Haluatko kuolla vähäisin oirein? Ota toki rokotus!

Anonyymi-ap

Koska esimerkiksi päänsärky ja kuume ovat normaaleja reaktioita , niin jos niitä voi hillitä rokotteilla, niin voi kuolla vähin vaivoin ilman kuumetta pikku flunssaan.

Kuumehan on kehon puolustuskeino ja tappaa bakteerit ja virukset, mitä korkeampi, kuume, sen tehokkaampi. Päänsärky taas johtuu usein siitä, että kun keho haluaa lisätä lämpöä viileässä ympäristössä, niin veri pyrkii suojelemaan aivoja ennen kaikkea, jos lämpöä ei riitä kaikkialle.

Kokeile itse seuraavalla kerralla kun vilustut: Lämmitä jalkojasi kunnolla, niin huomaat että otsasi viilenee ja verentungos päässä vähenee, ja voit hyvin, vaikka olisi neljänkymmenen kuume.

Joten koska rokotukset vähentävät sinun puolustuskykyäsi, vältyt kovalta kuumeelta, vaikkakin kuolleisuus nousee.

4

124

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Puhut paljon, mutta asiaa. Minäkin haluan kuolla vain kerran ja vasta elämäni lopussa. En ennenaikaisesti, niinkuin lisääntymisvietistänikin sain tuon kitkettyä pois luonnollisin keinoin.

      • Anonyymi

        Jokainen kuolee elämänsä lopussa joillain se vaan on alkua lähempänä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jokainen kuolee elämänsä lopussa joillain se vaan on alkua lähempänä.

        piikitettynä kuolet äkimmin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        piikitettynä kuolet äkimmin.

        Tuota väitettähän tukevat kaikki tilastot😂
        Eikun nehän ovatkin valetta, vain hörhötilastoihin voi luottaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      44
      3088
    2. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      508
      1897
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      17
      1890
    4. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      77
      1625
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      17
      1484
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1378
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      26
      1312
    8. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      90
      1309
    9. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      106
      1109
    10. UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa

      Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa
      Lappeenranta
      106
      1106
    Aihe