukupuolisten liitot.
Avioliitto on vain miehen ja naisen liitto.
Puhu siitä uskovalle pojallesi.
Vain sinä oIet vaIetta.
Sinun solvaus ei Päiviä pelasta.
Hän on Raamatun vastainen.
Sinulle totuus on soIvausta.
SeIIainen VaIheen orja olet.
Päivi on Raamatun vastainen sinun puheistasi huolimatta.
Vain sinä uskovien soIvaaja oIet.
Puku kuvasti talviluontoa, kuurankukkia, sanoi Päivi iltapäivälehden haastattelussa.
Kaunis puku ja sopi Päiville oikein hyvin. Vaikka pitikin asu käydä nyt sitten vilkaisemassa, kun en sitä aiemmin ole nähnyt.
"Kaunis puku ja sopi Päiville oikein hyvin."
Ei minusta.
Kuka osaa kuvata nyt olisi ❄️❄️❄️❄️❄️ lumihiutaleita mitä kuvata niiden kuvioita.
Räsänen pukeutuu yleensä tyylikkäästi. Tuo avokaulainen mekko ei ollut hänen parhaitaan. Se oli hyvää, että se oli kierrätetty. Miksi hankkia uusi leninki joka vuosi?
Vanha akka näyttelee valoaan 🤢🤮🤮🤮
Vakoaan
Kaunis se oli ja Päivi kantoi sen kauniisti.
Li Andersson oli kuin noita-akka.
Herkkupeppu poitsulla oli tyylikäs frakki?🤩😍
Mauton!
Vesilahden kirkkoherran värikylläinen hame tanssiaisissa olisi nostanut kannatuksen 4,69%:n.
Vaaleanpunainen pitsikrumeluureillä ja mustalaishelmillä.
Kyllä tyylikkäin muodikkain oli pojalla pinkki puku ja naisella pinkki. Maailmalla muotia muutenkin pukeutua kokonaan samaan väriin.
Mustalaiset. Suomeen 600 vuotta sitten tulleet maahanmuuttajat mutta eivät vieläkään ole kotoutuneet.Miksi kukaan palstan persu ei koskaan kirjoita heistä.
Mustalaiset ovat esimerkiksi prosenttuaallisesti suurin ryhmä mitä tulee murhasta ja taposta tuomittuihin.
Elkäkkeelle pääsee heti veitsellä iskettyään.
Konstit ovat monet sanoi Räsäsen akka kun pöytää kissalla pyyhki.
Tappavat lähinnä toisiaan. Se kulttuuri.
Pyörit rikoIIisissa piireissä🤔
Vieroksuvat töitä kuten sinäkin.
Aloin vähän vieroksua sitä työtä, kun neljään kohtaan teki kipeää. Ajattelin, että joo.
SeIityksiä sinulla riittää.
Tai niitä kokemuksia. On huono kokemus, kun särkee kättä, selkää, polvea ja tyrää sekä nilkkaa samaan aikaan. Yhteen aikaan söin kipulääkkeitä solkenaan.
Olisi saannut olla läpinäkyvämpi 👅
Yök
Eltaantunut loukku.
Äidilläsi varmaan?
mekkoako te äänestätte.
Totuus on, että puku ei ketään kriitikkoa häirinnyt, vaan sen kantaja, koska hän on kristitty. Olipa kristityllä päällä tuulipukui tai juhlapuku, aina on jotain urputettavaa.
Aito.kristtittynä Päivi Räsänen on meidän marttyyri ja enkelimme.
Puhdas valkoinen morsion Herra Jumalamme mieleen.
Päivi on rohkea kristityt, ei muuta.
Siellä oli kaikkea mahdollista villalankarihmoista ja pinkistä frakista lähtien, mutta ne ei kenenkään silmää häirinnyt. Joten asenteenne on paljastettu, miksi Päivin puku herätti huomiota. Siksi, koska kristitty piti sitä.
Päivin homofobiasta 😢
Miksi Päivi homoja pelkäisi? 😒
Ilman, että koko kolttua olen nähnyt niin ainahan noissa juhlissa on erottuneet oikeasti tyylikkäät ihmiset kuin sitten taas erikoisuuksien tavoittelut. Miksei tuo viimeinenkin sopisi johonkin toisiin juhliin mutta mielestäni itsenäisyyspäivä on meille suomalaisille niin "kovaa tavaraa" että toivottavaa olisi, että sinne pukeuduttaisiin asian vaatimalla arvokkuudella.
Päivi oli todella tyylikäs.
Vihaa koska oma simpukka on rutikuiva.
Valkoinen väri on aika huomiota herättävä nykyään, koska se symboloi viattomuutta ja puhtautta, jota ei nykyään pahemmin löydy edes morsiamista.
Siksi valkoinen onkin siirtynyt lähinnä sisustusväriksi.
Kd:n vuosikymmeniä tekemä määrätietoinen politiikka on nostanut sen kannatuksen huikeaan neljään prosenttiin.
Päivin ihanan puvun vaikutus ei näkynyt juuri julkaissussa gallupissa. Se näkyy vasta seuraavassa ja silloin puhutaan jos samoista luvuista kuin Keskustan kohdalla.
kertokaa , missä päivän mediassa Päivin mekko kehutaan , kun en ole huomannut ??
En huomannut koko mekkoa. Kannatus ei nouse.
Koska en katsonut Linnan / NATO-Suomen tanssiaisia, piti nyt oikein etsiä tuo Päivin ihmeellisen kauniiksi kehuttu mekko netistä:
https://images.app.goo.gl/RBLWJ5P3YiwELJz59
Onhan se kaunis, ellei kaunein kaikista (joita parilla lyhyellä vilkaisulla satuin näkemään).
Ja rovasti sokeripaloissaan on hyvin arvokkaan ja hurskaan oloinen. Aivan kuin hän sanoisi kameroille: "Herran rauha olkoon teidän kaikkien päällä."
Pitäisköhän äänestää seuraavaksi Päikkää? En kyllä muutoin ole ollut noiden krisujen kannalla, joita pidän turhan lepsuina ja A. Laukkanen on lipevintä minkä tiedän, - en tahtoisi kätellä -, mutta Päikässä on kyllä radikaalia ainesta.
PerSut ovat uhanneet viedä minut saunan taa, mutta käsittääkseni krisut eivät vielä ole olleet täällä ampumassa / hirttämässä ystävällistä rauhankirjoittajaa / -jia. Vai, ovatko?
Ehkä pitäydyn Väyrysessä...
ei ollut Päivin mekko , parhaimmaksi valittujen joukossa.
tiedoksi.