Suomen rahoja haaskataan turhille järjestöille:

Onko veronmaksajan näkökulmasta oikein:

https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000009234660.html

Tuo väki on liian suurilta osin ollut muutoinkin taakkana monin tavoin ja kalliisti ja miksi noille ja monille muille turhuusjärjestöille lapataan yhä rahaa.

Rehellisesti maassa töitä tehden tai ulos maasta !
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Myrkynvihreät Vassarit taas jakaneet Suomalaisten Selkänahasta Revittyjä Rahoja , jotka on menneet Ulkomaille VälikäsiRosvoille ja Suomessa oleville Mamuille ! Nämä jotka jakaa Veromaksajien rahoja Holtittomasti, pitää myös tutkia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko veronmaksajan näkökulmasta oikein:

https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000009234660.html

Tuo väki on liian suurilta osin ollut muutoinkin taakkana monin tavoin ja kalliisti ja miksi noille ja monille muille turhuusjärjestöille lapataan yhä rahaa.

Rehellisesti maassa töitä tehden tai ulos maasta !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu