Jos eivät halua viinaa juoda ja miehiä tavata? Viime viikonloppuna oli naisia baareissa paljon enemmän kuin miehiä.
Miksi naiset käyvät baareissa
Anonyymi-ap
24340
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Kyllä naiset haluavat miehiä tavata, mutta tällöin miehellä on oltava leuka-, pituus-, tulo- ja ulkonäköasiat kunnossa.
He haluavat bailata jauhojengissä.
juoko naiset vettä baarissa?
Tanssimaan tyttökavereiden kanssa! Tietysti! Mihin miehiä edes tarvitaan??
Kaikkialla missä ihmiset kerääntyy on myös ihmisiä jotka hakevat niin lyhytaikaista parisuhdetta kuin pitkäaikaista parisuhdetta. Pulma on siinä että juomaloihin kertyy aivan tietynlainen väki. Usein siellä jokunen Aila bailaa.
Viinaa pitää juoda ja baareissa käydä jos naisseuraa haluaa. Harrastuksissa ja lenkkipolulla tapaaminen on vain romanttista haihattelua jota ei oikeassa elämässä tapahdu.
Ei se juominen ja krapuloista kärsiminen niin kivaa ole, mutta vaihtoehtoja ei ole jos ei halua jäädä yksin.
t. viinamies
Olen nähnyt miten naisen juo viinaa baarissa. Miehiä ne sieltä hakee yöseuraksi.
Itse olen naisia saanut mutta eihän naisen juo kovin paljon viinaa. Ei ne ole kännissä mitenkään paljon kuten en minäkään. Mutta sitä viinaa pitää juoda jonkun verran että tutustuu naisiin.
Bändejä katsomassa,tapaamassa kavereita hauskoissa merkeissä. Monasti tyttöporukassa ,jos ei tuttuihin kuulu,ärsyynnytään tunkeilusta. Varsinkin ätmien sellaisten💩💩💩
Kaikki täällä maailmassa ei juokse seksin perässä. Ei edes parisuhteen. On ihmisiä,jotka on onnellisia ja tyytyväisiä elämässään omien lasten,ystävien ja tuttavapiirin kanssa. Mutta sitähän pornolla myrkytetyn ätminkäisen on vaikea ymmärtää. Silmät pyöryläisenä,epä uskoisena,ajattelee että onko muutakin kun porno ja seksi🥸😱???💩
Ätminkäisille,huonoitsetuntoisille sellaisille, seksi on meriitti että nyt olen hyvä mies,hyväksytty,joka voi röyhistellä rintaansa,vaikka ei edes tiedä mitä seksi on. Kadehtii niitä jotka saa seksiä koska ne on arvostettuja,hänen mielestään. Vihaa ja halveksii itseään,ja kääntää sen naisvihaksi.Seksissä miehen arvo mitataan,sanoo ätminkäinen. Ja samalla mustamaalaa niitä jotka saa. On pää pornolla myrkytetty. Pitäis polttaa pornokokoelma roviolla niin alkais yläpääkin pelittämään. Sääliä ei heru eikä muutakaan💩
Me naiset ei olla mitään runkkujen tyhjennys laareja. Me ollaan ihmisiä. Jos ei sitä ymmärrä,joutuu ja saa jäädäkkin ilman. Seksi ei ole tavoiteltavaa,rakkaus on. Mutta tietty tätäkään ei pornopässit kykene ymmärtämään.💩
Pidä tunkkis,mä lahden Pangkokiin,on eri meininki.
Anti palaa vaan. Muista ottaa poskeen joltain ladyboylta.
Olisko ollut jotkut pikkujoulut, joissa naistenkin kannattaa juoda viinaa, kun ilmaiseksi saa.
Minä ainakin juon,en tosin väkeviä ja ihan itse on vara maksaa. Pitääkö aina kaikki kyseenalaistaa? Ex mieskin kyseenalaisti kaiken sanomani ja käänsi ja väänsi ne itselleen mieleisiski. Ette osaa kuunnella. Ette tahdo kuunnella. Ette tahdo uskoa toista ,asettua toisen ajatuksiin,tuntemuksin,ette osaa empatiaa. Samaa putkiaivo ajattelua syötätte toistenkin päähän mitä oma likainen mielikuvitus on. Yök.sekin ex jäi ja syystä💩
Juttele sinä vaan, kyllä sinut tunnetaan ja vaikka sen valheeksi vannotkin niin kyllä sua uskotaan.
Jatkan. Toinen ei ollut runkkari mutta hänen itsetuntonsa oli siitä kiinni kuin paljon häntä seksillä huomioi. Olisi pitänyt elämästä tehdä yhtä jalkojenlevittelyä ja suihinottoa. Voi,kun mun elämaässä on paaaljon muutakin. Jos ei rakastaminen riitä vaan pitää mällilaariksi alkaa niin ei kiitos. Kyllä miehet on niin metsikössä himoineen,ja jotkun naisetkin että voi helvata sanon minä💩
Sitten tästä metsiköstä etsitään muka rakkautta ja uskollisuutta. Ja ollaan niin katkeria että. Ei muuten löydy💩
Joh9tuisko siitä, että taisi olla 70-luvulla, oli huonoja naisia ne, jotka kävi kapakassa ilman essua. Niin ja oli pakko tilta syötävääkin, jos meinas jotain ottaa. Se vapaus nääs. No, ihan aikuisten oikeesti, eikö naiset saisi mennä kuppiloihin ihan muuten vaan? Ei kaikki miestä metsästä ja ne ketkä metsästää, onkin säälittäviä kaikkine iskuyrityksineen, mutta eivät sitä viinapäissään älyä, sama koskee tosin miehiäkin. No balanssissa on.
Naiset käy baareissa koska miehetkin käy baareissa. Ei ole olemassa baaria vain naisille joten naiset käy samoissa baareissa kuin miehet. Naiset haluaa löytää kumppanin miehestä joten käyvät baareissa miesten takia. Nuorena pyysin naisia paljon treffeille harrastuksista ja muuten niin ei naiset lähteneet treffeille. Sitten baareissa vasta löysin tyttöystäväni. ole tavannut naisia töissä ja koulussa mutta kukaan ei olut kiinnostunut tutustumaan lähemmin. Baarissa naisen vasta sain naisen kiinnostumaan niin että siitä tuli parisuhde.
Menkää joskus turun keskustan baareihin katsomaan miten paljon naisia niissä on viikonloppuisin.
Niin on,eikä miehiä hae.
Seksissä mies mitataan.
Seksii saa sillä ku juo viinaa t viinamies.
Ei muuta kun, huikka Heinekenist ja, laite esiin.
Menen sinne juomaan oluen tai pari ja vaihtamaan kuulumisia ystävien kanssa, silloin harvoin kun käyn. En ikinä eläissäni ole lähtenyt baariin miestä hakemaan - ei miestä, joka minua kiinnostaisi todellakaan baarista löydy vaan ennemmin kirjastosta!